2014-09-08 20:30

Nem minden jó, ha jó a vége

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott könnyedén nyert 4-1-re Szarajevóban Bosznia-Hercegovina ellen, így az Eb-selejtező csoport harmadik helyén zárt. A kontinenstorna döntőjében való szereplés az elmúlt tizennyolc évhez hasonlóan ezúttal sem jött össze, de legalább nem rontották a srácok a következő korosztály esélyeit.

Nagy-Pál Tamás A becsület és a következő generáció sorsa volt a tét az U21-es válogatott utolsó Eb-selejtezőjén. Előbbi azért, mert még mindenki tisztán emlékszik rá, hogy Róth Antal irányításával Kispesten Albániától szenvedett történelmi és egyben edzőbuktató vereséget a válogatott – igaz, azóta szinte már hozzászoktunk a hasonló eredményekhez, elég, ha csak Pintér Attila eddigi szereplésére gondolunk. Ezzel együtt az sem volt lényegtelen, hogy megszerzi-e a csapat az ideiglenesen kinevezett Dajka László irányításával a csoport harmadik helyét, hiszen a következő korosztály ez alapján kapja kiemelését a sorsoláskor. Ehhez a döntetlen is elegendő lett volna az azonos pontszámmal álló bosnyákok ellen, ugyanis itthon 4-1-re sikerült nyerni ellenük. Gyorsan megszületett a találkozó első gólja, Vécsei Bálint már az első percben eredményes volt: kapásból lőtt 14 méterről a hálóba. A 18. percben Kleinheisler László már kettőre növelte a magyar előnyt, amikor a bal alsó sarokba juttatta a labdát. Bár nem játszott mezőnyfölényben a csapat, minden támadása veszélyes volt a kapura, így a fordulás után gyorsan megszületett a harmadik gól is: remek szabadrúgás-kombináció után Bese Barnabás lőtt a kapuba. Két perccel később ismét ő volt eredményes, amikor Holender Filip kipattanó lövése után tíz méterről fejelt okosan a gólvonal mögé. A 60. percben Poór Patrik rossz ütemű becsúszásáért piros lapot kapott, és az emberelőnyben a hazaiak át is vették az irányítást. Ám egyetlen gólra futotta csak az erejükből a hajrában, így a magyar válogatott sikere nem forgott veszélyben, s végül 4-1-es győzelemnek örülhetett. - Mindkét félidőt kiválóan kezdtük, és ezzel gyakorlatilag el is döntöttük a mérkőzést. Nagyot harcoltunk, szervezetten, fegyelmezetten futballoztunk, és ebben az arányban is megérdemeltük a győzelmet - értékelt a lefújás után Dajka László az mlsz.hu-nak. A minimális elvárást ezzel tehát sikerült teljesíteni, vagyis megszerezni az erőviszonyoknak megfelelően – Spanyolország és Ausztria mögött – a csoport harmadik helyét. Ennek ellenére sok örömünk ebben a selejtezősorozatban sem lehetett, hiszen a kontinenstornára jutás, ahogyan tizennyolc éve mindig, ezúttal is vágyálom maradt, míg az albánok elleni hazai vereség örökre beírta magát a magyar futballtörténelembe. A játékosok nagy része ezzel be is fejezte korosztályos pályafutását, a következő állomás a felnőttválogatott lehet számukra. U21-es Eb-selejtező, 8. csoport Bosznia-Hercegovina–Magyarország 1-4 (0-2) Gól: Zolotiv (87.), ill. Vécsei (1.), Kleinheisler (18.), Bese (51., 53.) Kiállítva: Poór (60.) Magyarország: Jova Levente - Szolnoki Roland, Kelemen Dávid, Tamás Márk, Baráth Botond - Poór Patrik, Vécsei Bálint (Jagodics Márk, 88.) - Bese Barnabás, Kleinheisler László (Vass Patrik, 74.), Holender Filip (Patvaros Zsolt, 65.) - Bacsa Patrik.