2015-08-31 13:03

Megdőlt a rekord

Összesen 1242 percet játszottak az U20-as fiatalok az NB I-es hétvégén, amellyel megdőlt a negyedik fordulóban felállított rekord. Kiemelkedő teljesítményt nem sokat találtunk, két meccs gyakorlatilag teljesen értékelhetetlen volt, ellenben Németh Márió másodszor is győztes gólt szerzett.

Nagy-Pál Tamás Mustránk folytatódik: megnéztük, hogy a válogatott szünet előtti NB I-es fordulóban hány U20-as játékos lépett pályára. A Békéscsaba–Haladás találkozón összesen három, közülük a szombathelyi Németh Márió (20) teljesítményét kell kiemelni, hiszen remek gólt szerzett, 19 méterről lőtt a bal alsó sarokba. Ez volt már a második három pontot érő találata a szezonban. Viczián Ádám (19) és a csereként beálló Szalai Dániel (18) nem lógott ki a Békéscsabából – se lefelé, se felfelé.

SZAKÉRTŐNK: Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője „Már csak a győztes gólja miatt is kitűnőre értékelem Márió teljesítményét, de korábban is voltak veszélyes megmozdulásai, előbb is megszerezhette volna a vezetést. Fiatal kora ellenére a társai már elfogadták, sőt segítik, gondolok itt Halmosi Péterre, Iszlai Bencére vagy Király Gáborra. Ezt a tiszteletet természetesen a teljesítményével is kiharcolta magának, hiszen nagyon hasznos labdarúgó. Most már tényleg stabil csapattag, aki kilencven percet is végigjátszik, ugyanolyan teljesítménnyel. Rengeteget fut a mérkőzéseken, ráadásul sokat sprintel, érzi a ritmusváltásokat.”

Németh Márió1
A DVTK–Újpest (2-1) a forduló meccse volt, nyíltsisakos támadófutballal, elképesztő fordítással a hajrában. Nemes Milán (18) és Sallói Dániel (19) volt részese a magyar viszonylatokhoz képest tényleg kiemelkedő mérkőzésnek, őket is csak dicsérni lehet bátor játékukért. A másik végletet a Budapest Honvéd és Puskás Akadémia összecsapása hozta: nem hogy gól nem született, de épkézláb támadást is alig fedezhettek fel a nézők. Kispesti oldalon Bobál Dávid (19) megint magabiztos volt a védelemben, bár ezúttal nem volt nehéz dolga. A felcsútiak ugyanis egyáltalán nem akartak gól szerezni, így Sallai Roland (18) csatárként nem tudott érvényesülni. Az ilyen mérkőzések biztosan nem szolgálják a fiatalok fejlődését. A Vasas továbbra sem változtat filozófiáján és bízik a fiatalokban: Osváth Attila (19), Vida Máté (19) és Berecz Zsombor (19) is a kezdőben kapott szerepet. Utóbbinak volt veszélyes fejese is, de nem találta el a kaput. Az MTK-ban a szülinapos Gera Dániel (20) végigjátszotta a találkozót, győztes csapata (1-0) egyetlen kapura lövése az ő nevéhez fűződött az első félidőben. A Ferencvárosban Thomas Doll ismét bizalmat szavazott a románok elleni Eb-selejtezőre készülő válogatott szűk keretébe is bekerült Nagy Ádámnak (20), aki talán szezonbeli legrosszabb teljesítményével rukkolt elő, egy óra után le is cserélte a német mester. Még mindig jobban játszott azonban, mint paksi hátsó sorban Hahn János (20) és Asztalos Dávid (20), ugyanis a fővárosiak mindkét gólját hatalmas védelmi hiba előzte meg. A Videoton a hét forduló során hatodik alkalommal nem vett igénybe fiatal játékost. Az 1-0-s vereséget szenvedő Debrecenben Balogh Norbert (19) kezdett csatárposzton, az utolsó fél órára Bereczki Dániel (20) váltotta. Teljesítményüket tökéletesen tükrözi a mérkőzés után nyilatkozatában Kondás Elemér freudi elszólása, vagyis hogy „mindkét csapat nagyon figyelt arra, nehogy gólt szerezzen.” Összesen 1242 percet játszottak az U20-as labdarúgók ezen a hétvégén, amivel megdöntötték a rekordot, amelyet eddig a negyedik forduló (1229) tartott. Ennek örömére – illetve a válogatott Eb-selejtezője miatt – most kéthetes szünet következik a bajnokságban, de sorozatunkat folytatjuk: összegezzük az első hét forduló tapasztalatait.

HÉTRŐL HÉTRE  1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott. 2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott. 3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott. 4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott. 5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott. 6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott. 7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott. Kiemelkedőt nyújtott Németh Márió, aki remek, három pontot érő gólt szerzett a Haladás színeiben. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Balogh Norbert (DVSC), Németh Márió (Haladás) 2-2 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Hahn János (Paks) 1-1 gól. ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Bobál Dávid (Honvéd) 630 perc, 2. Berecz Zsombor (Vasas) 605 perc, 3. Vida Máté (Vasas) 550 perc, 4. Balogh Norbert (DVSC) 544 perc, 5. Sallai Roland (Puskás) 527 perc, 6. Sallói Dániel (Újpest) 505 perc, 7. Németh Márió (Haladás) 476 perc 8. Lenzsér Bence (Paks) és Nemes Milán (DVTK) 450 perc, 10. Nagy Ádám (FTC) 446 perc, 11. Osváth Attila (Vasas) 371 perc, 12. Varga Szabolcs (MTK) 367 perc, 13. Hahn János (Paks) 312 perc, 14. Gera Dániel (MTK) 285 perc 13. Kitl Miklós (DVTK) 200 perc, 14. Viczián Ádám (Békéscsaba) 266 perc 15. Gazdag Dániel (Honvéd) 212 perc, 16. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 17. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc, 18. Szalai Dániel (Békéscsaba) 172 perc