2024. április 16.

2015-11-30 15:19

Hová tűntek a fiatalok?

Egyetlen fordulót tartunk számon ebben a szezonban az NB I-ben, melyben kevesebb U20-as játékos lépett pályára, mint az elmúlt hétvégén. A 15 szereplő közül a ferencvárosi Nagy Ádám nyújtott maradandót, aki már-már kiforrott futballistává vált.

Nagy-Pál Tamás Csupán a nyolcadik fordulóban kaptak kevesebb lehetőséget az U20-as fiatalok az NB I-ben, mint az elmúlt hétvégén. Összesen 15 játékos (akkor 12) játszott 927 percet (akkor 832-őt). A DVTK–Pakson (1-1) mindkét kezdőben volt 1995. január elseje után született labdarúgó, de sem a miskolci Kitl Miklós (18), sem a másik oldalon Lenzsér Bence (20) nem alkotott maradandót.
Nagy Ádám1
Nagy Ádám1
Kitűnő formában van az Újpest, a pontokat azonban fiatalok nélkül szerzi, most a Haladás vendégeként nyert ily módon 3-0-ra. A szombathelyiek kezdőjében ott volt Németh Márió (20), aki az első félidőben nem is teljesített rosszul: Halmosi Pétert szemfüles szabadrúgással, míg Gaál Bálintot remek beadással hozta helyzetbe, de egyikük sem tudott élni a lehetőséggel. Ellentétes félidőket láthatott a nem túl nagy számú közönség Kispesten: az első negyvenöt percben a Békéscsaba szerzett két gólt, a második előtt Viczián Ádám (20) adta a gólpasszt az egyébként lesen álló Birtalan Botondnak. Egyet a Honvéd is lőtt, majd a fordulás után még kettőt, így lett 3-2 a vége. Gazdag Dániel (19) a szünet után javult fel, jól mozgatta társait, kivette a részét a fordításból. Az utolsó negyed órában debütált Lukács Dániel (19) a bal szélen, akadt egy-két veszélyes elfutása, nem volt megilletődött. Bobál Dávid (20) a szezonban először nem volt kezdő: egy héttel korábban eltört az arccsontja, és a műtét után lábadozik. A Vasas teljesítménye most már maga a tragédia – tizennégy kapott gól az elmúlt öt bajnokin –, ami persze a fiatalokra is rányomja bélyegét, jelen esetben Berecz Zsomborra (19). Csak bízni lehet abban, hogy ez az egyébként tehetségesnek tartott középpályás önbizalmát nem tépázza meg teljesen. Sallai Rolandra (18) minden bizonnyal csak jó hatással lehet, hogy 4-2-re nyert a Puskás Akadémia, ráadásul a második felcsúti gól előtt ő indította a bal szélen gólpasszt jegyző csapattársát. A Videoton ezúttal sem vitte túlzásba az U20-as játékosok szerepeltetését, Sejben Viktor (19) mindössze egyetlen percet kapott. Az MTK-ban Gera Dániel (20) jól kezdett, a labdáját Ramos a felső lécre bombázta, de aztán a második félidőben lerombolta a teljesítményét azzal, hogy második sárga lappal kiállította a játékvezető. A csereként beállt Varga Szabolcsnak (20) hat perc elég volt, hogy büntetőt harcoljon ki, melyet azonban Kanta József kihagyott, így a fővárosi gárda 1-0-s vereséget szenvedett.

SZAKÉRTŐNK: Tamási Zsolt, a Sándor Károly Akadémia vezetője „Hadd kezdjem azzal: nagyon örülök, hogy Gera Dani elérte célját, és bemutatkozhatott az NB I-ben. Látszik, hogy László Csaba rendszeresen számít a játékára. Most kisebb hullámvölgyet tapasztalok: a rutintalansága miatt még hibázik olyan szituációkban, melyeket higgadtabban meg tudna oldani. Ezen a mérkőzésen agilisan játszott, a kiállítását pedig jogtalannak éreztem. Nekem mindig az volt szimpatikus benne, hogy agresszív, de a sportszerűség határán belül. Varga Szabolcs nagy tehetség, az utóbbi időben azonban kevesebb lehetőséget kapott. Technikás labdarúgó, aki jól cselez és egy-egyezik, a tizenegyest is így hozta össze. Pár perc játék elég volt neki, hogy megmutassa értékét. Remélem, tavasszal egészséges lesz, és a kezdőcsapat tagjává válik.”

A forduló rangadója „elmaradt”, hiszen az FTC könnyedén verte 3-0-ra a Debrecent. Az első félidőben Balogh Norbert (19) próbálkozott becsülettel a hajdúságiak részéről, de szólója és távoli bombája után sem talált utat a kapuba a labda. A Ferencvárosban Nagy Ádámtól már megszoktuk, hogy érett játékkal rukkol elő a szűrő szerepében, ezúttal a támadásból is kivette a részét, ugyanis a második gól előtti büntetőt Radó András az ő passza után harcolta ki.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott. 2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott. 3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott. 4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott. 5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott. 6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott. 7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott. 8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott. 9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott. 10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott. 11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott. 12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott. 13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott. 14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott. 15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott. 16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott. Nagy Ádám nyújtott kiemelkedőt az FTC-ben, aki szokásos stabil teljesítményét még a támadásokban való részvétellel is megfejelte. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Németh Márió (Haladás) 4 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Hahn János (Paks) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Bobál Dávid (Honvéd) 1343 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 1293 perc, 3. Lenzsér Bence (Paks) 1260 perc 4. Nagy Ádám (FTC) 1232 perc, 5. Balogh Norbert (DVSC) 1211 perc, 6. Berecz Zsombor (Vasas) 1205 perc, 7. Németh Márió (Haladás) 1197 perc, 8. Viczián Ádám (Békéscsaba) 929 perc, 9. Vida Máté (Vasas) 903 perc, 10. Gera Dániel (MTK) 886 perc, 11. Kitl Miklós (DVTK) 832 perc, 12. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 13. Nemes Milán (DVTK) 810 perc, 14. Gazdag Dániel (Honvéd) 744 perc, 15. Sallói Dániel (Újpest) 646 perc, 16. Hahn János (Paks) 617 perc, 17. Varga Szabolcs (MTK) 567 perc, 18. Medgyes Zoltán (Haladás) 250 perc, 19. Szalai Dániel (Békéscsaba) 207 perc, 20. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 21. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc