2017-03-20 18:46

Hajrágyőzelmek

Ritka jelenség lett úrrá a fiú-utánpótlásbajnokságok 15. fordulójában: az ifjúságiak és a serdülők mezőnyében is több mérkőzés az utolsó másodpercekben dőlt el. Külön figyelmet érdemel az egri serdülő-vízilabdázók diadala az FTC ellen.

Pusztai Viola Bár a ifjúsági fiúbajnokság 15. fordulójában elvileg csupán egyetlen rangadót rendeztek, az Eger és az FTC összecsapását, némi meglepetésre a Szombathely a Vasas, a Szeged a Honvéd dolgát nehezítette meg alaposan. A három párharc a serdülő pólósok mezőnyében is izgalmasan alakult. Fiú ifjúsági bajnokság
A Vasast csaknem legyőzte a Szombathely az ifjúsági bajnokságban Forrás: vasassc.hu
Meglép az FTC vagy pontszámban beéri az Eger? – ez volt a két csapat meccsének legnagyobb kérdése. Nos, az ötödik helyen álló egriek hazai medencében az első negyed után kétgólos hátrányba kerültek, s mint később kiderült, az okozta a vesztüket. A zöld-fehérek őrizték az előnyt, volt, hogy néggyel is vezettek, s bár ellenfelük az utolsó játékrészben egyre zárkózott, egyenlíteni nem tudott, sőt, az FTC 12-10-re nyert. Ezzel pedig továbbra is a negyedik helyen áll. És most már hat ponttal az Eger előtt. A listavezető KSI könnyedén nyert a Szentes ellen 15-4-re, a második Vasas azonban igencsak nagyot harcolt a középmezőnybe tartozó Szombathellyel. Az AVUS a harmadik negyed végén kétgólos előnyre tett szert, s egy perccel a meccs vége előtt még 9-8-ra vezetett. Az angyalföldiek azonban egyenlítettek, s nyolc másodperc volt hátra, amikor megszerezték a 10-9-es győzelmet érő találatot. A BVSC-Zugló és az UVSE is három ponttal gazdagodott vasárnap: előbbi a Debrecent múlta felül 13-4-re, utóbbi a Kaposvárt 18-11-re. A forduló másik majdnem meglepetését az utolsó előtti helyen álló Szeged okozta, amely az utolsó negyedben még vezetett a hetedik Honvéd ellen, de a hajrája csakúgy, mint a Szombathelynek, nagyon rosszul sikerült, s végül 14-13-as vereséget szenvedett. A fiú ifjúsági bajnokság állása a 15. forduló után 1. KSI SE 45 pont, 2. Vasas SC 42 pont, 3. BVSC-Zugló 36 pont, 4. FTC 36, 5. ZF-Eger 30, 6. UVSE 30, 7. Racionet Honvéd 24, 8. Szentes 18, 9. Debrecen 15, 10. Szombathely 12, 11. Tatabánya 9, 12. Kaposvár 6, 13. Szeged 5, 14. Szolnok 1 Serdülőbajnokság A Szombathely a serdülőbajnokságban is megizzasztotta a harmadik Vasast, még ha a harmadik negyed közepétől azért nem forgott veszélyben az angyalföldiek győzelme. A vége 16-13 lett. A tabella élén álló UVSE rendkívül magabiztosan nyert a Kaposvár ellen 23-1-re, a második KSI a Szentest 21-8-ra múlta felül.
A szegediek az ifjúsági bajnokságban nem, de a serdülők és a gyermekek között is legyőzték a Honvédot Forrás: szve.hu
Helyet cserélt egymással a Debrecen és a BVSC, miután a két csapat mérkőzését előbbi nyerte. A hajdúságiak 4-0-val kezdték a mérkőzést, amely meg is pecsételte a zuglóiak sorsát, akik 15-8-ra kaptak ki. Ezzel a diadallal a debreceniek már a négyes döntőt érő negyedik helyen állnak, két ponttal riválisuk előtt. Az FTC és az Eger ebben a korosztályban is szoros meccset játszott egymással, 12 másodperccel a végső dudaszó előtt még 14-14 állt az eredményjelzőn. Ekkor azonban az egriek Melegh Milán akciógóljával átvették a vezetést, sőt, a játékos szinte azonnal a középkezdés után visszaszerezte a labdát az ellenféltől, és gólpasszt adott Szőke Dávidnak, aki beállított a 16-14-es végeredményt. Ami nem sikerült a Szegednek az ifjúságiak mezőnyében, az összejött a serdülők között. Bár a harmadik negyed elején már négy góllal is vezettek a szegediek a Honvéd ellen, az ellenfél az utolsó játékrész közepén egalizált. A győztes gól 55 másodperccel az összecsapás vége előtt született, a Szeged 11-10-re nyert. A fiú-serdülőbajnokság állása a 15. forduló után 1. UVSE 41 pont, 2. KSI SE 40 pont, 3. Vasas 34 pont, 4. DVSE 32, 5. BVSC-Zugló 30, 6. Szentes 27, 7. FTC 25, 8. ZF-Eger 22, 9. Racionet Honvéd 21, 10. Szolnok 12, 11. Szeged 8, 12. Szombathely 7, 13. Kaposvár 6, 14. Tatabánya 1 Gyermekbajnokság A gyermekbajnokságban hasonló izgalmakat nem kellett átélniük a csapatoknak, csupán a Szeged harcolt nagyot a Honvéddal. Az utolsó negyed közepén még nyitott volt a meccs, amely akkor 10-10-re állt, a szegediek azonban zsinórban háromszor is betaláltak, s 13-10-re nyertek. A listavezető KSI 16-4-re múlta felül a Szentest, a második FTC 15-5-re győzött az Eger ellen, a harmadik UVSE 18-3-as diadallal hozta el a három pontot Kaposvárról. A negyedik BVSC 18-7-re nyert a Debrecen ellen, a Vasas 19-9-re múlta felül a Szombathelyt, miáltal helyet cserélt a Szentessel. A fiú-gyermekbajnokság állása a 15. forduló után 1. KSI SE 45 pont, 2. FTC 42 pont, 3. UVSE 37 pont, 4. BVSC-Zugló 36, 5. Vasas 26, 6. Szentes 24, 7. Szolnok 24, 8. Racionet Honvéd 21, 9. Szeged 20, 10. DVSE 13, 11. Tatabánya 9, 12. ZF-Eger 6, 13. Kaposvár 6, 14. Szombathely 0 A részletes eredmények a megfelelő fülre kattintva ITT megtekinthetők. A 14. fordulóról készült összefoglalónk ITT olvasható.