Kézilabda

2017-02-21 20:55

Kétgólos juniorsiker

Fordulatos mérkőzésen győzte le a mindkét félidőben jobban hajrázó női juniorválogatott a Budaörsöt a soros élvonalbeli mérkőzésén. Különtudósítónk, Pásztor Noémi szerint a siker kulcsa a védekezés és a kapusteljesítmény volt.

Lakner Gábor A női junior kézilabda-válogatott a táblázat kilencedik helyén álló Budaörsöt fogadta Balatonbogláron soros NB I-es bajnokiján. Hajdu János szövetségi edző ezúttal nem számíthatott Lakatos Rita és Klujber Katrin játékára. A Mosonmagyaróváron kölcsönben szereplő győri irányító sérülés miatt maradt ki a keretből, míg a dunaújvárosi szélső örömteli okból hiányzott: Kim Rasmussen meghívta a felnőttválogatott összetartására.
pasztor_noemi_csehp04
A juniorok gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, de 4-0-s rajtjukra 5-0-s budaörsi feletet érkezett. Azt követően sokáig együtt haladtak a felek, de az első félidő hajráját, melynek 11-11-ről vágtak neki a csapatok, a fiatalok nyerték 4-1-re, így a szünetben 15-12-re vezettek. A második félidő derekán a budaörsiek visszavették a vezetést, de a juniorok háromgólos hátrányból is visszakapaszkodtak. A hajrá ezúttal 25-25-ös döntetlenről indult, és ebben ismét a fiatalok bizonyultak jobbnak. Most 4-2-re hozták a végjátékot, így a mérkőzést is megnyerték 29-27-re. Különtudósítónk ezúttal a NEKA beállója, Pásztor Noémi, aki négy gólig jutott a fordulatos mérkőzésen. „Kicsit akadozott a játékunk, meglátszott, hogy már egy hónapja nem játszottunk együtt. Ilyenkor egy nappal a mérkőzés előtt találkozunk, tehát sok időnk nincs felvenni a ritmust. Voltak ebből gondok, nem mindig tudtuk, mikor hová kell futnunk, és nem éreztük annyira egymást minden játékhelyzetben.” Persze a győzelem azért így is meglett, köszönhetően a fiatalságot meghazudtoló, higgadt hajrának. „A küzdőszellemünk nagyszerű volt, fizikailag is bírtuk a tempót, lerohanásokból is eredményesek tudtunk lenni. A védekezésünk jól működött, a kapusaink is hatékonyan védtek, ennek köszönhető a győzelem. Most Tóvizi Petrával játszottam hármas védőt, úgy érzem, rendben volt a teljesítményünk, jól együtt tudtunk működni.” A junior kézilabda-válogatottak amolyan fél évadot játszanak: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így természetesen az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Ferencváros 17-28 Juniorválogatott–Dunaújvárosi Kohász 30-31 Juniorválogatott–Siófok 26-28 Juniorválogatott–Békéscsaba 33-26 Juniorválogatott–Mosonmagyaróvár 27-30 Juniorválogatott–MTK Budapest 30-32 Juniorválogatott–Érd 29-29 Juniorválogatott–Győri Audi ETO 24-31

A NŐI JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE Juniorválogatott–Budaörs 29-27 (15-12) Balatonboglár, 120 néző. V.: Mizsák, Schmidt Juniorválogatott: Binó, Suba (kapusok), Pásztor 4, Kovács N., Márton 8, Giricz, Sallai 1, Hornyák 7, Háfra 5, Szabó K., Fodor, Dányi, Tóvizi 2, Román 2. Szövetségi edző: Hajdu János