2024. március 19.

Kézilabda

2015-03-20 20:02

Thrillerhajrás diadal

Időntúli hetessel 21-20-ra győzte le a magyar U17-es leány kézilabda-válogatott Németországot a budapesti Európa-bajnoki selejtezőn. Ezzel vélhetően meg is van a továbbjutást érő első két hely valamelyike.

reb Nem a levegőbe beszélt Juhász István, a szövetség szakmai igazgatója, amikor a leány U17-es Európa-bajnoki selejtező elnyerésekor azt mondta, olyan helyszínre van szükség, amelyet megtöltenek a szurkolók. Nos, a szervezők és a fanok is kitettek magukért, hiszen délután már a magyarokét megelőző, a hellének sima, 30-20-as sikerével végződő görög-ukrán mérkőzésen is bajosan találtak ülőhelyet a csoportban érkező gyerekek. A fél hatos kezdésre pedig tényleg megtelt a budapesti Elektromos-csarnok: még a lépcsőkön is ültek. A magyar csapat FTC-játékosai kapták a legnagyobb tapsot, ám a népszerű kommentátor-műsorvezető, Horti Gábor mindenkinek kellő figyelmet szentelt.
orom
orom
A kiváló hangulatban jól kezdett a Hajdu János irányította válogatott, amely Lakatos Rita és Pásztor Noémi találatával 2-0-s vezetésre tett szert. Faluvégi Dorottya is elkezdte a gólgyártást, csakhogy a németek sem statisztálni jöttek. A magyarok technikai hibáktól sem mentes, elsősorban egyéni akciókra épülő játéka nem volt kellően hatékony, a rivális a 12. percben 4-3-ra átvette a vezetést. Hajdu ekkor már az időkérést jelző zöld kártyával sétálgatott, amelyet aztán le is tett a zsűri asztalára. A kevés találatot hozó első félidőben fej-fej mellett haladtak a felek, a játékrész hajrája azonban a házigazdáknak sikerült jobban. A jobbszélen és jobbátlövőben is eredményes Faluvéginak is köszönhetően 13-9-cel zárult az első harminc perc. Ha azt mondjuk, a szünet megtörte a társulat lendületét, visszafogottan fogalmazunk. Majdnem fél félidőn keresztül képtelen volt a német kapuba találni, amin vezetőedző korai időkérése és a teli torokból zúgó „Hajrá, magyarok!” sem segített. Hlogyik Petra védéseinek hála csupán két gólos hátrányba kerültek a lányok. A 44. percben Hornyák Bernadett büntetője törte meg a gólcsendet. A lányok felszabadultak, míg a németek talán megzavarodtak, mindenesetre Lakatos-, Pásztor-, majd két Háfra Noémi-találattal 18-15-re változott az állás. Idegbajos néhány perc következett, hiszen a német spotolók nem ismerik az „ez a hajó már elment”-felfogást. Ráadásul az utolsó két percre nagy lehetőséget kaptak, hiszen kiállították Fodor Csengét. A hetes azonban kimaradt, a németek is megfogyatkoztak. Az utolsó pillanatban Pásztor Noémi ziccerben dönthette volna el a meccset, ám kimaradt a tiszta helyzet, mire a Hajdu idegesen vágta a földhöz (és félig a bemondóhoz) a zöld táblát. Ám Hornyákot semmi sem zavarta meg, és értékesítette az időntúli hetest. A magyar társulat 21-20-ra győzte le a torna előtt a legerősebbnek tartott riválisát, így várhatóan az Eb-szereplést érő első vagy második helyen végez. Hajdu János: „Az ellenfél nyitott védekezése nem ízlett nekünk, ráadásul csupán három indításgólt lőttünk, ami nagyon kevés. Nem tudtuk kihasználni az ellenfél hibáit, minden gólért meg kellett küzdeni. A szünetben megbeszéltük, mit csinálunk: nem lövünk át, próbáljuk megjátszani a szélsőt, a beállót. Aztán persze nem ezt láttam viszont a pályán. Pihentettem néhány játékost, majd a cseréket követően erős sor jött vissza. Azt hiszem, a legnehezebb meccsen vagyunk túl." Lakatos Rita: „Az első játékrészben jól mentek az egy-egy elleni akciók, azokkal tudtunk előnybe kerülni. A szünetben nagyon az öltözőben ragadtunk, de összeszedtük magunkat. Nem vártam, hogy ennyi szurkoló jön el a meccsre, a biztatásuk átlendített minket a holtpontokon." Leány U17-es Európa-bajnoki selejtező Magyarország-Németország 21-20 (13-9) MAGYARORSZÁG: Hlogyik, Suba (kapusok), Faluvégi 3, Fodor 2, Giricz, Hárfa 2, Hornyák 5 (5), Hudák, Lakatos 4, Klujber, Kuti, Pacsirta, Pásztor 5, Sallai, Szabó, Tornoczky. Szövetségi edző: Hajdu János NÉMETORSZÁG: Meiáner, RiIhter (kapusok), Bayerl, Berger 2, Fischer, Halilovic 2 (1), Herbst, Hurst 1, K"mpf, Kockel, Peter 6 (2), Smolik 1, Souza 1, Theilig 4, Widmaier, Zschocke 3 (1), Szövetségi edző: Zuzana Porvaznikova Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 5/6, ill. 4/6 Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. p.: 3-1, 15. p.: 4-5, 20. p.: 6-7, 25. p.: 9-8 30. p.: 13-9, 35. p.: 13-10, 40. p.: 13-13, 45. p.: 14-15, 50. p.:17-15, 55. p.: 19-17. Az előző mérkőzésen: Görögország-Ukrajna 30-20