2024. április 23.

2016-07-25 17:25

Itt az első gól

Továbbra is nyolc csapat szerepeltetett 1996. január 1. után született játékost a labdarúgó NB I-ben, a második fordulóra azonban a számuk 15-re csökkent az elsőben lehetőséget kapó 18-hoz képest. Ennek ellenére több percet töltöttek pályán a fiatalok, és Rácz Barnabás révén megszületett az idény első „fiatal” gólja.

Majer Dániel Tizenöt fiatal lépett pályára a labdarúgó NB I második fordulójában, hárommal kevesebb, mint az elsőben. A prímet ezúttal az MTK és a Haladás vitte 3-3 labdarúgóval, utóbbiban Rácz Barnabás gólt is szerzett. A Gyirmótban pályára lépett a friss igazolású Sallói Dániel, a Mezőkövesd, a Ferencváros, a Videoton és a Debrecen ezúttal sem nevezett 21 év alatti labdarúgót. A Haladás–Mezőkövesd és a Diósgyőr–Újpest mérkőzéssel indult az NB I második fordulója. Előbbi találkozón Polgár Kristóf és Rácz Barnabás kezdett a szombathelyi csapatban. Polgár élete második élvonalbeli összecsapását is végigjátszotta, Rácz pedig először kapott helyet NB I-es kezdőcsapatban, és azt meghálálva a 7. percben az első élvonalbeli gólját is megszerezte. A kezdőkör szélével egyvonalban elvégzett szabadrúgást ívelt előre, és a labda az ötösön lepattanva a kapu jobb oldalába vágódott. Az igazsághoz tartozik, hogy a mezőkövesdi hálóőr vastagon benne volt, vélhetően Ars Sjoerd labdára irányuló mozdulata csapta be. Rácz Barnabás első NB I-es gólja: Rácz a 20. percben kettőre növelhette volna a Haladás előnyét, de pofás kényszerítő után, kiszorított helyzetből, ballal a kapu fölé lőtt a tizenhatoson belülről. Hogy ne csak a gólszerzőről essen szó, Polgár Kristóf a 72. percben kishíján gólpasszt adott Gaál Bálintnak, lövésnek szánt átadását azonban a szélső mellé lőtte. A hajrában Rácz Barnabást a 20 esztendős Jancsó András váltotta. A szombat kora este másik mérkőzésén három fiatal is 90 percet töltött a pályán. A Diósgyőrben Nemes Milán, a vendég Újpestben – akárcsak az első fordulóban – Pávkovics Bence és Kecskés Ákos gyűjthetett értékes perceket. A második forduló első felvonását a Honvéd–Ferencváros összecsapás zárta. A zöld-fehéreknél szokás szerint nem játszott 21 év alatti fiatal, a kispestiek együttesében viszont ketten – Gazdag Dániel és Koszta Márk – is végig a pályán voltak. A mérkőzés első komolyabb, egyetlen fiatal játékos nevéhez fűződő helyzetét Koszta Márk dolgozta ki. A 11. percben Botkától kapott labdát, a bal lábára tette, majd a Kígyó térről megcélozta a jobb alsó sarkot. Dibusz Dénesnek résen kellett lennie. A három pontot végül a zöld-fehérek vitték haza. A Vasas–Debrecen összecsapáson az angyalföldiek csapatában ismét kezdett Szivacski Donát és Vida Máté, a Debrecenben ezúttal sem szerepelt fiatal. Az első „fiatalos” helyzet a 22. percben Szivacski hajszálpontos előreívelése után alakult ki a debreceni kapu előtt, gól azonban nem lett belőle. Később a DVSC szerzett vezetést, mégis a Vasas 3-1-es győzelmével zárult a találkozó. A fordításban kulcsszerepe volt a széleken a játékot gyorsító két fiatalnak, akik ismét a kezdősípszótól a lefújásig a pályán segítették csapatukat. A fiatalok szempontjából talán legemlékezetesebbre sikerült találkozó zárta az NB I második fordulóját Gyirmóton, az MTK számára rossz emlékű, Gabala elleni Európa Liga-selejtezős kudarc helyszínén. Minden igyekezetükkel próbálták is elfelejteni azt a mérkőzést a kék-fehérek, a 9. percben két fiataljuk összjátékából kis híján vezetést is szereztek. Korozmán Kevin a Szatmári István által fejmagasságban élesen középre lőtt labdát fejelte a léc fölé. Egy perccel később szinte lemásolta korább támadását a kettős, Szatmári ezúttal laposan centerezett, az ismét az ötösön érkező Korozmán elől Balogh mentett szögletre. A 23. percben Korozmán egyedül folytatta a helyzetek kidolgozását és kihagyását, jó 25 méterről tüzelt a jobb kapufa töve mellé, pechére a léc rossz oldalát választotta. A mérkőzés egyik legszebb jelenete azonban nem hozzá, hanem az első gyirmóti fellépését töltő Sallói Dánielhez kötődik. A Kansas Cityből előbb a Vasasba, majd onnan – meglehetősen furcsa körülmények között – a győri csapatba szerződött középpályás a saját térfelének közepén jutott labdához, onnan nekilódulva meg sem állt az MTK tizenhatosáig. Menet közben remek csellel fenékre ültette a kék-fehérek egyik játékosát, a tizenhatoson belülre érve pedig passzával ajtó-ablak ziccerbe hozta Simont, aki a nézők elképedésére a kifutó kapusba lőtte a labdát. Sallói helyzete 3:15-től látható: Sallói a 63. percben aztán maga is óriási helyzetben hibázott, mellel vehette le a labdát az ötösön, végül azonban kapu fölé emelt. Pár perccel később Korozmán került újra helyzetbe, tizenhatosról leadott lövését Sebők ütötte oldalra a rövid alsó elől. Az utolsó fél órára a Szatmárit váltó Vogyicska Bálint segített a további MTK-helyzetek kidolgozásában, azonban Korozmán továbbra sem tudott betalálni, így maradt a gól nélküli döntetlen a forduló egyik, amúgy legeseménydúsabb mérkőzésén.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott. 2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Rácz Barnabás (Haladás) 1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Kecskés Ákos (Újpest) 180 perc, 2. Pávkovics Bence (Újpest) 180 perc, 3. Gazdag Dániel (Honvéd) 180 perc, 4. Polgár Kristóf (Haladás) 180 perc, 5. Nemes Milán (Diósgyőr) 180 perc, 6. Szivacski Donát (Vasas) 180 perc, 7. Vida Máté (Vasas) 180 perc, 8. Lenzsér Bence (Paks) 180 perc, 9. Koszta Márk (Honvéd) 174 perc, 10. Korozmán Kevin (MTK) 160 perc, 11. Szatmári István (MTK) 142 perc, 12. Sallói Dániel (Gyirmót) 90 perc, 13. Rácz Barnabás (Haladás) 88 perc, 14. Szegi Vince (Gyirmót) 71 perc, 15. Ternován Patrik (Diósgyőr) 45 perc, 16. Vogyicska Bálint (MTK) 26 perc, 17. Katona Máté (MTK) 20 perc, 18. Takács Roland (MTK) 12 perc, 19. Jancsó András (Haladás) 11 perc, 20. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 21. Kleisz Márk (Vasas) 4 perc