2014-09-14 11:02

Megállt az észt!

Az első félidőben három gólt szerzett, s négygólos győzelmet aratott az Eb-selejtező első fordulójában a leány U19-es válogatott.

Nagy-Pál Tamás Az esőzések miatt Szombathely helyett Bükön fogadta a leány U19-es magyar válogatott azt észt csapatot az Európa-bajnokság selejtezőtorna első mérkőzésén. Turtóczki Sándor a legerősebb összeállításban küldhette pályára a lányokat, hiszen az egyébként már stabil felnőtt válogatottnak számító Kaján Zsanett is a kezdőcsapatban kapott szerepet annak ellenére, hogy a meccsel egy időben világbajnoki selejtezőt vívott Ausztria ellen Markó Edina gárdája. A magyar lányok kezdték jobban a mérkőzést, de a vendég kontrák kétszer is veszélyesnek bizonyultak. A 27. percben azonban megszületett a hazai vezető gól: Szabó Dorottya húsz méterről lőtt az észt kapuba (1-0). A gól megnyugtatta a mieinket és sikerült ráerőltetniük akaratukat az észtekre, sorra dolgozták ki a helyzeteket. A 36. percben Nagypál Fatima nem mindennapi góllal növelte az előnyt: 25 méterről ívelte a kinn álló kapus felett a hálóba a labdát (2-0). Még a szünet előtt megszületett a harmadik gól is: a szöglet után Szabó Viktória lövésébe már csak beleérni tudott a vendégek kapusa, a magyar lányok így megnyugtató előnnyel mehettek a szünetre (3-0). A második félidőben magabiztosan őrizték az előnyt a lányok, a 82. percben pedig növelték is: Dencz Orsolya 17 méterről bombázott a kapuba (4-0). Gólzáporos győzelemmel kezdett így a magyar válogatott, ahogy Belgium is, amely szintén 4-0-ra győzte le a csoport másik mérkőzésén Kajánék hétfői ellenfelét, Szlovéniát. - Gratulálok a lányoknak, mert egy fizikálisan erős ellenféllel szemben sikerült magabiztosan győznünk - mondta a mérkőzés után Turtóczki Sándor az mlsz.hu-nak. - Az első gólig kissé feszültek voltak a csajok, de a vezetés megszerzését követően magabiztosan, helyenként jól játszva sikerült kivívnunk a győzelmet. Az első lépést megtettük céljaink elérése felé, bízom benne, hogy a folytatás is hasonlóan sikerül. Magyarország-Észtország 4-0 (3-0) Magyarország: Samu Anna - Nagypál Fatima, Partin Nicole (Vicsek Nóra, 92.), Király Bianka, Szabó Dorottya - Szabó Viktória - Bokor Adrienn, Dencz Orsolya, Kaján Zsanett (Diószegi Fanni, 71.), Vidovenyecz Anna - Csorbai Nikolett (Farádi Szabó Edina, 81.).