2016-07-19 11:21

A kínai fal ledöntve

KIKÜLDÖTT MUNKATÁRSUNK JELENTÉSE POZSONYBÓL. Nem bizonyult áthatolhatatlannak a kínai fal, a magyar leányválogatott 44-17-re győzött a távol-keleti rivális ellen a Pozsonyban zajló ifjúsági világbajnokság első mérkőzésén. A szünnapot követően Spanyolország vár a csapatra.

Roska Emese Boglárka „Csináltak felmérést, hogy ki melyik napszakban tud a legjobban teljesíteni. Nekem a délután öt-hét közötti időpont az ideális” – jegyezte meg Hornyák Bernadett, amikor a hotel folyosóján gyors körképet készítettem, ki hogyan várja a Kína elleni nyitányt a pozsonyi ifjúsági világbajnokságon. Mivel a mérkőzés délelőtt fél tízkor kezdődik, nem véletlenül tette hozzá az ősztől már a Dunaújvárost erősítő játékos, hogy nem sok jóra számít. Fodor Csenge hozzátette, az edzéseken igyekeztek modellezni a korai kezdést, s Hajdu János szövetségi edző várakozásait felül is múlták az akkor mutatott játékkal.
m06
m06
Élesben persze egészen más lesz, különösen mert a csapat szinte fejest ugrik az ismeretlenbe, semmit nem lehet tudni ugyanis a rivális kínaiakról. Az elsőbálozók közül Tóvízi Petra és Márton Gréta izgult, hiszen még sosem szerepelt világversenyen, viszont a csapat benjáminja, Pál Tamara nyugodtan várta a rajtot. A mérkőzés napján aztán mindenki érezhetően felpörgött, Suba Sára a reggelinél jegyezte meg: nem kellett hosszan ébresztgetni, az izgalomtól hamar magához tért. Mivel a másik csarnokban csak tízkor indult útjára a labda Oroszország–Németország összecsapáson, a magyar együttes játszotta a vb legelső meccsét, Hornyák Bernadett pedig nemcsak a zöldmezesek, hanem a teljes küzdelemsorozat első gólját szerezte meg, hétméteresből, a harmadik percben. A kezdés előtt a Schrenk Péter képét viselő pólóban melegítettek a játékosok, majd a találkozó egy perces gyászszünettel kezdődött. A társaság a válogatott korábbi masszőre (akinek a családja is eljött a meccsre), a súlyos betegséget követően, fájóan fiatalon, életének 41. évében elhunyt, humora, embersége, jóindulata és sok-sok más nagyszerű tulajdonsága miatt is felejthetetlen „Fürti” emléke előtt tisztelgett. A megható pillanatok után viszont kizárólag a játékra koncentrált a hatvan-hetven szurkoló által biztatott együttes.
gyozelem
gyozelem
A Hlogyik Petra, Klujber Katrin, Háfra Noémi, Lakatos Rita, Pásztor Noémi, Hornyák Bernadett, Márton Gréta alkotta kezdőcsapat néhány perc alatt egyértelművé tette, ki az úr a háznál. Hornyák magabiztosan értékesítette a heteseket, Pásztor nem hibázott beállóban, s labdát is szerzett, szemfülesen, így a 19. percben már 14-4-re vezettek a magyarok. Ezt követően a jól védő Hlogyik helyére érkezett a kapuba Suba Sára, s támadásban az ugyancsak vb-újonc Pankotai Luca is helyet kapott. A kínaiak néhányszor olyan hangosan ünnepelték a góljukat, mintha legalábbis meccset nyertek volna, pedig nem sokszor akadt okuk az örömre: a félidőben 24-10-re vezettek Lakatos Ritáék. A második játékrészben sem jelentett áthatolhatatlan akadályt a kínai fal, Hajdu mester pedig szinte mindenkinek lehetőséget adott. A válogatott magabiztosan, 44-17-re nyert, s a szünnapot követően csütörtök este hattól Spanyolország ellen lép pályára. „Nyitómeccsnek jó volt – kezdte értékelését Hajdu János szövetségi edző. – A lányok komolyan vették a mérkőzést, az ellenfél játékereje pedig lehetővé tette, hogy pályára küldjünk mindenkit, aki terveztünk. A következő feladatok nehezebbek lesznek, készülünk Spanyolország ellen, ám előbb a csapat ma megnézi a világbajnokság megnyitóját.” A mérkőzéseket élőben közvetítik ITT és ITT. Korábbi anyagaink: beszámoló a vasárnapi érkezésről, hétfői edzésnap

IFJÚSÁGI LEÁNY KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, POZSONY (SZLOVÁKIA) 1. forduló, B csoport MAGYARORSZÁG–KÍNA 44-17 (24-10) Játékvezetők: Davor Loncar, Zoran Loncar (horvátok) MAGYARORSZÁG: Dányi, Hlogyik, Suba (kapusok), Háfra 3, Hornyák 14 (12), Hudák 2, Klujber 1, Kuti 1, Lakatos 3, Márton 5, Pál 4, Pankotai 4, Pásztor 6, Szabó 1, Tóvizi. Szövetségi edző: Hajdu János KÍNA: Chen, Jiang, Wang (kapusok), Dai, Gao, Gong 1, Hou, Huang 6, H. Sun 1, J. Sun 1, Wei, H. Yang, Yang Yang 1, Yin Yang 4 (1), You, Zhou 3. Szövetségi edző: Kyungham Kim Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 12/12, ill, 2/1 A B csoport további mérkőzései: 11.30 Brazília-Kongó 13.30 Svédország-Spanyolország

A magyar válogatott további programja: Július 21., csütörtök: 18:00 Magyarország–Spanyolország Július 22., péntek: 14:00 Magyarország–Kongó Július 24., vasárnap: 18:00 Magyarország–Svédország Július 25., hétfő: 14:00 Magyarország–Brazília