2024. március 19.

2015-03-21 18:20

Sima siker, továbbjutás

A görögök ellen aratott tükörsima, 42-14-es sikerrel a magyar U17-es leányválogatott két meccs után kivívta az Európa-bajnoki részvételt a budapesti, Elektromos-csarnokban zajló selejtezőtornán.

reb Kicsivel kevesebb néző, sokkal kevesebb izgalom – röviden így összegezhetnénk a szombati, Görögország elleni leány U17-es kézilabda Európa-bajnoki selejtezőt. A pénteki, németek ellen rendkívül izgalmas véghajrával megszerzett győzelmet követően már sejthettük, hogy a hellének nem okozhatnak gondot Hajdu János együttesének, ám a 22-5-ös félidőt talán a legmerészebb szurkolók sem vizionáltak.
csapat02
csapat02
A pénteki hőst, az időntúli hetest értékesítő Hornyák Bernadettet leszámítva csupa, az előző nap jobbára cserepadon üldögélő játékos léphetett pályára. Suba Sára lehúzta a rolót, míg a balszélső Tornóczky Sára egy alkalommal úgy pókhálózta ki a kapu bal felső sarkát, hogy a megjelent szakemberek is elégedetten csettintettek. Vérmesebb közönség már a 20. percben, 14-4-nél rászámolhatott volna a hellénekre, ám – ahogy utánpótlásmeccsen illik – erre nem került sor. A második félidő sem hozott változást: a házigazdák gyakorlatilag tetszés szerint szereztek gólokat, míg a görögöknek csak nagyon ritkán sikerül bevenni Suba kapuját. A végeredmény 42-14, amivel eldőlt, a magyar válogatott részt vehet az augusztusi, macedóniai kontinensviadalon. A vasárnapi Ukrajna elleni találkozó már csak formalitás. Hajdu János: „Nem számítottunk ennyire könnyű mérkőzésre. Nyolc-tíz gólos sikerre gondoltam, ehhez képest már a félidőben gratuláltam a lányoknak az Európa-bajnoki részvételhez. Ma azok kaptak több lehetőséget, akik pénteken inkább a padon ültek. A csapat erőssége, hogy bármilyen szerkezetben tudunk kézilabdázni, nincsen első vagy második sor. Nagyon örülök, hogy a lányok komolyan vették a meccset, és végig koncentráltan játszottak." Suba Sára: „Remekül védekeztek a társak, így nekem sem volt nehéz dolgom. Mi sem gondoltuk volna, hogy ily nagyarányban győzünk, de a torna előtt az volt a cél, hogy kivívjuk az Európa-bajnoki részvételt, és ez két meccs alatt sikerült. Nagyon boldog vagyok, hogy az egész meccsen védhettem. Jól érzem magam a válogatottban, a lányok segítőkészek, büszke vagyok arra, hogy a csapat tagja lehetek." Leány U17-es Európa-bajnoki selejtező Magyarország-Görögország 42-14 (22-5) Budapest, Népfürdő utca MAGYARORSZÁG: Hlogyik, Suba (kapusok), Faluvégi, Fodor, Giricz 4, Háfra, Hornyák 6 (4), Hudák 2, Lakatos 2 (1), Klujber 9 (2), Kuti 3, Pacsirta 2, Pásztor 4, Sallai 4, Szabó 2, Tornoczky 4. Szövetségi edző: Hajdu János GÖRÖGORSZÁG: Makri,Theodoszopulu (kapusok), Amanatidu, Andritszu 2, Argypropulu 1, Fragku 3, Gruzuli 1, Kalmukidu 1, Liuri 2, Mania 1, Panagiotidu, Szelemidu, Szevdili, Szpiridopulu, Sztefanidu, Zinonidu 3 (1). Szövetségi edző: Vakalisz Szokratisz. Kiállítások: 8 ill. 2 perc Hétméteresek: 7/7, ill. 1/2. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. p.: 6-4, 15. p.:9-4, 20. p.: 14-4, 25. p.: 18-5, 30. p.: 22-5, 36. p.: 26-6, 40. p.: 27-8, 45. p.: 30-10, 49. p.: 34-10, 55. p.: 40-12.