2024. április 18.

2015-04-19 14:32

U19: irány az Eb

Magabiztos, 44-28-as győzelmet aratott az U19-es leány kézilabda-válogatott a Helsinkiben zajló Európa-bajnoki selejtezőn, azzal a hármas csoport élén végzett, és biztosította a helyét a valenciai kontinensviadalon.

reb Ha az általunk tizenöt góllal legyőzött Törökország tizennégy találattal verte meg még pénteken Finnországot, akkor Magyarország majdnem harminc egységgel jobb az északi rokonnál? – fogalmazhattuk meg a számtanpéldát vasárnap kevéssel dél előtt, amikor is ifjabb Kiss Szilárd együttese második, s egyben utolsó U19-es Európa-bajnoki selejtezőn lépett pályára Helsinkiben.
pasztor_noemi02
Valószínűleg az összeadás elvégzése jelentette a legnagyobb izgalmat, ugyanis a találkozó csupán a tizedik percig hozott érdemi küzdelmet. Addig még vezettek is a finnek, de Élő Beatrix, Pásztor Noémi, Tóth Gabriella és Hámori Konszuéla góljával hirtelen meglépett a magyar együttes, s onnantól még csak fellángolása sem nagyon volt az ellenfélnek. Az első félidő 24-10-es magyar vezetése előrevetítette, hogy a második játékrészben sem kell izgalmunkban a körmünket rágni. Ha mindenképpen tárgyat akarunk találni a szurkolásunknak, azt tűzhettük ki célul, hogy minden magyar mezőnyjátékos betaláljon a finn kapuba. Tíz perccel a vége előtt aztán Gerháth Fanni is feliratkozott a góllövők közé, s bár a vége felé – érthetően – olykor kiengedett az együttes, kétség sem fért a győzelemhez (44-28). A válogatott így részt vehet a július 23-tól augusztus 2-ig zajló kontinensviadalon, Valenciában. Ifjabb Kis Szilárd szövetségi edző kevéssel a lefújást követően értékelt a honlapunknak: – Igazság szerint nem lehet túl sokat elmondani a meccsről. Sejtettük azért, hogy nyerni fogunk, és a legfontosabb, hogy sikerült. Igyekeztem pihentetni a tegnap többet szereplő játékosokat. Szerencsére, senki nem sérült meg, mindenki élvezte a játékot, tényleg, játszottunk egy jót. Az Európa-bajnokságról még korai lenne beszélni, hiszen sok függ a sorsolástól, és hogy mindenkire számíthatok-e. Egyelőre örülünk annak, hogy kivívtuk a részvételt. U19-es leány kézilabda Európa-bajnokság, selejtező MAGYARORSZÁG-FINNORSZÁG 44-28 (24-10) Helsinki, játékvezetők: Manea, Iliescu (románok) MAGYARORSZÁG: Mistina, Gercsó, Győri (kapusok) – Pásztor 5, Hámori 2, Pintér 2, Diószegi 1, Ferenczy 3, Gerháth 3, Hársfalvi 6, Bouti 1, Csala 3, Tóth 3, Faluvégi 5, Élő 9, Horváth 1. Szövetségi edző: ifjabb Kiss Szilárd FINNORSZÁG: Rehnberg 6, Ojala 2, Böckelman, Pettersson, Gammals 5, Andersson, Valkamo 4, Gustafsson 1, Roos, Weurlander 3, Sjölund 1, Holopainen, Ringell, Salenius 3, Salokivi 3, Back. Szövetségi edző: Petri Väyrynen. Hétméteresek: 7/7, illetve 6/3. Kiállítások: 2 perc, illetve 4. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. p.: 4-4, 15. p.: 10-6, 20. p.: 15-7, 25. p.: 19-7, 30. p.: 24-10, 35. p.: 29-11, 40. p.: 32-15, 45. p.: 35-17, 50. p.: 39-21, 55.p.: 42-27. A csoport végeredménye: 1. Magyarország 4 p, 2. Törökország 2 p, 3. Finnország 0 p.