2014-11-06 18:54

Szoros vereség a nyitányon

Vereséggel kezdte a Négy Nemzet Tornát a magyar U20-as férfiválogatott. Bár több helyzete adódott, mint a franciáknak, az ellenfél jobban használta ki azokat, s 2-1-re nyert. Stipsicz Bence szerint a mérkőzés tapasztalatait jól kamatoztathatják a  világbajnokságon. Pusztai Viola A zord telet idézte a Megyeri úti jégcsarnok hőmérséklete, a rutinosok persze pokróccal, párnával érkeztek az U20-as Négy Nemzet Torna első mérkőzésére. A magyar válogatott a franciákkal találkozott, s bár a meccs gyászszünettel kezdődött, hamar harsány nevetés hangzott fel a nézőtéren: az ellenfél első lövését fogta a kapus, a bíró pedig a korongért sietve elcsúszott a jégen. Megesik ez néha. A fiúk már az első harmadban sem kímélték egymást, s a jeget sem, amely a korcsolyák élétől úgy sistergett, hogy az embernek Ákos Karcolatok című albuma jutott eszébe, pedig a hangszóróból soft-rock zene szólt. Repültek az ütők, nem különben a játékosok, a pakk pörgött a levegőben – minden volt, amitől szép ez a sportág, csak a gól hiányzott. Lehetősége az első harmadban mindkét csapatnak adódott, a magyarok messziről próbálkoztak, a számmisztika jegyében először a hatos, majd a tizenhatos játékos, de egyikük sem talált a hálóba. A következő jelenetben ismét a hatos számú, Erdély Csanád volt a főszereplő: pontos passzt adott Kocsisnak, aki lőtt is, csak a korong helyett a levegőbe ütött, a pakk ugyanis elakadt a sarkában.

Forrás: MJSZ/Darányi Lea
A második harmadot emberelőnyben kezdte a magyar válogatott, s rendesen meg is sorozta a franciák kapuját, ám a korong mindig valamilyen akadályba ütközött. A következő percekben bármelyik csapat vezetést szerezhetett volna, rengeteg helyzet alakult ki, de találat továbbra sem született. Most, vagy soha – szólt a Bon Jovi dala, s az ellenfél előbbi mellett döntött: kihasználva emberelőnyét, vezetést szerzett. Ezután Rich Chernomaz gárdája a kapuhoz szorította a franciákat, de hiába lőttek szüntelenül a fiúk, csak nem akart megszületni az első gól. Pedig az egyik szurkoló (családtag) szerint igazi tűzijáték zajlott a jégen. Apropó tűz: Keresztury Erik igencsak kihúzta a gyufát a francia játékosok körében, miután többször is perpatvar kerekedett körülötte. A harmadik harmad elején lövés nem nagyon ment a kapura, inkább a mezőnyjátéké és a védekezésé volt a főszerep. A jégen parázs volt a hangulat, jöttek is sorban a kiállítások: Szaller vesztett korongot a kapu előtt, s nem elég, hogy majdnem gól lett belőle, még őt büntették a bírók két percre. Ezután Reisz ülhetett le pihenni, a franciák éppen akkor hibáztak, amikor jött vissza a jégre, így egymaga mehetett a kapura, de rossz döntést hozott, s az egyenlítés az ütőjében maradt. A várva várt magyar gól nem sokkal ezután érkezett: Stipsicz emberelőnyben baloldalról lőtt kapura, és talált.  A franciák azonnal felpörögtek, az első helyzetük még kimaradt, a másodikat viszont Kornakker nem tudta védeni, így újra vezetést szereztek. A játék kezdett eldurvulni: az ellenfél huszonegyese bottal ütötte a jégen térdelő Szabó Krisztiánt, a bíró mindkettejüket kiküldte gondolkodni – utóbbit színészkedés miatt. Rich Chernomaz másfél perccel a meccs vége előtt időt kért, mindent egy lapra feltéve lehozta a kapust, de még úgy sem sikerült újabb találatot beütni, hogy az utolsó másodpercekben kiállítás után hat a négy ellen játszott a magyar válogatott. A vége 2-1-es vereség lett, holnap lehet javítani az olaszok ellen. – Jó mérkőzést játszottunk a franciákkal, több helyzetünk volt, mint nekik, de nem tudtuk ezeket kihasználni. Az a lényeg, hogy ezen a tornán minél több tapasztalatot szerezzünk, amelyet a decemberi világbajnokságon kamatoztatni tudunk – értékelt holnapunknak a magyarok gólszerzője, Stipsicz Bence. Erdély Csanád pedig ezt mondta: – A második és a harmadik harmadban nagyobb volt a fölényünk, gyorsaságban és fizikálisan is föléjük nőttünk, csak nem úgy jöttek be a helyzetek, ahogy gondoltuk. Különösen az emberelőny kihasználásában van még mit fejlődnünk, a vb-re viszont már tökéletes lesz. Igazából nem a Négy Nemzet Torna a mérvadó, hanem a világbajnokság, addig még van négy hetünk mindent átgondolni. Ezt a meccset el kell felejteni, és koncentrálni a holnapira. Négy Nemzet Tornája, férfi U20-as viadal. Budapest, Megyeri úti jégcsarnok. Magyarország–Franciaország 1-2 (0-0, 0-1, 1-1) Gólszerzők: Stipsicz Bence, ill. Fabien Kazarine, Malo Ville