Tenisz

2016-10-02 18:59

A fiúknak jobban ment

A fiúcsapat a hetedik, a lány válogatott pedig a tizedik helyen zárt a budapesti junior tenisz Davis-, illetve Fed-kupán, a 16 éven aluli fiúk és lányok csapat-világbajnokságán.

MTI A fiúknál a Khin Dániel, Makk Péter, Vörös Máté alkotta együttes a vasárnapi helyosztón 2-1-re verte a bolgárokat, a végső győzelem az oroszoké lett. A lányoknál Zádori Réka, Gécsek Fanni és Horváth Adrienn a helyosztón 2-1-re kikapott Perutól, itt a döntőt Lengyelország nyerte.
Khin Dániel Fotó: huntennis.hu
A nemrég felavatott óbudai Nemzeti Edzés Központban, illetve a Vasas Folyondár utcai sporttelepén a 16-16 fiú és lány válogatott egyaránt négy négycsapatos csoportban küzdött meg egymással, és a kvartettek győztesei jutottak az elődöntőbe. A magyarok a rendező jogán voltak a mezőnyben. Eredetileg Madrid lett volna a házigazda, a spanyol főváros azonban visszalépett, és a nemzetközi szövetség Budapestet kérte fel a beugrásra.