2024. április 19.

2014-09-18 19:57

Elmaradt a bravúr

Bár nagyot küzdött, a csapatkapitánya Kaján Zsanett nélkül 2-1-es vereséget szenvedett Belgiumtól az U19-es lányválogatott, így nem jutott az Eb- selejtező elitkörébe.

Munkatársunktól Ahhoz, hogy ne kelljen matekozni, az U19-es lányválogatottnak győznie kellett Pápán a favoritnak tartott belgák ellen az Eb-selejtező minitorna utolsó fordulójában, minden egyéb esetben a szlovénok veresége is kellett Észtország ellen az elitkörbe jutáshoz. Turtóczki Sándor csapatának helyzetét tovább bonyolította, hogy a csapatkapitány, Kaján Zsanett a szlovénok elleni váratlan vereség (0-1) során piros lapot kapott, így az eltiltását töltötte. Ennek ellenére jól kezdtek a lányok, az elsőnegyed órában többször is célba vették a vendégek kapuját, de az első félidő hosszabbításban mégis hátrányba kerültek, Baldewinjs volt eredményes (0-1). A második felvonás is hazai lehetőségekkel kezdődött, de a belgák sokkal jobban használták ki helyzeteiket és az 55. percben Maximus révén megduplázták az előnyüket (0-2). A 74. percben összejött a szépítés, Csorbai Nikolett jogosan megítélt büntetőt váltott gólra (1-2). A lányok derekasan küzdöttek az utolsó negyed órában, de nem sikerült az egyenlítés. Ami, mint a mérkőzés után kiderült, amúgy sem lett volna elég a továbbjutáshoz. A szlovénok ugyanis hiába kerültek kétgólos hátrányba az észtek ellen, fordítottak, és 4-2-es győzelmet arattak, így megszerezték a második továbbjutó helyet a belgák mögött. - A mérkőzés előtt kértem a lányoktól: úgy játsszanak, hogy az eredménytől függetlenül nyugodt lelkiismerettel tudjunk lejönni a pályáról. Ezt teljesítettük, ezért dicséret illeti a őket, hiszen megnehezítettük a jobb erőkből álló rivális dolgát - értékelt a mérkőzés után Turtóczki Sándor szövetségi edző az mlsz.hu-nak. - Az első harminc percben nagy iramban futballoztunk, jobban játszottunk a belgáknál, de a folytatásban mégis fordítottak. A fordulás után jól tartottuk magunkat, de támadásban sokat hibáztunk, a belgák pedig jól védekeztek. A kitűzött célt nem sikerült elérni, ebben a selejtező előtti sérülések és betegségek is közrejátszottak, de vannak pozitív tanulságai is a tornának, mert az első és a harmadik mérkőzésen megmutattuk, hogy több van a csapatban, mint amit végül sikerült elérnünk. Magyarország-Belgium 1-2 (0-1) Magyarország: Samu Anna - Nagypál Fatima, Bokor Adrienn, Király Bianka, Szabó Dorottya - Vicai Katalin, Dencz Orsolya (Farádi Szabó Edina, 60.), Szabó Viktória - Vicsek Nóra, Csorbai Nikolett (Partin Nicole, 81.), Vidovenyecz Anna (Diószegi Fanni, 71.) A csoport végeredménye: 1. Belgium 9 pont, 2. Szlovénia 6, 3. Magyarország 3, 4. Észtország 0.