2024. április 16.

Kézilabda

2015-06-28 18:35

A lányok megnyerték

Szétlövésben megnyerte a strandkézilabda Európa-bajnokságot az U19-es leányválogatott a spanyolországi Lloret de Marban, míg a fiúegyüttes kikapott a házigazdától bronzmeccsen.

reb A magyar fiú- és leányválogatott kísértetiesen hasonló forgatókönyv szerint teljesítette az utolsó két-két meccsét Lloret de Marban, az U19-es kontinensviadalon. Ahogyan arról beszámoltunk, a szombati elődöntőkben felemásan sikerült az oroszok elleni szereplés, hiszen míg Gróz Károly lányai a ráadásban legyőzték az ellenfelet, Somogyi Péter fiai kikaptak a riválistól.
strandkezi_csajok
Különböző tétért aztán, de így mindkét válogatottnak a házigazda jutott az utolsó mérkőzésen. Már a fiúk bronzmeccsén is hallatták a hangjukat a magyar szurkolók, olykor jobban érthettük az ő biztatásukat, mint a hazai homokon szereplő spanyolokét. Mindkét oldalon látványos gólokat szereztek a játékosok, az első szettben négy ponttal többet értek el a házigazdák (14-18). A második felvonás 24-23-as eredménye nem tükrözi híven a spanyol fölényt, hiszen már több ponttal is vezettek, annak ellenére a magyarok szépen zárkóztak. De a második tíz percet is elveszítették (23-24), így a negyedik helyen zártak. A leányok döntőjére tovább nőt a szurkolósereg, s még többször hangzott fel a lelátón a „Hajrá, magyarok!”. Az első játszma után azonban a vendéglátók lehettek elégedettebbek, mert szoros küzdelemben, 21-20-ra megnyerték. A másodikban aztán nem volt ellenszerük a technikás magyar megoldásokkal szemben, így Gróz János tanítványai kérdést sem hagyva, 25-13-mal egyenlítettek. A java azonban még hátra volt: a szétlövésben mindkét oldalon kimaradt egy-egy lehetőség, de a végén a spanyolok ismét hibáztak, így a magyar válogatott a tavalyi U18-as Eb-t követően az U19-es kontinensviadalt is megnyerte (10-8).

STRANDKÉZILABDA, LLORET DE MAR, SPANYOLORSZÁG Helyosztók Leányok. Döntő: Magyarország-Spanyolország 2-1 (20-21, 25-13, 10-8), bronzmeccs: Németország-Oroszország 2-1 (18-19, 25-20, 7-4). Fiúk. Döntő: Oroszország-Horvátország 2-0 (31-16, 28-21), bronzmeccs: Spanyolország-Magyarország 2-0 (18-14, 24-23).