2015-03-22 18:52

Nem sokat ér a döntetlen

A magyar válogatott félórát emberhátrányban játszva, gól nélküli döntetlent ért el Skócia ellen az U17-es Eb-selejtező elitkörének második fordulójában, így nagyon kevés esélye maradt, hogy kivívja a továbbjutást a bulgáriai kontinenstornára.

Nagy-Pál Tamás A csehektől elszenvedett vereség után mindenképp győznie kellett az U17-es válogatottnak (címlapfotó: mlsz.hu) Skócia ellen a felcsúti Pancho Arénában ahhoz, hogy életben tartsa továbbjutási esélyeit az Eb-re. A vendégek jobb helyzetből várták a találkozót, hiszen 2-0-s sikernek örülhettek az első fordulóban a bosnyákok ellen. Belvon Attila szövetségi edző három pozícióban is cserélt a pénteki mérkőzéshez képest: az eltiltott Patik Márton helyett Tóth Bence kezdett a védelemben, visszakerült a középpályára a két sárga lapja miatt nem játszó Bodrogi János, illetve Tömösvári Bálintot az előző találkozón csereként szóhoz jutó kispesti csapattársa, Herjeczki Kristóf váltotta a jobb szélen. Az első percektől tisztán látszott a skótok végtelen egyszerű taktikája: gyors előretörésekkel a tizenhatos előtt szabálytalanságra próbálták kényszeríteni az ellenfelet, hogy ezerszer gyakorolt, életveszélyes szabadrúgás-kombinációikkal próbálkozzanak. Rögtön az első percekben így találták el a kapufát, de a magyar fiúk nem tanultak belőle, főleg Szalai Attila, aki három perc alatt két teljesen jogos sárga lapot szedett össze, borzasztó nehéz helyzetbe hozva a csapattársait. Belvonnak természetesen cserélnie kellett, hiszen védőjét veszítette el a gárda, így Herjeczki lett az áldozat, aki könnyeivel küszködve adta át a helyét Virág Ákosnak. Bár jelentős fölényben játszottak, a szünetig a skótok nem tudtak élni az emberelőnnyel, a magyar csapatnak pedig semmi ereje nem maradt támadásépítésre. A második játékrészre bátran jöttek ki a fiúk, nagyot küzdve átvették az irányítást, aminek gyorsan meg is lett az eredménye: Hendry előbb szabálytalankodott, két perc múlva pedig sípszó után rúgta el a labdát, mindkettőért megkapta sárga lapját, így kiegyenlítődött a létszám! Küzdött a gárda becsülettel, Tajti Mátyás igazi vezérré vált: a pálya minden szegletét bejátszva, támadásokból és védekezésből is alaposan kivette a részét. Nem volt szép meccs, rengeteg szabálytalanság is tarkította. Egyik csapat sem a látványos játékra törekedett, hanem csak arra, hogy valahogy begyötörjön egyetlen gólt. Az azonban egyik oldalon sem született meg, így döntetlennel ért véget a mérkőzést, ami a skótoknak könnyen továbbjutást érhet. Nekünk viszont csak arra elég, hogy még matematikailag meglegyen az esély a csoport második helyére. A sorsunk messze nem a saját kezünkben van: először is le kell győzni a bosnyákokat – még gólt sem szerzett a két meccsen a csapat -, közben azért szurkolni, hogy a csehek verjék meg a skótokat és a vesztes csapatnak legyen rosszabb a magyarnál (0-1) a jelenleg plusz kettes gólkülönbsége. Mindezek után pedig a selejtező másik nyolc csoportjában szükség lenne legalább egy olyan másodikra, amely rosszabbul teljesített honfitársainknál. A bosnyákok ellen meccset szerda délután kettőkor rendezik, szintén a Pancho Arénában. U17-es Eb-selejtező, elitkör, 2. forduló Magyarország–Skócia 0-0 (0-0) Kiállítva: Szalai Attila (17.), ill. Hendry (51.) Magyarország: Demjén – Tóth B., Szalai Attila, Nagy Zs., Szalai András (Keményffy 75.) – Tajti, Vogyicska, Bodrogi – Bíró, Herjeczki (Virág 19.), Kovács (Dragóner 60.). Bosznia-Hercegovina–Csehország 2-2 A csoport állása: 1. Skócia 4 pont/2-0, 2. Csehország 4/3-2, 3. Magyarország 1/0-1, 4. Bosznia-Hercegovina 1/2-3.