2024. április 18.

Ökölvívás

2015-08-19 22:39

Ennél jobb még nem volt

A keszthelyi junior és ifjúsági leány Európa-bajnokság negyedik napján újabb két hazai bokszoló jutott az elődöntőbe, vagyis már biztos a hét érem. Ilyen jól még soha nem szerepelt magyar csapat a kontinenstornák történetében.

Nagy-Pál Tamás Hogy mit lehet szeretni a női ökölvívásban? Azt Viglási Alexandra (51 kg) és ifjúsági olimpiai résztvevő örmény ellenfele mutatta meg a keszthelyi Európa-bajnokságon. Óriási csatát vívott a két lány, amely a hatalmas pofonok mellett a taktikát sem nélkülözte – férfimeccsnek is beillett volna. Seres Attila szövetségi edző a torna legszebb ütközetének nevezte a mérkőzést, bár maradt benne hiányérze, tudniillik nem a magyar versenyző keze lendült a végén a magasba. „Szerintem minden menetet megnyertünk – kesergett. – Mondom ezt úgy, hogy már videón is visszanéztem a meccset. Nagyon rosszul döntöttek a bírók. Az örmény lány is úgy meglepődött, hogy zokogott a ringben. Utána pedig kopogtatott az öltözőnkön, hogy gratuláljon nekünk. Ez a mi sportágunkban nem szokás. Sokáig kellett vigasztalnom Alexandrát.” Hiába nem szerzett most érmet, bizonyította, hogy a kontinens egyik legjobbja a korosztályban, ami azért nagy szó, mert olimpiai súlycsoportból beszélünk. Talán lesz még fontosabb torna is, ahol visszavághat az örménynek… Kétszer kellett még a nap folyamán lenyelni a békát, igaz, ekkor már teljesen jogos vereségekről volt szó. Finesz Kamillának (junior 50 kg) és Kiss Mariettának (ifjúsági 57 kg) is ír ellenfél jelentette a végállomást. Felvillanásaik voltak a magyar lányoknak, de előbbi pontozással, utóbbi a negyedik menet vége előtt TKO-val kapott ki. Mindemellett örömhírről is beszámolt Seres, s nem is akármilyenről: eldőlt, hogy az érmek számát nézve ez lesz minden idők legsikeresebb magyar Eb-szereplése. Az eddigi öt biztos medált ugyanis most megtoldották kettővel a hazai fiatalok, így sikerült a 2012-es viadalt is túlszárnyalni. Károlyi Gabriella (junior 46 kg) svájci lány ellen vívta ki szoros meccsen az elődöntőbe jutást. A csata nagy részében honfitársunk irányított, ment előre, rendre jó ütemben ütött, tisztán talált, így a bírók 2-1 arányban ítélték neki a mérkőzést. Az Eb-újonc Petrovics Gabriella (junior 66 kg) továbbjutása mellett a harmadik menetet sem fogja soha elfelejteni. Alacsonyabb, zömökebb török ellenfele nagyon elkapta az első két felvonást, egyértelműen előnybe került. A harmadikat viszont a magyar lány úgy megpörgette, hogy meggyőzte a bírókat: mégis ő a jobb. Az arány ismét 2-1 volt, de ez tényleg csak hajszálon múlott. A hét éremmel tehát a rekord már megvan, ettől kezdve minden csak ráadás. De ha már ennyien esélyt kaptak rá, Seres bízik benne, hogy legalább ketten kivívják a döntőbe jutást is. Arról nem is beszélve, hogy Juhász Adrienn (junior 80+ kg) még csak a negyeddöntőben lép ringbe az ötödik napon, vagyis további eggyel nőhet az érmek száma is…