2024. április 25.

2016-08-22 17:46

Régi-új ismerős

A fiatal labdarúgók szempontjából nem hozott túl sok érdekességet az NB I hetedik fordulója. Az előző kettőhöz képest visszaesett az 1996. január 1-je után született futballisták játékperceinek száma. Visszatért az élvonalba a 20 éves Makrai Gábor, aki egyből kezdőként szerepelt.

Majer DánielMondhatni, átlagos mérkőzéseket hozott a labdarúgó NB I hétvégi fordulója, legalábbis ami a fiatal játékosokat illeti. Két 0-0-s döntetlen is született, a leggólgazdagabb találkozón (Videoton–Debrecen 5-1) és a Ferencváros Mezőkövesd elleni, 2-2-s döntetlenre végződő mérkőzésén sem láttunk 21 év alatti játékost. Persze, ezen senki nem lepődött meg a korábbi tapasztalatok alapján. A legnagyobb esemény talán  20 éves Makrai Gábor bemutatkozása volt. A támadó korábban már játszott az NB I-ben, csákvári és felcsúti másodosztályú kitérőt követően ezúttal Diósgyőrben tűnt fel.
A Haladás-Paks vonultatta fel a legtöbb fiatalt Forrás: haladas.hu
A forduló összes mérkőzését vasárnap rendezték. Mi a forduló legtöbb gólját és egyben legtöbb fiatal játékosát hozó Haladás–Paks összecsapást vesszük előre. A mérkőzésen összesen hét 21 év alatti játékos jutott szóhoz, négy-hármas eloszlásban a szombathelyiek javára, akik hátrányból fordítva tovább nyújtották öt mérkőzés óta tartó veretlenségi szériájukat. Mészöly Géza Polgár Kristófra (19) és Hegedűs Jánosra (19) egyaránt 90 percen át számított, Rácz Barnabást (20) a 66. percben Tóth Máté (18) váltotta. Vendég oldalon Lenzsér Bence (20) volt végig a pályán, a hajrára Jelena Richárd (18) és a legutóbbi mérkőzésen először kezdőként kifutó Szalai András (18) állt be. A Honvéd Gyirmót elleni hazai fellépésén a vendégeknél szokás szerint nem szerepelt fiatal, a kispestiek soraiban viszont az eddigi összes bajnokin kezdő duó, Gazdag Dániel (20) és Koszta Márk (19) is végigjátszotta a találkozót. Az első félidőben nem sok jel utalt arra, hogy a Honvédnak kötelező a győzelem, az eddig jobbára az élvonal pofozógépének számító Gyirmót 45 percig jól tartotta magát. Koszta a szünet előtt azért fölédurrantott egy, jó helyről megítélt szabadrúgást. A második játékrészre már egyértelműen átvette az irányítást a fekete-piros alakulat, gólt azonban továbbra sem tudott lőni, maradt a 0-0. Az Illovszky Stadionban két, hazai mérkőzéseit ideiglenesen egyaránt a Vasas pályáján játszó együttes csapott össze. Ezúttal az Újpest volt a pályaválasztó, noha legalább annyira otthon érezhette magát, mint az ellenfél MTK. A kék-fehérek kedvezőtlen előjelekkel kezdték a találkozót, a bemelegítéskor megsérült ugyanis a szezonrajt óta majd 500 percet játszó, hároméves szerződéshosszabbítását a napokban aláíró Korozmán Kevin (19). Az MTK így egyetlen fiatalt küldött pályára, a 18 esztendős Vogyicska Bálint személyében. Az Újpestben Pávkovics Bence (19) játszott végig, Tóth Patrik (20) az utolsó percekre állt be csereként. A második félidőre felélénkülő mérkőzés azonban egyikük teljesítményéről sem marad emlékezetes, a 0-0-nak senki sem örülhetett, de legalább mindkét gárda folytatta veretlen szériáját.
Makrainak (pirosban) nem sok ideje volt az akklimatizálódásra Forrás: m4sport.hu
Akárcsak a mindinkább bajnokesélyessé előlépő Vasas, amely ezúttal a meglehetősen nagy gödörben levő Diósgyőrhöz látogatott. A hazaiaknál kezdőként lépett pályára a három nappal korábban szerződtetett Makrai Gábor (20). A Puskás Akadémiát elhagyó támadó már négy alkalommal szerepelt a felcsútiakkal az NB II-ben, tavaly 15 gólig jutott ugyanott a Csákvár együttesében, az NB I-ben utoljára a 2014/15-ös szezonban, 9 mérkőzésen játszott. A vezetést azonban egyelőre nem ő, hanem Bacsa Patrik szerezte meg a DVTK-nak a 35. percben, miután a félpályánál nagyszerű labdaátvételével becsapta Szivacski Donátot (19), majd a jobb szélen óriási futóversenyben előtte ért az ötös sarkához. Onnan már nem akadt nehéz dolga, jobb belsővel a kapu bal oldalába gurított. Később Remili egyenlített, további gól pedig nem esett, 1-1-re végződött a találkozó. A Ferencváros–Mezőkövesd és a Videoton–Debrecen mérkőzéseken nem lépett pályára fiatal labdarúgó.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott. 2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott. 3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott. 4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott. 5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott. 6. FORDULÓ, 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott. 7. FORDULÓ, 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Rácz Barnabás (Haladás) 2 gól, Hegedűs János (Haladás), Koszta Márk (Honvéd), Vogyicska Bálint (MTK) 1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Gazdag Dániel (Honvéd) 630 perc, Polgár Kristóf (Haladás) 630 perc, Szivacski Donát (Vasas) 630 perc, Lenzsér Bence (Paks) 630 perc. 5. Koszta Márk (Honvéd) 624 perc, 6. Vida Máté (Vasas) 540 perc, 7. Rácz Barnabás (Haladás) 477 perc, 8. Korozmán Kevin (MTK) 473 perc, 9. Pávkovics Bence (Újpest) 456 perc, 10. Nemes Milán (Diósgyőr) 436 perc, 11.  Kecskés Ákos (Újpest) 360 perc, 12. Hegedűs János (Haladás) 360 perc, 13. Vogyicska Bálint (MTK) 344 perc, 14. Szatmári István (MTK) 210 perc, 15. Ternován Patrik (Diósgyőr) 135 perc, 16. Szalai András (Paks) 109 perc, 17. Kitl Miklós (Diósgyőr) 99 perc, 18. Csernik Kornél (FTC) 98 perc, 19. Jelena Richárd (Paks) 92 perc, 20. Sallói Dániel (Gyirmót) 90 perc, 21. Szegi Vince (Gyirmót) 71 perc, 22. Makrai Gábor (Diósgyőr) 69. perc, 23. Tóth Patrik (Újpest) 31 perc, 24. Tóth Máté (Haladás) 31 perc, 25. Katona Máté (MTK) 21 perc, 26. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 27. Takács Roland (MTK) 12 perc, 28. Jancsó András (Haladás) 11 perc, 29. Kleisz Márk (Vasas) 11 perc, 30. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 31. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 32. Murka Benedek (Vasas) 3 perc