2024. április 23.

2015-07-29 22:36

Oda az elődöntő

A magyar csapat súlyos, 78-43-as vereséget szenvedett az U18-as fiú B divíziós Eb középdöntőjében. Válogatottunk így elveszítette az esélyét az elődöntőre, és a következő mérkőzés eredményétől függetlenül az ötödik helyért játszhat.

Lakner Gábor Kiegyenlített első percek után a magyarok szereztek vezetést, azonban az első negyed hajrája a lengyeleké volt, akik négypontos előnyre tettek szert. A második szakaszban nagyon beragadt a szekér, sorra jöttek a sikertelen kísérletek, így a különbség tízpontosra nőtt (14. perc: 21-11). A hajrát ismét megnyomták a lengyelek, akik a nagyszünetben már tizenhat ponttal vezettek. U18kosarTérfélcsere után sem változott a játék képe, az ellenfél fokozatosan növelte az előnyét,  harmincpontosra hízott (30. perc: 56-26). Az utolsó negyedben ismét csak azért lehetett izgulni, hogy válogatottunk negyven ponton belül maradjon, amit legalább sikerült elérni. Ferenczi Tamás együttese rendkívül rossz dobóformában volt, míg a lengyel kísérletek 49 százaléka sikeres volt, addig magyar oldalon ez csak 29 százalék. A lengyelek minden fontos mutatóban válogatottunk fölé kerekedtek, így esély sem volt a győzelemre. Mivel a csoport másik mérkőzésén a szlovének 76-55-re nyertek az angolok ellen, eldőlt, hogy a lengyelek és a szlovének jutnak be az elődöntőbe. A magyar válogatott az ötödik helyért játszhat, de előbb holnap 18 órakor tét nélküli mérkőzésen lép pályára az angolok ellen a középdöntőben.

U18-AS FIÚ B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, AUSZTRIA E csoport, 1. forduló Lengyelország–Magyarország 78–43 (15–11, 20–8, 23–9, 20–15) Magyarország: Pongó 11/3, Horváth K. 8/3, Mócsán 8, Pápai M. 3, Rudner . Cs.: Durázi, Krnjajski 2, Demeter, Kiss Á., Doktor P. 5/3, Fülöp, Kucsora 6/3. Edző: Ferenczi Tamás