UtánpótlásSport Darabos László arany-, Olasz Bende bronzérmet szerzett az olaszországi U20-as birkózó Eb-n
2025. július 2.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Labdarúgás

2015-06-04 19:17

Bizonyítványosztás, mestereknek

Az MLSZ telki edzőközpontjában a 15 nagy utánpótlás-akadémia 29 szakembere vette át oklevelét a Double Pass auditáló cég által vezetett nyolchónapos oktatás után.

G.A. Az ünnepélyes díjátadóra lassan érkezetek meg a kitüntetettek, mivel a magyar U20-as válogatott éppen 1-0-ra vezetett a Brazília elleni csoportmérkőzésen, így a szakemberek nehéz szívvel hagyták ott a tévéközvetítést. Az esemény apropója, hogy lezárult az MLSZ és a Double Pass magyar utánpótlást megreformáló együttműködésének második szakasza. A belga cég első körben értékelte az akadémiák működését, feltárta a problémákat, ahogy a cég képviselői fogalmaztak: tükröt tartottak az intézmények elé. A program második felében oktatás formájában próbáltak megoldást adni a gondokra. A továbbképzés végeztével a szakemberek megfelelt, jó, illetve kiváló értékelésű oklevelet kaptak. – Ez újabb mérföldkő a két éve megkezdett munkában – jelentette ki Szabó Tamás, aki az MLSZ képviseletében felügyeli az elvégzett munkát. – Ránk fér a tanulás, mert gyorsan fejlődik a futball. Féltünk, hogy mennyire fogadják el a segítő kezet az akadémiák, de szerencsére eloszlottak a kételyeink.
Forrás: Four Four Two
Forrás: Four Four Two
Az MLSZ tanácsadója, Dunai Antal elmondta, hogy a magyar utánpótlásképzésben elindult valami, és az meglátszódott az új-zélandi U20-as világbajnokságon is a Koreai NDK elleni mérkőzésen. A Double Pass képviseletében a belga Hugo Schoukens elmondta: ahhoz, hogy a magyar ismét futballnemzetté váljon, a legfontosabb a tehetségek képzése. Szerinte a szakembereink most már rendelkeznek az akadémiák vezetéséhez szükséges ismeretekkel. Kiemelte, hogy a bizonyítvány kiosztása nem a folyamat végét jelenti, sokkal inkább ösztönzést ad a további fejlődéshez. A hallgatók nevében a Kecskemét sportigazgatója, Sallói István szólalt fel, aki megköszönte az MLSZ-nek és a Double Pass képviselőinek az oktatást. Elmondta: hasznos volt, mert megindította a kommunikációt az akadémiák szakemberei között. – A tizenöt magyar elitakadémia szakmai munkáját megismertük. Tananyagot kaptunk a külföldön – Angliában, Németországban, Belgiumban – alkalmazott edzésmódszerekről, és arról, hogy hogyan kell klubot és annak utánpótlását felépíteni – mondta a Ferencváros korábbi kiváló játékosa, Dragóner Attila. Az egykori válogatott védő bízik a magyar futball felemelkedésében: – Képet kaptunk arról, hogy professzionális munkával komoly eredményeket lehet elérni, ahhoz viszont az kell, hogy ne adjunk lépéselőnyt a többi országnak. Fontos, hogy minél többen futballozzanak, és a fiatal játékosokat szisztematikusan készítsük fel. A labdarúgás villámléptekkel fejlődik, és ahhoz nekünk is alkalmazkodnunk kell. A Győri ETO utánpótlásmenedzsere, Vincze Ottó is sokat kapott a Double Pass foglalkozásokon: – Mi, szakemberek, ennek a műhelymunkának köszönhetően közelebb kerültünk egymáshoz, így könnyebben tudjuk segíteni egymást. Az ETO nem kapott licencet az MLSZ-től az OTP Bank Liga 2015/2016-os idényére, így a győri klubnak az NB III-ból kell újra felküzdeni magát a legmagasabb szintre. Abban a fiataloknak óriási szerepük lehet: – Nagyon magasról jutottunk nagyon mélyre, de ez kihívás azoknak a szakembereknek, akik tenni akarnak az ETO-ért. Nem szabad türelmetlennek lenni, hanem folytatni kell a szisztematikus munkát az akadémiákon. A győri az egyik legjobb a tizenöt elitakadémia között is. Az U20-as válogatottban jelenleg négy játékosunk meghatározó ember, Kalmár Zsolt, Pongrácz Viktor, Mervó Bence, Lenzsér Bence. Tehát jól teljesítettünk, de még nincs vége. Szeretnénk rátenni pár lapáttal. Az együttműködés harmadik, ősszel kezdődő fázisában azt vizsgálja a Double Pass, hogy a szakemberek a lehetőségeikhez képest milyen mértékben foganatosítják a tanultakat saját akadémiájukon.

A minősítése Megfelelt: Győri János (ügyvezető, Pécsi Labdarúgó Akadémia) Kenyeres Imre (szekcióvezető, Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia) Ott József (szakmai igazgató, Pécs) Pusztai László (szakmai igazgató, Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia) Török László (akadémiai igazgató, Kecskemét) Trakperger Árpád (szakosztályvezető, Újpest) Jól megfelelt: Bene Ferenc (utánpótlásszakmai igazgató, DVTK) Domonyai László (klubigazgató, MTK) Dragóner Attila (akadémiai menedzser, FTC) Fórián Zsolt (utánpótlásszakmai igazgató, Győr) Fuhrmann Géza (utánpótlás-szervezési igazgató, DVTK) Gémesi Csaba (ügyvezető, Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia) Herczeg András (akadémiai vezető, DVSC-DLA) Keller József (szakmai vezető, FTC) Kovács Norbert (volt ügyvezető, Vasas-Kubala Akadémia) Sallói István (klubigazgató, Kecskemét) Tajti József (szakmai igazgató, Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia) Tóth Miklós (ügyvezető igazgató, Illés Akadémia) Tuboly Frigyes (szakmai igazgató, Vasas-Kubala Akadémia) Vincze Ottó (klubigazgató, Győr) Kiváló: 88% - Tamási Zsolt (akadémiai igazgató, Sándor Károly Akadémia) 90% - Herczeg Vince (általános igazgató, Honvéd) 91% - Neumann Gábor (akadémiai vezető, Nyíregyháza-Bozsik Akadémia) 91% - Pacsi Bálint (szakmai igazgató, Illés Akadémia) 91% - Szalánczi Zoltán (oktatási és szociális vezető, DVSC-DLA) 95% - Németh Károly (képzési igazgató, Nyíregyháza-Bozsik Akadémia) 96% - Marik László (vezető, Békéscsabai Labdarúgó Akadémia) 96% - Jasper de Muijnck (szakmai igazgató, Honvéd) 98% - Jakab Péter (vezetőedző, Békéscsabai Labdarúgó Akadémia)