Ökölvívás

2015-05-19 20:32

Kovács a nap embere

Kovács Márton kiváló azeri bokszoló ellen jutott nyolc közé Ukrajnában a junior Európa-bajnokságon. Lakatos Máténak és Rostás Ármándónak viszont nem sikerült nyernie, így búcsúzott a kontinenstornától.

Nagy-Pál Tamás Három magyar lépett szorítóba az ukrajnai Lvivben rendezett junior Európa-bajnokság negyedik napján. Lakatos Máté utoljára, mégis ő pihenhetett a legkevesebbet, hiszen csupán egy nappal korábban vívta ki a nyolc közé jutást 60 kg-ban. Ezúttal azonban a jóval frissebb fehérorosz, Alekszandr Filipovics kemény diónak bizonyult. A kiegyenlített első menet után ellenfele úgy felpörgött, hogy egyik sorozata után a mérkőzésvezető – talán némi túlzással – számolt is a magyarra. A harmadik menetben is voltak nehéz pillanatai, többször nem tudott kijönni a szorításból, így megosztott pontozással szenvedett vereséget, és az ötödik helyen végzett. "Máté szerintem jobb volt, indokolatlanul számolt rá a bíró, ellenfelére pedig egyszer sem, pedig kellett volna - nyilatkozta feldúltan Farkas József szövetségi edző a mérkőzés után. - Sajnos a bírók is ellenünk voltak ezen a mérkőzésen."   Rostás Ármándónak (57) még a nyolc közé jutás sem sikerült, pedig biztatóan kezdett a lengyel Krystian Paris ellen. A második felvonás már egyértelműen nem róla szólt, jó néhány kemény találatot beszedett. A nagy iramban ráadásul az utolsó két percre elkészült az erejével, nem tudott már megújulni, így a lengyel bedarálta, és továbbjutott. Kovács Márton (66) mentette meg a magyar válogatott napját, pedig az azeri Elgun Abdullajevnél könnyebb ellenfelet is el tudott volna képzelni magának. Hamar világossá vált, hogy az esélye az lehet, ha kamatoztatja magasságbeli fölényét. Az azeri elképesztően gyors volt, magas ütésszámmal dolgozott, és folyamatosan próbált Kovács közelébe kerülni, hogy belharcra kényszerítse, amiben látványosan jobb is volt. Néhányszor sikerrel járt, de többnyire Kovács taktikája érvényesült, aki kevesebbet ütött, de akkor általában talált is. A bírók végül azt értékelték jobban. Remek bokszolót legyőzve jutott a nyolc közé. Szerdán ismét kötelek közé lép az elődöntőért, ahogy László Szilárd (70) és Báki Alex (44-46) is.