2024. április 23.

2015-04-11 21:39

Angol négyes

Az U17-es leányválogatott a hollandoktól elszenvedett vereség után Angliától is kikapott az Eb-selejtező elitkörében, ezúttal 4-1-re. Markó Edina csapatának becsületgólját Kocsán Petra szerezte a második félidő elején. Ezzel már matematikailag sincs esély kiharcolni az Eb-részvételt.

UP-info Nem várt egyszerű feladat a hollandoktól elszenvedett 5-1-es vereség után az U17-es leányválogatottra az Eb-selejtező elitkörének második fordulójában, hiszen azokkal az angolokkal találkozott, akiknek szükségük volt a győzelemre, miután csoportfavoritként meglepetésre kikaptak a házigazda írektől. Markó Edina szövetségi edző két poszton változtatott a kezdőben az előző mérkőzéshez képest: a kapuban Barti Luca, míg a védelemben Rozmis Gabriella kapott helyet. Az angolok rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést és a 12. percben megszerezték a vezetést: a szöglet után Kellyhez került a labda, aki a hálóba lőtt (0-1). A folytatásban is az ellenfél akarata érvényesült a pályán, így a 24. percben Patten a második gólt is megszerezte (0-2). A magyar lányoknak közben nem igazán sikerült veszélyes helyzetet kialakítaniuk, így kétgólos hátrányban mehettek pihenőre. A második játékrészt viszont remekül kezdte Markó csapata, ugyanis Kocsán Petra rögtön az első lehetőségét gólra váltotta a 42. percben (1-2). Az öröm azonban csupán hat percig tartott, Parker révén jelezték az angol lányok, hogy nem adják ki kezükből a győzelmet (1-3). A folytatásban a magyaroknak még egyszer sikerült eltalálniuk a kaput, de gólt csak Allen szerzett a 77. percben, beállítva a 4-1-es végeredményt. A mieink ezzel már matematikailag sem nyerhetik meg a csoportot, amely Eb-részvételt ér, az utolsó – csak számukra – tét nélküli mérkőzésen a házigazda írekkel találkoznak. Leány U17-es Eb-selejtező, elitkör, 2. forduló Magyarország–Anglia 1-4 (0-2) Gólszerzők: Kocsán (42.) ill., Kelly (12.), Patten (24.), Parker (48.), Allen (77.) Magyarország: Barti - Rozmis, Horti (Vancsik 54.), Németh, Pilán - Krascsenics P., Gruber, Kun, Magyarics (Szakonyi 68.) - Kocsán, Krascsenics Cs (Magyar 79.). Írország–Hollandia 0-0 A csoport állása: 1. Hollandia 4 pont/5-1, 2. Írország 4/2-0, 3. Anglia 3, 4. Magyarország 0.