2015-08-24 15:55

Változatlan bizalmi index

A Videoton és a Békéscsaba ismét U20-as korosztályhoz tartozó fiatalok nélkül játszott az élvonalban. Összességében ugyanannyian léptek pályára, mint a legutóbbi fordulóban. Hahn János bombagólja mellett Nagy Ádám játéka emelhető ki.

Lakner Gábor A hatodik fordulót is lejátszották az NB I-ben, most is kevés fiatal kapott lehetőséget, de legalább több percet tölthettek a pályán, mint egy hete. Az Újpest–Haladás (0-0) mérkőzésen a hazaiaknál Sallói Dániel (19) és Tóth Patrik (19) is a kezdőcsapatban kapott lehetőséget, de egyikük sem tudott veszélyes lenni az ellenfél kapujára. Sallói végigjátszotta a mérkőzést, Tóthnak ezúttal hatvan perc jutott. A Haladásban Németh Márió (20) végig pályán volt, kétszer helyzetbe is került, de rossz megoldásokat választott.
lokifradi
lokifradi
Felcsúton a Vasast 1-0-ra legyőző Puskás Akadémia kezdőcsapatában Sallai Roland (18) egy távoli lövéssel vétette észre magát, a hosszabbításban Pintér Bence (19) váltotta, aki a játékvezetőnek köszönhetően öt percet tölthetett a pályán. A Vasasban Vida Máté (19) végigjátszotta a mérkőzést, és bár közel járt a gólhoz, nem tudott kapuba találni. Berecz Zsombornak (19) 73 perc jutott, egy távoli lövést tudott felmutatni. Pakson két fiatal idén először került a kezdőcsapatba Diósgyőr ellen 1-1-es döntetlennel zárult mérkőzésen, és mindketten végig pályán voltak. Asztalos Dávid (20) Lenzsér Bence sérülése miatt kapott lehetőséget, és nem vallott szégyent. Hahn János (20) bombagóllal mutatkozott be, a hajrában pedig másodszor is betalálhatott volna, de a vendégkapus hatalmasat védett. A DVTK-ban Nemes Milán (18) játszott kilencven percet. A Budapest Honvéd 4-1-re győzött az újra fiatalok nélkül felálló Békéscsaba otthonában. A vendégcsapatban Bobál Dávid (19) és Gazdag Dániel (19) végig pályán volt, és sallangmentesen tette a dolgát. A Debrecen–Ferencváros (0-3) mérkőzésen a hazaiak kezdőjében Balogh Norbert (19), a vendégekében Nagy Ádám (20) szerepelt. Balogh aktívan és veszélyesen játszott, de többször adta meg magát túl könnyen a párharcokban. Sárgalapot is begyűjtött, a 87. percben Bereczki Dániel (20) váltotta. Nagy Ádám magabiztosan szűrte meg a debreceniek támadásait, a mezőny egyik legjobbja volt.

SZAKÉRTŐNK: Pisont István, a Deák Bamba Akadémia vezetője „Balogh Norbert számomra picit furcsa poszton, a támadóhármas jobb oldalán szerepelt, de nem vallott szégyent. Sokkal nagyobb sebességen kellett futballoznia a Fradi ellen, mint általában, de mivel technikailag képzett játékos, jól oldotta meg a feladatát. A másik oldalon Nagy Ádám fantasztikusan futballozott, minden mozdulata átgondolt volt. Tetszenek a passzai, a fordításai, továbbá az, hogy a pályán és azon kívül is intelligensen viselkedik. Tudatosan készül a profivilágba, öröm nézni az ilyen játékost.”

A szokás szerint fiatalok nélkül játszó Videoton vesszőfutása folytatódott, ezúttal az MTK otthonában kapott ki 1-0-ra. A kék fehéreknél Varga Szabolcs (20) kezdett, a szünetben Gera Dániel (19) állt be a helyére. Közülük Gera volt aktívabb, de a jegyzőkönyvbe csak  sárgalappal tudott bekerülni.

HÉTRŐL HÉTRE  1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott. 2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott. 3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott. 4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott. 5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott. 6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott. Kiemelkedőt nyújtott Nagy Ádám és Hahn János, aki idei első mérkőzését bombagóllal tette emlékezetessé. A hatodik fordulóban a támadók közül kevesen tudtak meghatározó szerepet betölteni, a védekező típusú játékosok magabiztosabbak voltak. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Balogh Norbert (DVSC) 2 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Németh Márió (Haladás), Hahn János (Paks) 1-1 gól. ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Bobál Dávid (Honvéd) 540 perc, 2. Berecz Zsombor (Vasas) 522 perc, 3. Balogh Norbert (DVSC) 483 perc, 4. Vida Máté (Vasas) 479 perc, 5. Lenzsér Bence (Paks) 450 perc, 6. Sallai Roland (Puskás) 437 perc, 7. Sallói Dániel (Újpest) 415 perc, 8. Németh Márió (Haladás) 389 perc, 9. Nagy Ádám (FTC) 386 perc, 10. Varga Szabolcs (MTK) 367 perc, 11. Nemes Milán (DVTK) 360 perc, 12. Osváth Attila (Vasas) 281 perc, 13. Kitl Miklós (DVTK) 200 perc, 14. Gera Dániel (MTK) 195 perc, 15. Gazdag Dániel (Honvéd) 192 perc, 16. Kővári Róbert (Paks) 188 perc, 17. Viczián Ádám (Békéscsaba) 176 perc, 18. Szalai Dániel (Békéscsaba) 165 perc