2014-12-17 21:17

Pedig egy pontnál több volt a meccsben...

Ismét vezetett az U20-as válogatott a dunaújvárosi divízió I/B-s világbajnokságon, de most sem sikerült nyernie. Az ukránok egyenlítettek az utolsó harmadban, s ahogy a lengyelek ellen, most is szétlövéssel dőlt el a pontok sorsa. A magyar csapat eggyel gazdagodott.

Pusztai Viola Decembert meghazudtoló verőfényes napsütésben hagytam el Budapestet, de mire Dunaújvárosba értem, már zord idő fogadott. Persze a jégcsarnok akkor is hideg, ha kint harminc fok van… A magyar válogatott az U20-as divízió I/B-s világbajnokság harmadik napján az ukránokkal játszott, akik keménykedve kezdték a mérkőzést: az első tíz percben nem nagyon voltak teljes létszámmal a jégen. Illetve egyszer túl sokan, ezért is járt a kiállítás. Rich Chernomaz fiai pedig éltek a lehetőséggel: előbb Vincze Péter talált be Erdély passzából, majd fordítva. Amikor már 2-0-ra vezetett a magyar csapat, akkor kapta az első lövést Arany Gergely. Némi szerencse is kellett, hogy ne szépítsen az ellenfél: a kapus és a kapuvas között ugyanis pont akkora rés tátongott, hogy a pakk még éppen beférjen. De nem fért. Ezután sokkal kiegyenlítettebb lett a játék. Garát Zsombor önfeláldozó vetődése is kellett, hogy ne találjon be az ellenfél, bár Erdély egyéni akciója végén is születhetett volna gól. Pár perccel a harmad vége előtt jött az első kiállítás a magyarok oldalán, s kisvártatva a második is. A kettős előnyt az ukránok kíméletlenül kihasználták: Kuzmik talált a hálóba.
HUNUKR-U20
HUNUKR-U20
Az ukránoknak csupán kilenc másodpercre volt szükségük a második harmadban, hogy újra emberhátrányban játszanak. Terbócs István cseleivel rendesen megkeverte a védőket – kár, hogy gól nem lett belőle, de a taps és az „Ez az Pistikém!” biztatás felhangzott a nézőtéren. A játék képét egyébként nagyban meghatározta, hogy mindkét csapat sokszor kényszerült négy az öt elleni játékra, a magyarok védekezésével szemben az ukránok ilyenkor tanácstalanul álltak. Néha öt az öt ellen is fel kellett néznem az eredményjelzőre, hogy valóban nem játszanak kevesebben az ukránok, ugyanis a fiúk rendre úgy álltak fel az ellenfél védőharmadában, mintha többen lettek volna. Keresztury növelhette volna az előnyt, ha Reisz estében adott passzát értékesíti, de nem sokkal később utóbbi korongeladásából egyenlített az ellenfél Timcsenko találatával. A srácok ezt nem hagyták ennyibe, s fél perccel a vége előtt Vincze közelről szerzett góljával újra megszerezték a vezetést – a passzt ezúttal Erdély helyett Kocsis Ferenc jegyezte. Megirigyelhették a magyarok az ukránoktól a harmadok eleji büntetőpadozást, mert először – a még az előző játékrészben kiállított – Keresztury, majd Szaller melegítette a fehérre festett fapadot. Eközben pedig Arany Gergelynek kellett állnia a sarat, azaz védenie a kapujára sorjázó lövéseket. Kellett a biztatás a fiúknak és fel is hangzott a „Ria-ria, Hungária”, de hiába állhattak fel ismét előnyben, rengeteg volt a hiba. Ezután kiállításmentes percek következtek, nagyobb helyzetek nélkül, s a folyamatos játékot csak a leszakadni látszó palánk bírói vizsgálata szakította meg, illetve a magyar időkérés a Timcsenko kiállításakor. „Most gólt lövünk” – mondta a mögöttem álló fiatal hokis, de nem lett igaza, csak Terbócsnak akadt lövése, az is baklövés volt, mert kiállították. Az ukránok pedig ismét egyenlítettek – négy és fél perccel a vége előtt. A végére az indulatok is elszabadultak, az ukránok játékosa, ököllel kívánta eldönteni a párharcot, csak ezt a sportágat jégkorongnak, s nem ökölvívásnak hívják, így pont sem járt érte – azaz egy már biztosan, de az a döntetlenért. Vincze Péter ütőjében maradt a győzelem: egyedül száguldott a kapu felé, szinte farkasszemet nézett az ukrán kapussal. De a helyzet kimaradt. Jöhetett a szétlövés: Galló próbálkozott először, de kapuvasra emelte a pakkot. Arany védett, majd az ukrán kapus is, Luhovij viszont már magabiztosan értékesítette a büntetőt. Erdélyen volt a sor, és ő sem hibázott, Timcsenko azonban mellélőtte. Luhovijnak szerencséje volt, Aranyról bepattant a sarokba a pakk, Erdély lövését pedig védte a kapus. Az ukránok nyertek 4-3-ra, a magyar válogatottnak be kellett érnie az egy ponttal. A mérkőzés után a két gólt és egy gólpasszt jegyző Vincze Pétert értékelt: – Kicsit hasonló volt a találkozó a franciák ellenihez, megint elhittük, hogy megvan a meccs, korán 2-0-s vezetéshez jutottunk. Nagyon csalódott vagyok, hogy ismét eladtuk az előnyt, de legalább nem kaptunk ki a rendes játékidőben. A kazahok eddig a világbajnokság legerősebb csapatának tűnnek, így nehéz lesz a holnapi meccs, de már arra kell koncentrálni. Nekem az eddigi meccseken kijött a  lépés, de jobban örülnék, ha a csapat pontjai szaporodnának. U20-as divízió I/B-s világbajnokság, Dunaújváros Magyarország–Ukrajna 3-3 (2-1, 1-1, 0-1; h: 0-0), büntetők után 3-4 Kazahsztán–Franciaország 3-1 Lengyelország – Japán 5-3 Főoldali fotó: jegkorongblog.hu - Ónodi Zoltán (MJSZ)