2024. április 23.

2015-08-01 20:49

Huszáros hajrá

Kiegyenlített mérkőzésen nagyszerű hajrával nyert az U18-as fiúválogatott a grúzok ellen, az Eb zárónapján így az ötödik helyért játszhat.

Lakner Gábor A grúzok kezdtek jobban, de amint megtalálta a ritmust a magyar csapat, rögtön felzárkózott. A pontos távoli kísérleteknek köszönhetően már vezetett is, de csupán néhány ponttal. A második szakasz hasonlóan alakult, jó grúz kezdés után megszilárdult védekezésének köszönhetően kiegyenlített a magyar csapat, és a jó hajrának köszönhetően a szünetben hat ponttal vezetett. U18kosarA harmadik negyed eleje menetrendszerűen a grúzoké volt, de a magyar válogatott újra kimászott a gödörből és visszavette a vezetést. Az utolsó negyed előtt négy pont volt a különbség. A záró szakasz kiegyenlített játékot hozott, öt perccel a vége előtt döntetlenre álltak a felek. Huszáros hajrával azonban válogatottunk megnyerte a mérkőzést, melynek utolsó perce maratoni hosszúságúra nyúlt a folyamatos büntetőzések miatt. A magyar csapat holnap 15.45 órakor az ötödik helyért léphet pályára az Izland–Anglia mérkőzés győztese ellen Oberwartban.

U18-AS FIÚ B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, AUSZTRIA Az 5-8. helyért Magyarország–Grúzia 75-70 (18-17, 20-15, 14-16, 23-22) Magyarország: Doktor 12/6, Horváth K. 6/6, Mócsán 19/6, Rudner 7/3, Pápai 6. Cs.: Durázi 17, Pongó 2, Krnjajski 2, Demeter 1, Kiss A., Fülöp, Kucsora 3. Edző: Ferenczi Tamás