2016-09-19 17:04

Új rekord

Rekordot döntött az NB I 9. fordulója, a fiatalszabály bevezetése óta nem jutott ilyen sok játékperc a 21 év alatti labdarúgóknak. Ezúttal huszonhárom futballista 1396 percet töltött a pályán, még a Ferencvárosban is találtunk fiatalt, Csernik Kornél személyében.

Majer Dániel Az MLSZ fiatalok szerepeltetését ösztönző szabályozásának bevezetése óta utoljára a 2015/16-os bajnoki év negyedik fordulójában fordult elő olyan, hogy huszonhárom fiatal labdarúgó lépett pályára egy NB I-es fordulóban. Az aktuális szezon nyolcadik játéknapja ezt a rekordot állította be, a játékidő 31. fordulóban mutatott 1244 perces maximumát pedig meg is döntötte. Minőségben a Honvéd és az MTK budapesti rangadója emelkedett ki.
Vogyicska (labdával) és Szatmári (58). A látszat ellenére nem a Honvéd került padlóra Forrás: mtk.hu
És nemcsak azért, mert a kispestiek 5-0-s győzelme során szerepelt a legtöbb – szám szerint hét – fiatal a fordulóban, de a legnagyobb hatást is ezen a találkozón gyakorolták a játék képére. A piros-feketék ugyan 5-0-ra nyertek Gazdag Dániellel (20) és Koszta Márkkal (20) a kezdőben, de a Szatmári Istvánnal (19) és Vogyicska Bálinttal (18) felálló MTK fiataljai is jelezték: nem kívánnak észrevétlenül asszisztálni a kiütéshez. A 16. percben Koszta kiugratása indította el a gólok sorát, a félpályánál szöktette Prosser Dánielt, aki meg sem állt a tizenhatosig, majd ballal kilőtte a hosszú alsót (1-0). A következő kispesti gólban szintén oroszlánrészt vállalt Koszta, de ezúttal Gazdag is csatlakozott hozzá. Előbbi Lanzafaméval mutatott be sarkazással tarkított összjátékot, majd befelé cselezve a téglalapon belülre futó Gazdaghoz passzolt, aki ügyes labdaátvétellel egyből kapura, nem mellesleg Baki Ákosba fordult, és elesett. A megítélt büntetőt Lanzafame értékesítette (2-0). Fél óra elteltével az MTK-s fiatalok is életjelet adtak magukról, Vogyicska laposan középre lőtt labdájára Szatmári érkezett az ötösön, de Botka Endre megelőzte, és tisztázni tudott. Vogyicska nem hagyta annyiban, tíz perc alatt két újabb helyzetet teremtett, először a tizenhatoson álló Gera Dánielnek gurított vissza lövésre, majd ugyanezt eljátszotta az ötös sarkáról Szatmárival, akinek az életerős bombáját Gróf bravúrral védte. A pontot – már ami a fiatalokét illeti – Koszta tette fel az i-re, a 44. percben, Prosser beadását fejelte a földre az ötösről, a labda pedig a léc alá pattant (3-0). A találkozó gyakorlatilag itt el is dőlt, a második félidő 21. percében Szatmárit Takács Ronald (18), Vogyicskát három perccel később Katona Máté (19) váltotta, a túloldalon Prosser Dániel helyére Zsótér Donát (20) érkezett. Koszta Márk gólja: A fiatalos rangsorban a Haladás–Vasas találkozó következett, hat játékossal. A hazaiknál Polgár Kristóf (19) és Hegedűs János (19) végig, Rácz Barnabás (20) 71, Tóth Máté (18) 19 percet futballozott. A Vasasban Szivacski Donát (19) és Vida Máté (20) szokás szerint 90 percet játszott. A számukhoz képest a felsoroltak teljesítménye meglehetősen alacsony színvonalon maradt, egészen a mérkőzés hajrájáig. Tíz perccel a vége előtt, 1-0-s hazai vezetéskor az üresen levő Polgár kapott labdát a tizenhatos vonalánál, megpattanó lövése a kapu fölé szállt. Az angyalföldi együttesben Vida az egyenlítésért hajtott, de Remili alapvonalról visszatett labdáját eltörte, így az kaput sem talált. A Vasas kitámadott, a 71. percben a Rácz Barnabást váltó Tóth Máté pedig egymaga kontrázta le a csapatot a saját térfeléről indulva. A tizenhatoson belülre érve azonban túl sokat várt, az életéért futó Korcsmár utolérte, és szerelte. Az utolsó egyenlítési lehetőség a ráadásban Vida előtt adódott, szokásos harminc méteres bombáját Rózsa Dánielnek kellett kitornázni a jobb alsó sarokból. A Vasas a szezonban először kapott ki idegenben.
Rácz Barnabás (zöldben) és Vida Máté (jobbra ) Forrás: vasasfc.hu
A sereghajtó Gyirmót pedig először nyerhetett volna otthonától távol. Ahhoz az eddigiekhez képest szokatlanul sok, három fiatalt is bevetett a Paks ellen. Sallói Dániel (20) és Jancsó András (20) végig a pályán volt, Szegi Vince (20) húsz percet kapott. A Paksban csak az alapember Lenzsér Bence (20) és Jelena Richárd (18) képviselte a 21 év alattiakat, utóbbi bő tíz percet játszott a végén. Felpörögnie nem lehetett könnyű az izgalmasnak nem mondható mérkőzésen, amelyen a fiatalok közül Sallói mutatta a legtöbbet, a 9. percben kishíján gólpasszt adott, de Vass Patrik a keresztlécet lőtte telibe a visszatett labdájából, az 56. percben pedig ő maga találhatott volna be, de a paksi védelem által kapufára ügyetlenkedett, majd onnan kipattanó labdát reflexből nem tudta a hálóba juttatni. A mérkőzés vége 0-0 lett. Az Újpest–Videoton összecsapáson a lila-fehéreknél Kecskés Ákos (20) és Pávkovics Bence (19) volt a pályán, a Diósgyőr–Mezőkövesd találkozón hazai oldalon Makrai Gábor (20) és Nemes Milán (20) képviselte a fiatalságot, a Ferencvárosban pedig a hajrában a 18 éves Csernik Kornél kapott szűk negyedórát. Egyikük teljesítménye sem volt kiugró, Pávkovics például a beállását követő első percben benne volt a Videoton negyedik góljában.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott. 2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott. 3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott. 4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott. 5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott. 6. FORDULÓ, 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott. 7. FORDULÓ, 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott. 8. FORDULÓ, 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott. 9. FORDULÓ, 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Koszta Márk (Honvéd), Rácz Barnabás (Haladás) 2 gól, Hegedűs János (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót), Vogyicska Bálint (MTK) 1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Polgár Kristóf (Haladás) 810 perc, 2. Szivacski Donát (Vasas) 810 perc, 3. Lenzsér Bence (Paks) 810 perc, 4. Gazdag Dániel (Honvéd) 794 perc, 5. Koszta Márk (Honvéd) 769 perc, 6. Vida Máté (Vasas) 710 perc, 7. Rácz Barnabás (Haladás) 633 perc, 8. Pávkovics Bence (Újpest) 593 perc, 9. Hegedűs János (Haladás) 540 perc, 10. Vogyicska Bálint (MTK) 503 perc, 11. Nemes Milán (Diósgyőr) 482 perc, 12. Korozmán Kevin (MTK) 474 perc, 13. Kecskés Ákos (Újpest) 450 perc, 14. Jancsó András (Gyirmót) 281 perc, 15. Szatmári István (MTK) 276 perc, 16. Sallói Dániel (Gyirmót) 251 perc 17. Makrai Gábor (Diósgyőr) 159 perc, 18. Ternován Patrik (Diósgyőr) 135 perc, 19. Kitl Miklós (Diósgyőr) 126 perc, 20. Csernik Kornél (FTC) 116 perc, 21. Jelena Richárd (Paks) 115 perc, 22. Szalai András (Paks) 109 perc 23. Szegi Vince (Gyirmót) 92 perc, 24. Tóth Máté (Haladás) 77 perc, 25. Zsótér Donát 63 perc (Honvéd), 26. Tóth Patrik (Újpest) 57 perc 27. Katona Máté (MTK) 42 perc, 28. Takács Roland (MTK) 36 perc, 29. Fejős Áron (Paks) 19 perc 30. Kleisz Márk (Vasas) 11 perc, 31. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 32. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 33. Dombi Gergő 5 perc (Haladás), 34. Murka Benedek (Vasas) 3 perc