2024. április 24.

Vívás

2017-03-07 21:40

Hatodik hely kardban

Érmet ugyan nem szereztek, de Galgóczy Tamás révén egy értékes hatodik helyet összehoztak a magyarok a juniorok egyéni versenyének utolsó napján a plovdivi vívó Európa-bajnokságon.

Pusztai Viola Kellemes meglepetés lett volna, ha a juniorok egyéni versenyének harmadik napján születik magyar érem a plovdivi vívó Európa-bajnokságon. Bár ez nem történt meg, értékes hatodik hellyel azért gazdagodott a küldöttség.
Galgóczy Tamás értékes hatodik helyet szerzett a kardozók versenyében Forrás: EFC
A férfi kardozók közül Galgóczy Tamás volt az egyetlen, aki a szezon Világ Kupa-versenyein érmes helyezést ért el, éppen Budapesten állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A BVSC versenyzője az Eb-n már a csoportkörben is jól vívott, a 32 között 15-11-re múlta felül a spanyol Inaki Bravót, majd a nyolcaddöntőben kiélezett csatában, 14-14 után ő vitte be a győztes találatot a brit William Deary ellen. A nyolc közé jutásért Vlagyiszlav Pozdnyakovot kellett volna legyőznie, de 15-11-re alulmaradt a későbbi Európa-bajnokkal szemben, aki a döntőben 15-12-re nyert az olasz Dario Cavaliere ellen. A többieknek nem sikerült hasonlóan jól a verseny: Morvai Ákos a 32, Szlama Vilmos és Nagy Martin a 64 között fejezte be a viadalt. A női párbajtőrözők versenyében a rangidős Nagy Kinga sem jutott tovább, egyetlen tussal maradt alul a 32 közé jutásért vívott asszóban az orosz Irina Ohotnyikovával szemben. A kadetkorú Kardos Edina már egy körrel korábban búcsúzott, a fiatalabbak között ezüstérmes, serdülő Muhari Eszter, és a szintén kadet Gnám Tamara azonban tovább menetelt. Bár nem sokáig, hiszen előbbi a 32 között 15-11-re kikapott a svéd Asa Lindétől, míg utóbbi a nyolcaddöntőben fejezte be a versenyt, a szerb Jovana Zivanovictól elszenvedett 15-13-as vereség után. Az Európa-bajnoki címet a női párbajtőrözők mezőnyében az izraeli Vera Maia Devi Kanevski szerezte meg, miután a döntőben 15-13-ra diadalmaskodott az ukrán Inna Brovko ellen. Szerdán már a csapatversenyeket rendezik Plovdivban, pástra lépnek a női kardozók, a férfi tőrözők és címvédőként a férfi párbajtőrözők is.

JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG, PLOVDIV Férfikard egyéni, 64 induló Csoportkör: Galgóczy Tamás 5 győzelem/1 vereség, Nagy Martin 3/3, Morvai Ákos 2/3, Szlama Vilmos 2/3 (valamennyien továbbjutottak) A 32 közé jutásért: Morvai–Trifonov (ukrán) 15-11, Szlama–Dubarry (francia) 5-15, Nagy–Pianfetti (francia) 12-15 A 16 közé jutásért: Galgóczy–Bravo (spanyol) 15-11, Morvai–Cavaliere (olasz) 8-15 Nyolcaddöntő: Galgóczy–Deary (brit) 15-14 Negyeddöntő: Galgóczy–Pozdnyakov (orosz) 11-15 Európa-bajnok: Vlagyiszlav Pozdnyakov (Oroszország), 2. Dario Cavaliere (Olaszország), 3. Leonardo Dreossi (Olaszország) és Konsztantin Lohanov (orosz), …6. Galgóczy Tamás (edző: Gulácsi Ferenc, válogatott edző: Navarrete József), …28. Morvai Ákos, …38. Nagy Martin, …46. Szlama Vilmos Női párbajtőr egyéni, 87 induló Csoportkör: Gnám Tamara 5 győzelem/0 vereség, Muhari Eszter 5/1, Nagy Kinga 2/4, Kardos Edina 2/4 (valamennyien továbbjutottak) A 64 közé jutásért: Kardos–Vanryssel (francia) 15-13 A 32 közé jutásért: Gnám–Grijak (szerb) 15-10, Muhari–Martin Saez (spanyol) 15-5, Nagy–Okhotnyikova (orosz) 13-14 A 16 közé jutásért: Gnám–Barosan (román) 15-5, Muhari–Linde (svéd) 11-15 Nyolcaddöntő: Gnám–Zsivanovics (szerb) 13–15 Európa-bajnok: Vera Maia Devi Kanevski (Izrael), 2. Inna Brovko (Ukrajna), 3. Camille Nabeth (Franciaország) és Alessandra Bozza (Olaszország), …9. Gnám Tamara, …19. Muhari Eszter, …59. Nagy Kinga, …68. Kardos Edina