Sakk

2016-08-23 13:14

Öten veretlenek

Öt forduló után öt magyar versenyző is veretlen a Prágában zajló korcsoportos sakk Európa-bajnokságon, közülük ketten a közvetlen élmezőny tagjai, de a többiek is lőtávolon belül vannak.

Lakner Gábor A kilenc fordulóból ötöt már lejátszottak a Prágában zajló korcsoportos sakk Európa-bajnokságon. Most, a szünnapon szemügyre vesszük, kik azok a magyar fiatalok, akik – a féltávon túl – esélyesek lehetnek a dobogóra. A mezőny rendkívül erős, ugyanis a szibériai Hanti-Manszijszk, mint világbajnoki helyszín keveseket vonz. Amiatt nem csupán a magyar versenyzők összepontosították erejüket a kontinensviadalra, így tettek a riválisok is. sakk prágaAhogy arról előzetesen beszámoltunk, a hat-hat korcsoportban harminc magyar versenyző indul, tizenhét fiú és tizenhárom lány. Közülük többen előkelő kiemeléssel várták a versenyt, de öt forduló után igazán négyen vannak lőtávolon belül. Jó hajrával persze még többen odaférhetnek az élmezőnybe, sokan állnak közvetlenül az élboly mögött. A legjobb pozícióból az U10-es között versenyző Gaál Zsóka várhatja a folytatást. Az U8-as világbajnoki ezüstérmes versenyzőt előzetesen az Élő-pontszámok alapján a második helyre rangsorolták, jelenleg pedig a negyedik helyen áll. Öt forduló után veretlen, háromszor győzött, kétszer remizett. Nyert sötéttel és világossal is, eddig négy pontot gyűjtött. Margarita Zvereva hibátlan teljesítménnyel vezet, az ötpontos oroszt honfitársa, Jekatyerina Fedoricseva és az albán Klean Sukja követi 4,5 ponttal. Nyolcan gyűjtöttek négy pontot, köztük Zsóka áll a legjobban. Veretlen Márkus Molli Amina is, aki két győzelem és három remi után 3,5 ponttal áll. Kozák Ádám szintén négy pontot gyűjtött az U14-es korcsoportban, jelenleg a 13. helyen áll, de csupán négyen szereztek nála többet. A fehérorosz Vjacseszlav Zarubickij hibátlan teljesítménnyel vezet, őt 4,5 ponttal követi az örmény Sant Szárgszjan, a német Luis Engel és a finn Toivo Keinanen. Tizennégy versenyző várja a folytatást négy ponttal, köztük a veretlen Kozák Ádám. A magyar versenyző három győzelmet és két remit könyvelhetett el, és szép reményekkel várhatja a folytatást. Az U18-as fiúk mezőnyében két magyar is veretlen: Kaczúr Flórián két győzelemmel és három remivel 3,5 pontot gyűjtött, Kántor Gergely pedig a döntetlenekre specializálta magát, négy partija is pontosztozkodással zárult, egyszer pedig győzött, így 3 pontja van.