2014-09-23 16:34

Ez volt a nyitány

Nagy csatában nyert a címvédő Eger, huszonhét gól született a DVSE–BVSC mérkőzésén. A Vasas egy góllal győzte le az FTC-t a budapesti rangadón, az újonc Szombathely egyszer vette be a KSI kapuját. Történt mindez a fiú ifjúsági bajnokság nyitányán.

UP-info A tavalyi idény bajnoka, a ZT-Eger a Szentest fogadta a fiú ifjúsági országos bajnokság első fordulójában. Talán könnyebb meccsre számítottak az egriek, a vendég viszont nem adta olcsón a bőrét. Nemhogy tartotta a lépést a hazaiakkal, de vezetett is. A negyedik negyed elején viszont már öt gól volt a hátránya, de a szentesi fiúk akkor sem gondolták úgy, hogy vége a meccsnek, és egyre közelebb jöttek az ellenfélhez. Ha kicsit később telik le a játékidő, lehet, hogy a végén nem 15-14 áll az eredményjelzőn az Eger javára. Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a DVSE-BVSC összecsapása is. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a lefújás pillanatában éppen egyik sem, így jöhettek az ötméteresek. Ebben a fővárosi klub játékosai bizonyultak jobban, 14-13-ra nyertek és elhozták a három pontot Debrecenből. Az első fordulóban az idegenben játszó csapatok közül az FTC utazott a legkevesebbet: csupán a fővárost kellett átszelnie, hogy megmérkőzzön a Vasassal. Amely jó házigazdának bizonyult, ugyanis három gól előnyt adott ellenfelének a meccs elején. Az angyalföldiek első találatára egészen a második negyed hatodik percéig kellett várni, ekkor Tóth Zsombor ötméteresből volt eredményes. Ettől viszont beindult a piros-kék gépezet, a félidőben már 4-3-ra vezetett, és az utolsó játékrész hajrájáig közel sem engedte magához az FTC-t, amely ugyan egyenlített még, de a győzelem 8-7-tel a hazaiaké lett. Az UVSE-nek sem volt könnyű meccse a Pécs ellen, amely az utolsó negyedig jól tartotta magát, végül 10-7-re kikapott. A Honvéd viszont magabiztosan nyert az újonc Tatabánya ellen 12-4-re, a KSI pedig a szintén „első éves” szombathelyi Dominoavust 19-1-re verte idegenben. Az U18-as világbajnok csapat tagjai közül többen is medencébe ugrottak. Az UVSE-ben Szatmári Kristóf és Nagy Ádám is csapata legjobbjai közé tartozott, mint ahogy Hornyák Olivér az egriek, Pellei Frank a szentesiek vezéregyénisége volt. Továbbá a honvédos Csacsovszky Erik és a Vasasban játszó Kiss Kristóf Szeif is eredményesnek bizonyult. A serdülők első fordulójában csupán az Eger–Szentes mérkőzésen született fordított eredmény, mint az ifjúságiaknál. A szentesi csapatban több korosztályos válogatott is remekelt, így 19-10-re nyertek az egriek ellen. Fiú  országos ifjúsági bajnokság, 1. forduló ZF-Eger – Szentesi VK 15-14 (5-3, 4-5, 4-1, 2-5) Honvéd Utánpótlás – Tataványai VSE 12-4 (2-1, 3-1, 3-1, 4-1) Debreceni VSE – BVSC-Zugló 13-14 (2-4, 4-0, 0-3, 3-2, 4-5) Vasas SC – FTC Utánpótlás 8-7 (0-3, 4-0, 2-2, 2-2) UVSE – Pécsi Sport 10-7 (2-4, 3-2, 3-0, 2-1) Aligátor VUS – KSI SE 1-19 (1-4, 0-4, 0-5, 0-6) Fiú országos serdülő bajnokság, 1. forduló Vasas SC – FTC Utánpótlás 16-11 (3-0, 5-4, 4-3, 4-4) UVSE – Pécsi Sport 24-3 (5-1, 7-2, 5-0, 7-0) Honvéd Utánpótlás VK SE – Tatabánya 13-8 (5-4, 2-0, 4-2, 2-2) Debreceni VSE – BVSC-Zugló 10-11 (2-4, 4-3, 0-3, 4-1) Aligátor VUS – KSI SE 7-15 (2-4, 2-6, 2-3, 1-2) ZF-Eger – Szentes 10-19 (3-6, 2-5, 2-4, 3-4)