2017-02-20 18:07

Rangadót nyert a Vasas

Az ifjúsági és a serdülőbajnokságban a Vasas pólósai nyerték a 12. forduló rangadóját a BVSC ellen, a gyermekeknél a vasutasok diadalmaskodtak.

Pusztai Viola A fiúutánpótlás-vízilabdabajnokságok 12. fordulója sem maradt rangadó nélkül, igaz, az elmúlt hét bőségéhez képest most csak egyet játszottak a csapatok, egészen pontosan a Vasas és a BVSC-Zugló. Ifjúsági bajnokság
Fontos rangadót nyert meg a Vasas ifjúsági csapata Forrás: vasasc.hu
Ahogy azt várni lehetett a tabella második helyén álló Vasas és a harmadik BVSC összecsapásától, rendkívül izgalmas csatában dőlt el a győzelem sorsa az ifjúsági bajnokságban. A mérkőzésen a vendég angyalföldiek szerezték meg a vezetést, s a második negyedben már kettővel is vezettek, de a zuglóiak egyenlítettek. A harmadik negyed mégis 5-4-es Vasas-előnyről indult, de alig két perccel később már 6-5 állt az eredményjelzőn a BVSC javára. A piros-kékek még ebben a játékrészben fordítottak, az utolsóban pedig növelték az előnyüket. Bár még két perc húsz másodperc hátra volt a meccsből, amikor a vasutasok egyre zárkóztak, a hátralévő időben egyik oldalon sem esett gól, így a Vasas 9-8-ra nyert, és hat pontra növelte előnyét a BVSC-vel szemben. A meccsen a hazaiak közül Molnár Krisztián öt, a vendégektől Burián Gergely négy gólt szerzett. A listavezető KSI-t megszorongatni sem tudta a Honvéd, amely hazai medencében 16-3-as vereséget szenvedett. A sportiskolások közül a center Teleki András öt, Zerinváry Lóránd négy gólt szerzett, csapatuk továbbra is őrzi a veretlenségét. Az UVSE 8-5-re múlta felül a Tatabányát, ezzel pontszámban beérte a BVSC-t, utóbbi az egymás elleni eredménynek köszönhetően tartotta meg harmadik helyét. Az FTC-nek a Szombathely 14-7-es legyőzésével ugyancsak 27 pontja van, tehát nagy a harc négyes döntőt érő helyekért. Ráadásul az Eger (amely 13-6-ra nyert a Szeged ellen) is csak három pontra van lemaradva a trió mögött, a már említett Honvéd azonban leszakadni látszik az élbolytól. A fiú ifjúsági bajnokság állása 12 forduló után 1. KSI SE 36 pont, 2. Vasas SC 33 pont, 3. BVSC-Zugló 27 pont, 4. UVSE 27, 5. FTC 27, 6. ZF-Eger 24, 7. Racionet Honvéd 18, 8. Szentes 15, 9. Debrecen 12, 10. Szombathely 9, 11. Tatabánya 9, 12. Kaposvár 6, 13. Szeged 5, 14. Szolnok 1 Serdülőbajnokság
Az UVSE serdülőcsapata 12 forduló után még mindig veretlen Forrás: UVSE
A BVSC hiába vezetett a serdülők meccsén a harmadik negyed hajrájába fordulva még 5-4-re a Vasas ellen, az utolsó szünetre már 8-7-es angyalföldi vezetéssel vonultak a felek. A hátralévő nyolc percben nem tudtak felzárkózni a zuglóiak, hazai medencében végül 11-7-es vereséget szenvedtek. A harmadik helyen álló Vasas négy pontra növelte előnyét vetélytárssal szemben, de továbbra is öt ponttal áll a KSI mögött, amely 14-8-ra nyert a Honvéd ellen. Az UVSE veretlenségi sorozata ezúttal sem tört meg: Benczur Márton együttese magabiztosan múlta felül 18-3-ra a Tatabányát. A Szentes Szolnok ellen aratott 14-12-es győzelmével pontszámban utolérte a BVSC-t, szorosan a nyomukban lépked a Kaposvárt 22-17-re felülmúló Debrecen. A 20 pontos Ferencváros (amely a Szombathely ellen nyert 13-5-re) helyzete sem reménytelen, a többi csapat azonban leszakadóban van az élbolytól, köztük az Eger is, amely némi meglepetésre ötméteresekkel 11-10-re kikapott a Szegedtől. A fiú serdülőbajnokság állása 12 forduló után 1. UVSE 36 pont, 2. KSI SE 33 pont, 3. Vasas 28 pont, 4. BVSC-Zugló 24, 5. Szentes 24, 6. DVSE 23, 7. FTC 20, 8. Racionet Honvéd 18, 9. ZF-Eger 16, 10. Szolnok 11, 11. Kaposvár 6, 12. Szeged 5, 13. Szombathely 5, 14. Tatabánya 0 Gyermekbajnokság Azért sikerélmény is érte a zuglóiakat a hétvégén, hiszen a gyermekbajnokságban az első percektől eltekintve végig vezetve nyertek 12-8-ra a Vasas ellen. Ezzel a győzelemmel ráadásul hat pontos előnyre tettek szert az őket üldöző Szentessel szemben, amely 16-9-re kikapott a Szolnoktól. A jászságiak ráadásul úgy jöttek fel a nyolcadik helyről a hatodikra, hogy pontszámban beérték az ötödik csongrádiakat. Az élen nem történt változás, miután a KSI tizenkettedik mérkőzését is megnyerte: gólzáporos találkozón 29-12-re diadalmaskodott a Honvéd ellen. A második FTC 23-3-ra győzte le a Szombathelyt, a harmadik UVSE 19-5-re a Tatabányát. A fiú gyermekbajnokság állása 12 forduló után 1. KSI SE 36 pont, 2. FTC 33 pont, 3. UVSE 31 pont, 4. BVSC-Zugló 27, 5. Szentes 21, 6. Szolnok 21, 7. Vasas 20, 8. Racionet Honvéd 18, 9. Szeged 14, 10. DVSE 10, 11. ZF-Eger 6, 12. Kaposvár 6, 13. Tatabánya 6, 14. Szombathely 0 Ezen a héten nem rendeznek fordulót, a bajnokság mindhárom korosztályban március 5-én folytatódik. A részletes eredmények a megfelelő fülre kattintva ITT megtekinthetők.