2024. május 1.

2016-04-17 21:57

Fradi-vereség, otthon

Ferencvárosi vereséggel indult az 1-4. helyért folyó rájátszás a junior női kézilabda NB I-ben. Az alapszakaszt élen záró Fradi a harmadik helyen továbbjutó Dunaújvárost fogadta az Elek Gyula Arénában.

Majer Dániel A többnyire rokonokból és barátokból álló, ámde szép számú közönség előtt indult a találkozó. A korábbi, az alapszakaszban lejátszott két mérkőzésen egyaránt a hazai csapat diadalmaskodott, az Elek Gyula Arénában hatgólos ferencvárosi győzelem született. Most az első támadást a vendégek vezették, és Klujber Katrin, a Kohász házi gólkirálya mindjárt be is köszönt. Az előnyt a fehér mezes vendégek idei második legeredményesebbje, Ferenczy Fruzsina hamar kétgólosra növelte. A Fradi tehát nem épp bajnokesélyeshez méltó módon indított, nem kellett azonban sokat várni az első zöld-fehér gólra sem. Háfra Noémi, a felnőttcsapatban is játszó irányító rezgette meg a dunaújvárosi hálót.
dunaujvaros
dunaujvaros
Az első játékrész a továbbiakban gyakorlatilag a két házi gólkirályainak párharcáról szólt, Háfra Noémi nyolc, Klujber Katrin hét góllal járult hozzá csapata eredményességéhez. A vendég Dunaújváros tökéletesen kézben tartotta a mérkőzést, az első pillanatokban megszerzett előnyt rövid időre, 3-3-as, később pedig 8-8-as állással engedték ki csupán a kezükből. Kovács Attila, a Ferencváros edzője a 22. percig bírta türelemmel, 9-12-es állásnál időt kért. Húzása azonban a továbbiakra nézve nem bizonyult kifizetődőnek, már ami az eredményességet illeti, négy góllal is vezetett már a Kohász, amit a félidőre háromgólosra mérsékeltek a hazaiak. A második játékrész sokkal biztatóbban indult a Fradinak, Gazsovics Virágot, a hazaiak 71-esét  ugyan az első említésre méltó eseményként két percre kiállították, a büntetést mégis az emberhátrányban játszó zöld-fehérek hozták le 1-0-ra, Vernes Dorottya hetesével. A Ferencváros azonban ahelyett, hogy lendületbe jött volna a részsikertől, Molnár Beatrix két gyors gólja miatt ismét négygólos hátrányba került. A továbbiakban az sem segített Kovács Attila csapatán, hogy a Kohász sorban kapta a kétperces kiállításokat, Moutsogianni Theodórát kétszer, Berta Biankát egyszer küldték le a játékvezetők. Az egyik során Molnár Beatrixot vészkapusként többször pályára küldte György László, a vendégek trénere, sikerült is mindössze egy kapott góllal abszolválni az emberhátrányt. A hazai csapatot az első félidőben a hátán cipelő Háfra Noémi fáradni látszott, Vernes Dorottya próbált felnőni mellé támadásban, öt góljával a második játékrész legeredményesebbje volt. A túloldalon Klujber Katrin is visszavett a tempóból, a Dunaújvárosban viszont ahelyett, hogy egy játékos lépett volna elő vezérré, nyolcan is betaláltak a második harminc percben. A Kohász a kiállításdömping ellenére is kézben tartotta a találkozót. A hazaiak egyszer ugyan még visszakapaszkodtak, Vernes Dorottya gólja a 17. percben 24-24-re módosította az állást. A korábbiakat lemásolva, időkérés után viszont ismét két gólt dobtak a vendégek, talán végleg elvéve a Fradi kedvét a mérkőzéstől. A végjáték így is izgalmasan alakulhatott volna, hiszen fél perccel a vége előtt 29-30-ig jöttek fel a zöld-fehérek, Márton Gréta tíz másodperccel a találkozó vége előtt dobott gólja azonban megpecsételte a sorsukat. Mód Noémi szinte a sípszó pillanatában ugyan még betalált, már csak kozmetikázni tudta az eredményt, 31-30-re győzött a Dunaújvárosi Kohász. Sokatmondó adat, hogy a Ferencváros egyetlen másodpercig sem vezetett a találkozón, döntetlen is mindössze háromszor állt elő a hatvan perc alatt. György László, a vendégcsapat vezetőedzője: „Jó szellemben kézilabdáztunk, jó felfogásban kezdtük a mérkőzést védekezésben és támadásban egyaránt. Nagyon fontos volt, hogy az első félidőben sok gyorsindításos, úgymond könnyű gólt tudtunk szerezni. A második játékrészben ez kevésbé sikerült, felállt védelmével megnehezítette a dolgunkat a Fradi, nehezen találtunk gólokat. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, a végjátékban volt kicsit nehezebb a dolgunk. Nagyon sokat dolgoztunk, hogy bekerüljünk ebbe a négyesbe, és mindent megteszünk, hogy mindenkit megverjünk. A mai találkozó mindkét csapat fejlődését szolgálta, ilyen hőfokú mérkőzésekre lenne szükségük ezeknek a gyerekeknek hetente kétszer.” Kovács Attila, az FTC vezetőedzője: „Nagyon sokat foglalkozunk a kézilabda lélektani részével, ez most nem állt össze úgy, ahogy szeretnénk. Jó úton járunk, remélhetőleg tanulunk a mai mérkőzésből. Egy játékosunk akadt, aki végig vállalkozott, bátran támadott, a többiek kevésbé. A negyvenötödik perc környékén csatlakozott még egy, és akkor már ketten voltak, akik mertek kapura nézni. Sok játékost elvittek az érzelmei, nem merték kihozni magukból, ami bennük van. A mentális részt és a taktikai fegyelmezettséget igyekszünk erősíteni. A cél továbbra is a végső győzelem, mindent megteszünk  érte.”

NŐI JUNIOR NB I, RÁJÁTSZÁS AZ 1-4. HELYÉRT FTC–Dunaújvárosi Kohász 30-31 (15-18) Budapest, Elek Gyula Aréna V: Bodó Zsuzsanna, Kékesi Krisztina FTC: Háfra 11, Vernes 6, Mód 4, Nagy 3, Szász-Fejér 3, Czuczu 1, Gazsovics 1, Márton 1. Edző: Kovács Attila Dunaújváros: Klujber 8, Grosch 6, Ferenczy 6, Berta 3, Molnár 3, Kovács 2, Fodor 2, Udvardi 1. Edző: György László