2016-05-14 19:04

Nem borult a papírforma

Ahogy az várható volt, a Vasas Akadémia és a Csata DSE mérkőzik meg vasárnap a kiemelt leány-kadetbajnokság döntőjében.

Lakner Gábor A pénteki tudósításunkban jeleztük, hogy érik a Vasas–Csata döntő a kiemelt leány kadetbajnokságban, mára pedig bebizonyosodott a feltételezés. A Vasas könnyedén, a Csata – nevéhez méltóan – nagy küzdelemben jutott fináléba.
Vasas-Pécs leány kadet
A Vasas Akadémia és a Rátgéber Akadémia összecsapása csupán néhány percig volt szoros. A Vasas a már megszokott letámadásával a pécsi csapatot is sok hibába hajszolta, és az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. A pasaréti együttes annak ellenére is fölényes győzelemmel jutott a fináléba, hogy a kulcsjátékosai a szünet után gyakorlatilag nem voltak a pályán. A végeredmény 91-42 lett. A Csata DSE alaposan megizzadt a magát az elődöntőre alaposan felszívó Soproni Darazsak Akadémia ellen. Az első negyedet a soproniak nyerték, de a második szakaszban fordított a Csata. A szünetben ugyanakkor mindössze hat pont volt a differencia a felek között. A harmadik negyedben már 14 ponttal is vezettek a fővárosiak (26. perc: 50-36), a soproniak azonban megfelezték a különbséget. A záró negyedben állandósult a tíz pont körüli különbség, a Csata többé már nem engedte közelebb ellenfelét. A végére kialakult az addigi legnagyobb különbség, a Tursics-csapat 75-58-ra győzött. Az alsóházban a Kecskemét 76-50-re legyőzte a DVTK-t, míg a házigazda BEAC 77-62-re múlta felül a Szolnokot. A két vesztes vasárnap 9 órakor a hetedik, a két győztes 11 órakor az ötödik helyért mérkőzik meg. A bronzéremért 13 órakor csap össze a Pécs és a Sopron, míg a döntőben 15 órakor dobják fel a labdát a Gabányiban.