2017-03-21 20:04

Fájdalmas vereség

Csalódást keltően indult az Európa-bajnokságra jutásról döntő selejtező elitkör a magyar U17-es labdarúgó válogatott számára, amely az utolsó pillanatban szenvedett vereséget az izraeliektől. Noha Szélesi Zoltán együttese a hajrában könnyedén egyenlíthetett volna, vereségével jelenleg a csoport utolsó helyén áll.

Majer Dániel Vereséggel kezdett a magyar U17-es válogatott az Európa-bajnoki selejtező elitkörének első mérkőzésén Telkiben. Szélesi Zoltán együttese kiegyenlített találkozón a rendes játékidő utolsó percében kapta a mindent eldöntő, egyben a mérkőzés egyetlen gólját, igencsak nehéz helyzetbe hozva magát a továbbjutást illetően.

Egy góllal jobbak voltak az izraeliek Forrás: mlsz.hu
Tapogatózva kezdtek a felek a szép számú nézőközönség előtt Telkiben, az első negyedóra helyzet nélkül csordogált le. A mieink igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést és többet birtokolták a labdát, az első lehetőséget azonban az izraeliek dolgozták ki, a 15. percben Sisay centerezését az érkező Karzev lőtte laposan a kapu mellé. Tíz perccel később felszisszent a nézősereg, a túloldalon Mahluf állította meg a tizenhatoson belülre betörő Szerető Krisztofert az alapvonal előtt, a bíró azonban nem ítélt tizenegyest. Két perccel a félidő vége előtt ismét távolról próbálkoztak az izraeliek, Kanaan huszonötről leadott bombája azonban éppen hogy elkerülte a jobb kapufát. Az első játékrészben egyik csapat sem kockáztatott, helyzetekig is alig sikerült eljutnia a feleknek. A fordulás után már az első percben látszott, magasabb fokozatba kapcsoltak az együttesek, Schön Szabolcs az 51. percben pedig az első nagyobb magyar helyzetet kis híján gólra váltotta, beadás helyett azonban a tizenhatos bal oldaláról a kapusba lőtt. Igazi adok-kapok alakult ki a gyepen, a középpályán rekordgyorsasággal robogtak át a fiatalok. A mieink támadójátékára pozitív hatással bírt a Benficában légióskodó Csoboth Kevin beállítása, aki szinte rögtön helyzetbe is került, Szoboszlai Dominik azonban szerencsétlenül helyezkedett és útját állta a meginduló Csobothnak. Egyre inkább fokozta a nyomást a magyar együttes, aminek köszönhetően kontrákból egyre többször kerültek helyzetbe az izraeliek, a 72. percben Csonka András eladott labdájából végigvitt ellentámadás végén Hen került ziccerbe, az utolsó másodpercben becsúszva azonban Bolla Gergő óriásit mentett. Két percre rá Levi a tizenhatoson belül az alapvonalról centerezett, Ásványi beleérése után Kovács tudta kivágni a labdát. Két izraeli helyzetre jutott azért magyar is, Tímári Normannal összejátszva Csoboth jutott be a nagy téglalapon belülre, Blorian testi erejét kihasználva azonban tisztázni tudott előle. A rendes játékidő letelte előtt egy perccel aztán jött a hideg zuhany, az izraeliek remekül játszottak össze a bal szélen, Mahluf pedig Szélesi Zoltán „nem adhatja be” kiáltásait követően középre ívelt, a hosszún teljesen üresen álló Hen pedig félfordulattal a bal alsóba lőtt. A négyperces hosszabbításban mindent egy lapra feltéve rohamozott a magyar együttes, teljesen beszorultak a vendégek, Csoboth a 81. percben azonban ziccerben túl nagyot tolt a labdán, három perccel később pedig lövését az egyik izraeli blokkolta, így maradt a 0-1, a magyar válogatott vereséggel kezdte a tornát. „Maximálisan odatettük magunkat, kivéve az utolsó tíz percet, amikor nem figyeltünk oda eléggé, és ennek meg is lett az eredménye. Igyekszünk megemészteni a történteket és a következő két meccsre koncentrálni, mert van még esélyünk kijutni az Eb-re. Mindkét találkozót meg fogjuk nyerni” – értékelt az m4 Sport mikrofonja előtt Szoboszlai Dominik, a válogatott csapatkapitánya. „Jó csapat az izraeli, de hajszálnyival sem tart előbbre, mint mi. Megmutattuk, hogy lépést tudunk tartani egy elitkörös együttessel is. Ki–ki-meccset játszottunk, az akarással nem volt gond, de a gól előtt nagyon eltolódtunk, a labdára fókuszáltunk. Az ilyen hibák a korábbiakban nem voltak jellemzőek ránk. A helyzetek kidolgozásával nem volt probléma, a végén pedig akár egyenlíthettünk volna. A srácok már tudják, hogy a mérkőzéssel a hármas sípszó után már nem szabad foglalkozni. Természetesen a hibákat holnap kielemezzük, de az már az oroszok elleni felkészülés jegyében zajlik. A játékosaim már félig felnőttek, jó néhányan már szőrösödnek, ezért tudják, hogy regenerálódni kell, meg kell nyugodni, és a következő feladatra koncentrálni” – összegzett Szélesi Zoltán szövetségi edző. A csoport másik mérkőzésén az oroszok 2-2-es döntetlent játszottak a norvégokkal, a négyest így jelenleg Izrael vezeti, a magyar válogatott pedig a negyedik, utolsó helyet foglalja el. A mieink legközelebb csütörtökön, az oroszok ellen lépnek pályára a Hidegkuti Nándor Stadionban délután fél négykor.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ ELITKÖR (TELKI) Magyarország-Izrael 0–1 (0–0)  Magyarország: Ásványi Balázs, Kovács Krisztián, Mocsi Attila, Bolla Gergő, Majnovics Martin, Szoboszlai Dominik, Csonka András (Lipóth András, 75.), Szerető Krisztofer (Csoboth Kevin, 53.), Schön Szabolcs, Timári Norman, Szendrei Norbert (Bencze Márk, 60.)