2015-11-23 17:29

Gólok a védelemből

Bobál Dávid és Lenzsér Bence megszerezte első gólját az NB I-ben, ami azért is nagy szó, mert mindketten a védelem közepén szerepelnek. Utóbbi találata ráadásul értékes is volt, hiszen a Paks nem kapott gólt a Haladástól, ellenben lőtt kettőt, így az FTC első számú üldözőjévé lépett elő.

Nagy-Pál Tamás Tizenhét – ennyi 1995. január elseje után született játékos kapott szerepet az NB I 15. fordulójában. Összesen 1085 percet játszottak, ami átlagosnak mondható – egyedül az Újpestben nem lépett pályára U20-as fiatal. A másik lila-fehér csapatban, a Békéscsabában ott volt Viczián Ádám (19), aki a Puskás Akadémia elleni (2-1) egyenlítő gólból, ha csak közvetetten is, kivette a részét, mert „kavarodott” a többiekkel a kapu előtt.
Lenzsér Bence1
A másik oldalon Sallai Roland (18) kezdett, két veszélyes lövése is volt, az egyik után a védő kezét érte a labda a 16-oson belül, de a játékvezető sípja néma maradt. Nem játszotta végig a találkozót, a helyére az a Zsótér Donát (19) állt be, aki a jelek szerint már teljesen felépült az autóbalesete után. Debrecenben a Diósgyőr vendégeskedett (1-0). A hazai gárdában Balogh Norbert (19) nagyon közel állt ahhoz, hogy a forduló játékosa lehessen: sarokkal adott gyönyörű passzt a 16-os előtt a Lokiba visszatért Adamo Coulibalynak, aki azonban elrontotta a ziccert. Miskolci színekben Kitl Miklós (18) és Nemes Milán (19) is hajtott becsülettel, nem is játszottak rosszul, de a csapatnak gólokban ezt nem sikerült kamatoztatni. A Budapest Honvéd az Újpestet fogadta (1-2), természetesen Bobál Dáviddal (20) a soraiban, mellette Gazdag Dániel (19) is helyet kapott a kezdőcsapatban. Nem a fiatal védő hibázott a kapott gólok előtt, ellenben ő szépített. Ez volt az első NB I-es találata, melynek az a pikantériája, hogy 16 mérkőzés alatt született meg úgy, hogy a csatárposzton – jelenleg a Wolfsburg II-ben - játszó ikertestvérének, Gergelynek is éppen ennyi pályára lépese van az élvonalban, de gólt még nem szerzett.

SZAKÉRTŐNK: Simon Miklós, a Budapest Honvéd II vezetőedzője „Dávid végigjárta a szamárlétrát, hiszen szerepelt a harmad- és a másodosztályban, mígnem pont időben került az NB I-es csapatba. Minden egyes mozdulatán érződik, hogy jó játékos. Keveset hibázik, ami az ő posztján fokozott jelentőséggel bír. Nagyon jól használja a fejét, nemcsak fejelésre, hanem gondolkodásra is. Hab a tortán, hogy most még gólt is sikerült szereznie, kár, hogy nem sokat ért. Természetesen van még miben fejlődnie, de ha továbbra is ennyi lehetőséget kap, azzal sem lesz gond. Az MLSZ szabálya pedig ezt lehetővé teszi, ami szerintem jót tesz a klubfutballnak és a válogatottnak is. Gazdag Dani taktikai megfontolások miatt a legtöbbször nem azon a poszton szerepel, ahol komfortosan érzi magát. De profi mentalitású játékos, kapusként is száz százalékosan megoldaná a feladatát. Alázatos és jól dolgozik, amiatt viheti nagyon sokra akár külföldön is.”

Első NB I-es gól ide vagy oda, vesztes csapatból nem szerettük volna kiválasztani a forduló fiatalját. Még szerencse, hogy bizonyos Lenzsér Bence (19) – aki egyébként szintén középső védő – is mostanra tartogatta pályafutása első találatát. A Paks ráadásul 2-0-ra nyerni tudott a Haladás ellen, melyben Németh Márió (20) ismét eredménytelenül próbálkozott, még ha volt is nagyon veszélyes lövése. Az atomvárosiak ezzel a Ferencváros első számú üldözőjévé léptek elő. Mindamellett a hátrányuk csökkent az éllovas mögött, ugyanis az FTC elszenvedte első vereségét a szezonban. Az MTK volt az „elkövető” (1-0), melyben ott volt Gera Dániel (19) már az első percektől. Támadásban nem kellett sokat nyújtania, a kék-fehérek jobbára védekeztek. Nagy Ádámék (20) pedig rohamoztak, a válogatott középpályás a tőle megszokott magabiztossággal tette-vette a labdát, de a kékek kapusán, Hegedűs Lajoson ezen a napon nem lehetett kifogni. A Videoton a Vasast győzte le 2-0-ra, de Sejben Viktor (19) hiába szerzett győztes gólt az előző fordulóban, csak az utolsó negyed órára kapott szerepet – addigra már eldőlt a mérkőzés. Az angyalföldiek a szokásos formájukat hozták: Vida Mátéék (19) támadtak, legalább annyi lehetőségük volt, mint az ellenfélnek, de egyet sem sikerült gólra váltaniuk. A Vasas már utolsó a tabellán – csak nehogy a fiatalok önbizalmába kerüljön.”

HÉTRŐL HÉTRE  1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott. 2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott. 3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott. 4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott. 5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott. 6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott. 7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott. 8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott. 9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott. 10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott. 11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott. 12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott. 13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott. 14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott. 15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott. Kiemelkedőt nyújtott Bobál Dávid, hiszen középső védőként megszerezte első élvonalbeli gólját. Lenzsér Bence ezt lemásolta és megtetézte azzal, hogy a Paks védelme kapott gól nélkül hozta le a Haladás elleni rangadót. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Németh Márió (Haladás) 4 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Hahn János (Paks) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Bobál Dávid (Honvéd) 1343 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 1213 perc, 3. Lenzsér Bence (Paks) 1170 perc 4. Nagy Ádám (FTC) 1142 perc, 5. Balogh Norbert (DVSC) 1121 perc, 6. Berecz Zsombor (Vasas) 1115 perc, 7. Németh Márió (Haladás) 1107 perc, 8. Vida Máté (Vasas) 903 perc, 9. Viczián Ádám (Békéscsaba) 839 perc, 10. Osváth Attila (Vasas) 828 perc 11. Gera Dániel (MTK) 814 perc, 12. Nemes Milán (DVTK) 810 perc, 13. Kitl Miklós (DVTK) 742 perc, 14. Gazdag Dániel (Honvéd) 654 perc, 15. Sallói Dániel (Újpest) 646 perc, 16. Hahn János (Paks) 595 perc, 17. Varga Szabolcs (MTK) 561 perc, 18. Medgyes Zoltán (Haladás) 250 perc, 19. Szalai Dániel (Békéscsaba) 207 perc, 20. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 21. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc