2017-01-09 21:26

Hiánycikk a magyar gól

Második mérkőzését is elvesztette a leány U18-as divízió I/A csoportos jégkorong-világbajnokságon a magyar válogatott. Buzás Norbert csapata ez alkalommal Németországtól kapott ki 3-0-ra.

STJ A norvég és a francia válogatott összecsapása nyitotta a leány U18-as divízió I/A csoportos jégkorong-világbajnokság második napját a budai Tüskecsarnokban. A meccs a skandinávok hosszabbításban kiharcolt 3-2-es sikerével zárult, így Norvégia már két győzelemnél tart, a franciák viszont – akik az előző szezonban még az elit-vb-n szerepeltek – egy ponttal szerénykednek. A második találkozón a szlovákok 3-2-re verték meg Ausztriát; északi szomszédunk is hibátlan, míg az osztrákok mérlege 50 százalékosra romlott.
Bizakodva várták a meccset a magyar játékosok Fotó: MJSZ
A nap záró összecsapását Magyarország és Németország válogatottja vívta. Az első napon mindkét csapat kikapott, de míg a mieink 0-4-re végeztek a szlovákokkal, addig Tommy Kettner együttese egyetlen góllal maradt alul a norvégokkal szemben. A két csapat a tavalyi, miskolci vb-n is megmérkőzött, az a meccs a németek kiütéses, 7-1-es sikerével zárult. Ők végül ezüstérmesek lettek, nekünk pedig sikerült megkapaszkodnunk a korosztály második vonalában. Hasonló eredménnyel most is beérnénk, nem úgy a németek: a 46 éves Kettner kapitány egyértelműen a feljutást tűzte célul társulata elé. Buzás Norbert a hétfői játéknapra annyit változtatott az összeállításon, hogy a Szlovákia ellen a négy kapott gól ellenére jól védő Horváth Vanessát KMH-s klubtársa, Maruyama Yumi váltotta fel a kapuban. A mérkőzés képe annyiban hasonlított a szlovák-meccshez, hogy a korongbirtoklásban jól érzékelhető volt a németek fölénye, de a magyarok szívósan védekeztek, és újfent egy-egy megugrásra alapoztak. A legígéretesebb lövés Sőléd Orsolya nevéhez fűződik, ám a vb első hazai találata csak nem akart megszületni. Viszont két emberhátrányt is sikerült kivédekezni, ami nyilvánvalóan jót tett a lányok önbizalmának. Már azt reméltük, sikerül kihúzni kapott gól nélkül az első harmadot, amikor 2 perc 17 másodperccel a szünet előtt Tabea Botthof lőtt jobbról, Maruyama Yumi pedig hiába emelte a lepkés kesztyűjét, a pakk a hosszú sarokba vágódott. A 13:5-ös kapura lövési arány, ha nem is nyomasztó, de masszív német fölényt jelzett az első 20 percben. A második felvonás Maruyama Yumi bravúrjával indult. A 22. percben Hanna Amort lőtt félmagasan, de a magyar kapus átért a bal oldali kapuvashoz, és eltérítette a gólba tartó korongot. A 24. percben Franziska Brendel ugrott ki egy príma passzal, ám szerencsére túl közel korcsolyázott a magyar kapushoz, aki védeni tudott. Ezzel azonban nem szabadult fel a kapunk, Celina Haider pedig kilőtte a jobb alsó sarkot. A 26. percben megkapta első emberelőnyét a magyar válogatott; fájdalom, Johanna May kapusnak egyetlen védést sem kellett bemutatnia ebben a két percben (azért a 8:7-es lövési arány – ide! – már jobban mutatott a második harmad végén). A folytatásra kiegyenesedett a magyar együttes, egyenrangú játszótársa volt a „sárga-feketéknek”, csak éppen a különbségből nem sikerült faragnia. A harmadik felvonást emberelőnyben kezdhette a magyar csapat, nem tudott azonban az ez idáig nulla százalékos fórkihasználásán korrigálni. A mieink küzdöttek becsülettel, a maroknyi szurkolótábor sem lankadt, a németek pedig már nem akarták mindenáron felpörgetni a tempót. Sőt, néhány hajmeresztő könnyelműséget is megengedtek maguknak; kár, hogy ezért nem kellett nagy árat fizetniük. Miként a kihagyott helyzeteikért sem, ámbár pontosabb, ha azt mondjuk: Maruyama Yumi ekkorra már „bedeszkázta” a kapuját. Arról már igazán nem a magyar kapuvédő tehetett, hogy az 56. percben, emberhátrányban, a svájci vezetőbíró nem állította meg a játékot, amikor fejbe lőtték. A maszkról lepattanó korongra csak Luisa Kaiser mozdult, így ez a harmad sem maradt német találat nélkül. Katharina Ott még lőtt egy kapuvasat, ám az eredmény már nem változott, maradt a 3-0-s német győzelem. A kapura lövési arány végül 38:17 lett Németország javára. A keddi szünnap után szerdán a két nyeretlen együttes, Magyarország és Franciaország csap össze a Tüskecsarnokba. A vb meccseire a belépés továbbra is ingyenes.

LEÁNY U18-AS DIVÍZIÓ I/A CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST Magyarország–Németország 0-3 (0-1, 0-1, 0-1) Tüskecsarnok, vezette: Michaela Matejova (svájci), Amy Lack (brit), Leticia Tscherring (svájci) Magyarország: Maruyama – Fodor, Mayer, Szick, Páterka, Váradi; Odnoga, Gaitz, Szamosfalvi, Puskás, Horváth D.; Szűcs, Faggyas, Sőléd, Cselényi, Horváth I.; Preisinger, Fecske M., Sándor-Székely Gólok: 17:43: Botthof (Sabus) 0-1. 23:49: Haider (Feldmeier) 0-2. 55:14: Kaiser (Haider), emberelőny, 0-3 A magyarok vb-programja (minden meccs 19 órakor kezdődik) Magyarország–Szlovákia 0-4 Németország–Magyarország 3-0 Január 11., szerda: Franciaország–Magyarország Január 12., csütörtök: Norvégia–Magyarország Január 14., szombat: Magyarország–Ausztria