2017-02-25 22:07

Nincs lejátszva

Folytatódik a MAC Budapest és a Fehérvár párharca az U20-as jégkorong-bajnokság elődöntőjében, miután a harmadik meccset nagy csatában az utóbbi csapat nyerte. Az EBJL-ben a Fehérvár már bejutott a négy közé. A MAC legyőzte a Zagrebet az U16-os European Rookie Cup-on.

P. V. Azok a Fehérvár-drukkerek, akik a 27. percben, egy kézlegyintést követően elindultak a Kisstadion kijárata felé – mondván, a MOL Liga-negyeddöntő után tuti, hogy az U20-as bajnoki elődöntőben is a MAC Budapest nyeri a párharcot –, nos, azok rosszul döntöttek. Arról nem is szólva, hogy még csak a kilincs után nyúlhattak abban pillanatban, amikor Szita Donát megszerezte csapatuk első találatát.
A MAC és a Fehérvár nagyot harcolt egymással az U20-as bajnokság elődöntőjének harmadik meccsén Forrás: Ifj. Ocskay Gábor JA
Igen ám, de az összesítésben 2-0-ra vezető MAC addigra már 3-0-s előnyre tett szert, a harmadik találatukra érkezett gyors válasz azonban jelezte: semminek sincs vége. A két együttes között egyébként a mérkőzést megelőzően érdekes „hidegháború” zajlott, ugyanis a Fehérvár csütörtökön az osztrák juniorligában túlkorosként jégre küldte a felnőttválogatott Erdély Csanádot és Láday Tamást is. Utóbbi végül a „Volán” délutáni EBYSL-meccsén húzott korcsolyát, előbbi viszont nem utazott Budapestre. A túlkorosok közül a fehérváriak oldalán a MOL Liga-csapatból Mazzag Dánielt vetették be, míg a fővárosiak a felnőttek fenegyerekét, Terbócs Istvánt rehabilitálták, Jászai Dáviddal egyetemben. A MAC a hatodik percben szerzett vezetést, majd a tizenkettedikben a már említett Terbócs találatával kettőre növelte az előnyét. Ahogy már előrevetítettük, a 27. percben Sebestyén Dávid duplájával 3-0 állt a javukra az eredményjelzőn, s ekkor ébredt rá a Fehérvár, hogy valójában az életükért küzdenek. Ennek szellemében zajlott a folytatás: az említett szépítő gólt tíz percen belül Rokaly Szilárd, majd Szabó Bence révén újabb kettő követte, így az utolsó harmadban 3-3-ról vágtak neki a felek. A szünet után ismét a MAC szerzett vezetést, Majoross Barnabás juttatta a kapuba a korongot. Az utolsó tíz perc kezdetén azonban Szita egy percen belül kétszer is betalált, majd nem sokkal később durva játékért éppen őt ültették le a büntetőpadra, miközben az ellenféltől Fejes Nándor rúgásért végleges kiállítást kapott. A hazaiak emellett technikai hiba miatt is bűnhődtek, efelett érzett bosszúságukat enyhítette Terbócs egyenlítő gólja. Ennek azonban mindössze negyvenegy másodpercig örülhettek, ekkor ugyanis Erdei Zoltán révén visszavette a vezetést a Fehérvár, s azt már nem is engedte ki a markából: a vendégek 6-5-re nyertek. Szerdán jön a párharc negyedik mérkőzése. A pénteken döntőbe jutott Vasasnak így még várnia kell az ellenfelére.

U20-AS BAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ Első mérkőzés: 2017. február 17., péntek: Vasas HC–Debrecen 2-1, MAC Budapest–Fehérvár AV19 4-2 Második mérkőzés: 2017. február 22., szerda: Debrecen–Vasas 2-3 szétlövéssel, Fehérvár AV19–MAC Budapest 3-4 Harmadik mérkőzés: 2017. február 24., péntek: Vasas HC–Debrecen 4-1, továbbjutott: a Vasas 3-0-s összesítéssel 2017. február 25., szombat: MAC Budapest–Fehérvár AV19 5-6 Negyedik mérkőzés: 2017. március 1., szerda: Fehérvár AV19–MAC Budapest Ötödik mérkőzés (ha kell): 2017. március 4., szombat: MAC Budapest–Fehérvár AV19

Az osztrák ifjúsági liga negyeddöntőjében öt másodpercen múlott, hogy a MAC Budapest eldöntse a Vienna Capitals elleni párharcot. A mérkőzés 50. percéig végig a magyar csapat futott az eredmény után, ekkor azonban Mirko Djumic találatával átvette a vezetést. A bécsiek nem sokkal később egyenlítettek, de ismét jött Djumic, és már-már úgy tűnt, 5-4-re nyer a MAC, amikor a lefújás előtti másodpercekben az osztrákok egyenlítettek. A hosszabbításban már nem potyogtak úgy a gólok, ahogy a rendes játékidőben, a győzelmet érő találatra a 73. percig várni kellett: ezt a Vienna szerezte, így a párharc második meccsén 6-5-re nyert. A Fehérvárnak nem okozott gondot Klagenfurt másodszori legyőzése sem. Kiss Dávid együttese, ahogy az elsőn, úgy a másodikon is 7-1-re nyert, és ezzel biztosította helyét az elődöntőben. Az UTE és a Debrecen-Miskolc első találkozója után a lilák 7-1-re nyertek; nem úgy tűnt, hogy szükség lesz a harmadik meccsre, de a DebMis erre alaposan rácáfolt. Az UTE az első gólját az utolsó percben lőtte, ekkor már a hazaiak 2-0-ra vezettek, s miheztartás végett, egy másodperccel a vége előtt beállították a 3-1-es végeredményt. A Villach sem tudott nyerni a második meccsen a Salzburg ellen, utóbbi 2-0-val egyenlített, így három párharcban is szerdán dől el a továbbjutás.

EBJL, negyeddöntő: Első mérkőzés: 2017. február 22., szerda Fehérvár AV19–Klagenfurt 7-1, UTE–Debrecen-Miskolc 7-1, MAC Budapest–Vienna Capitals 3-2, Villach–Red Bull Salzburg 3-1 Második mérkőzés: 2017. február 25., szombat Klagenfurt–Fehérvár AV19 1-7, továbbjutott: a Fehérvár 2-0-s összesítéssel, Debrecen-Miskolc–UTE 3-1, Red Bull Salzburg–Villach 2-0 Vienna Capitals–MAC Budapest 6-5 hosszabbítás után Harmadik mérkőzés: 2017. március 1., szerda UTE–Debrecen-Miskolc, MAC Budapest–Vienna Capitals, Villach–Red Bull Salzburg

Az U16-os European Rookie Cup szarajevói selejtezőtornájának második napján a MAC Budapest a Medvešščak Zagrebbel játszott, amelyet 4-1-re múlt felül. Miután a Klagenfurt 28-0-ra legyőzte a Szarajevót, így vasárnap a magyar és az osztrák csapat meccse dönt a négyes döntőt érő első helyezésről.

U16-OS EUROPEAN ROOKIE CUP Első csoportselejtező, Szarajevó, 2017. február 24-26. Résztvevők: MAC Budapest, Klagenfurt (osztrák), Medvešščak Zagreb (horvát), Vukovi Szarajevo (bosnyák) 2017. február 24., péntek Klagenfurt–Medvešščak Zagreb 11-0 MAC Budapest–Vukovi Szarajevo 22-0 2017. február 25., szombat MAC Budapest –Medvešščak Zagreb 4-1 Klagenfurt–Vukovi Szarajevo 28-0 2017. február 26., vasárnap 10:00 MAC Budapest –Klagenfurt 13:30 Medvešščak Zagreb–Vukovi Szarajevo