2016-08-18 16:42

Hétközi kapufák

Az NB I-es labdarúgó-bajnokság hétközi, hatodik fordulójában az U20-as játékosok száma nem változott a hétvégéhez képest, azonban majdnem 90 perccel kevesebb időt töltöttek a pályán, és ezúttal csak két kapufáig jutottak.

Lakner Gábor A labdarúgó NB I 6. fordulójában 8 csapatban 18 U20-as játékos 1117 percet játszott. A csapatok és a játékosok száma a hétközi fordulóban megegyezett a hétvégi adattal, azonban közel 90 perccel kevesebb játékidő jutott a fiataloknak. Egyébként is csendesebb volt a teljesítményük, gólt vagy gólpasszt nem jegyezhettünk fel, ketten kapufáig jutottak. A nyitómérkőzésen megszületett az MTK első győzelme, a kék-fehérek hazai pályán 1-0-ra nyertek a Videoton ellen. Vogyicska Bálint (18) 90 percet, Korozmán Kevin (19) 74 percet töltött a pályán, kettejük közül utóbbi volt aktívabb. Vogyicskát Katona Máté (19) váltotta a hosszabbításban, Korozmán helyett Szatmári István (19) játszott 16 percet. A Videoton, ahogy többnyire lenni szokott, most sem vetett be U20-as labdarúgót.
lenzser_bence_2015-05-12
Ahogyan a hazai pályán a Haladással szemben 1-0-ra alulmaradt Debrecenben sem kapott szerepet fiatal. Nem úgy a szombathelyi együttesben: Polgár Kristóf (19) és Hegedűs János (19) végigjátszotta a mérkőzést, a kicsit visszafogottabb Rácz Barnabást (20) az 54. percben lecserélte Mészöly Géza, aki egy percre Tóth Mátét (18) is pályára küldte. Tovább menetel a Vasas, amely ezúttal a Honvéd ellen nyert 2-0-ra. A győztes csapatban Szivacski Donát (19) 52 percet töltött a pályán, Vida Máté (20) végigjátszotta a mérkőzést, és bár nagy helyzetbe került, nem talált a kapuba. A túloldalon Koszta Márk (19) és Gazdag Dániel (20) is végig pályán volt, utóbbi járt a legközelebb a gólhoz, de telibe találta a jobb oldali kapufa és a keresztléc találkozását. A Paks–Diósgyőr mérkőzés 2-1-es hazai sikerrel zárult, a győzelemnek a mérkőzést végigjátszó Szalai András (18) és Lenzsér Bence (20), valamint a tizenegy percre beszálló Jelen Richárd (18) is részese volt.  A belső védő Lenzsér közel járt a gólhoz, de szöglet utáni fejese a kapufán csattant. A vendégcsapatban Nemes Milán (19) kilencven percet töltött a pályán. Egy-egy fiatal kapott lehetőséget a Mezőkövesd–Újpest (0-2) és a Gyirmót–FTC (0-1) összecsapáson. Az újpesti Pávkovics Bence (19) 90 percet, a ferencvárosi Csernik Kornél (18), csereként beállva, 8 percet játszott.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott. 2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott. 3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott. 4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott. 5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott. 6. FORDULÓ, 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Rácz Barnabás (Haladás) 2 gól, Hegedűs János (Haladás), Koszta Márk (Honvéd), Vogyicska Bálint (MTK) 1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Gazdag Dániel (Honvéd) 540 perc, Polgár Kristóf (Haladás) 540 perc, Szivacski Donát (Vasas) 540 perc, Lenzsér Bence (Paks) 540 perc. 5. Koszta Márk (Honvéd) 534 perc, 6. Korozmán Kevin (MTK) 473 perc, 7. Vida Máté (Vasas) 450 perc, 8. Rácz Barnabás (Haladás) 411 perc, 9. Pávkovics Bence (Újpest) 366 perc, 10. Kecskés Ákos (Újpest) 360 perc, 11. Nemes Milán (Diósgyőr) 360 perc, 12. Hegedűs János (Haladás) 270 perc, 13. Vogyicska Bálint (MTK) 254 perc, 14. Szatmári István (MTK) 210 perc, 15. Ternován Patrik (Diósgyőr) 135 perc, 16. Szalai András (Paks) 100 perc, 17. Csernik Kornél (FTC) 98 perc, 18. Sallói Dániel (Gyirmót) 90 perc, 19. Kitl Miklós (Diósgyőr) 85 perc, 20. Jelena Richárd (Paks) 76 perc, 21. Szegi Vince (Gyirmót) 71 perc, 22. Tóth Patrik (Újpest) 25 perc, 23. Katona Máté (MTK) 21 perc, 24. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 25. Takács Roland (MTK) 12 perc, 26. Jancsó András (Haladás) 11 perc, Kleisz Márk (Vasas) 11 perc, 28. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 29. Tóth Máté (Haladás) 7 perc, 30. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 31. Murka Benedek (Vasas) 3 perc