2017-03-27 21:56

Búcsú – győztesen

Zsinórban második mérkőzésén nyert, az Európa-bajnokságról azonban így is lemaradt az U19-es labdarúgó-válogatott a csehországi Zlínben lejátszott selejtező elitkörében. Michael Boris együttese valósággal kiharcolta a győzelmet a skótok ellen, a magyar továbbjutáshoz elengedhetetlen osztrák győzelem azonban szinte egy pillanatig sem „fenyegette” a mieinket.

Majer Dániel Mindenképp nyernie kellett az Európa-bajnoki részvételhez a magyar U19-es labdarúgó-válogatottnak Zlínben, a csehországi selejtező elitkör utolsó fordulójában. A magyar fiataloknak azonban a győzelem nem volt elég az üdvösséghez, közben ugyanis azért is szurkolniuk kellett, hogy a csoport másik mérkőzésén az osztrákok győzzék le a cseheket, de tegyék mindezt legfeljebb két góllal, vagy hárommal anélkül, hogy ők maguk kapnának.

Csernik Kornél - akárcsak a többiek - hajtott, a továbbjutáshoz azonban ez sem volt elég Forrás: mlsz.hu
Az U17-es válogatottéval ellentétben Michael Boris együttesének tehát már nem a saját kezében volt a sorsa, és bár a német szövetségi edző elmondása szerint csak magával foglalkozott a 90 perc alatt a magyar együttes, az értük szorítóknak igencsak lelombozta a lelkesedését, hogy a cseh együttes már a második percben megszerezte a vezetést az osztrákok ellen. Az már az első perctől nyilvánvalóvá vált, hogy technikailag jóval képzettebb a magyar együttes, annak megfelelően Vogyicskáék kezdeményeztek. Kleisz Márk, a Vasas játékosa a találkozó előtt az nso.hu-nak elmondta: ugyan a skótoknak már nincs esélyük a továbbjutásra, az ilyen mérkőzésekre számos megfigyelő látogat, motiváltságban és elszántságban ezért valószínűleg a szigetországiak sem szűkölködnek. A 9. percben Takács Ronald vette célba távolról a bal felsőt, hat perccel később a túloldalon pedig Johnston jelentkezett lövésre. Egyik próbálkozás sem jelentett valódi veszélyt. A skót játékos a 24. percben azonban közelebb került a gólhoz: könnyelmű labdavesztés után, Ralston passzából megindult a magyar kapu felé, Szalai Attilát remek megkerülős csellel becsapta, majd kiszorított helyzetből a jobb oldalhálóba lőtt. A 30. percben a skót kapust is megdolgoztatta a magyar támadósor, Hinorának a 16-os jobb sarkától rátűzött lövését kellett Mccrorienak kiszednie a bal felsőből. Öt perccel később azonban már ő is tehetetlen volt, Gergényi beadása után Gallacher óriásit hibázott, Bíró Bence elé tálalt, aki 11 méterről a bal alsóba gurított (1-0). A szünetig az állás nem változott, a megsérült Takács Ronaldot Bíró Ákos váltotta a 45. percben. A másik mérkőzésen a csehek továbbra is vezettek, 1-0-s előnye ellenére nem állt tehát továbbjutásra a magyar válogatott. A második félidőt a skótok kezdték élénkebben, rendületlenül ívelgették be szélről a labdát, amely azonban egyszer sem talált skót fejet. A 62. percben ellenben könnyedén kettőre növelhette volna előnyét a magyar együttes, a bal szélről beívelt labdát az ötösön teljesen üresen maradt Csernik vette le, de mire megszelídítette, Mccrorie odaért, és bevetődve védett. A 68. percben már megérezhette az egyenlítés előszelét Michael Boris együttese, Johnston szögletét Hamilton fejelte mellé, öt perccel később pedig érkezett az elkerülhetetlen, szintén szöglet után Kleisz lökte Harviet, és érkezett a tizenegyes. A büntetőt Johnston nagyon precízen a bal alsóba helyezte (1-1). Becsületből mentek előre a mieink, de a 76. percben a másik találkozón a csehek kettőre növelték az előnyüket, végleg szertefoszlatva a magyarok Európa-bajnoki álmait. A 80. percben Hinorát ráadásul – második sárga után – kiállította a játékvezető, nem ígérkezett szépnek a vége. Hogy mégis az lett, arról Kleisz Márk tett, aki remek passz után egyedül vihette kapura, de miközben elvitte Mccrorie mellett, a hátulról érkező Johnston rácsimpaszkodva fellökte, ismét jöhetett a tizenegyes. A büntetőt Szabó Bence higgadtan értékesítette, a győzelem így legalább meglett, a csehek azonban újabb szöget vertek a magyar Eb-álmok koporsójába, 3-0-ra nyertek, és csoportlesőként ők kvalifikálták magukat a kontinenstornára.

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ ELITKÖR, ZLÍN (CSEHORSZÁG) Skócia–Magyarország 1-2 (0-1) Skócia: Robbie McCrorie, Ralston, Ross McCrorie, Porteous, Gallacher, Archibald (O'Hara, 57.), Hill, Hamilton, Johnston, Shaw, Harvie. Magyarország: Demjén, Hinora, Szalai Attila, Tóth B., Gergényi, Csernik (Tömösvári, 75.), Kleisz, Szabó B., Takács (Bíró Á., 45.), Bíró B., Szabó L. (Vogyicska, 59.) Gólszerzők: Johnston (74., 11-esből), ill. Bíró B. (35.), Szabó B. (87., 11-esből) A csoport végeredménye: 1. Csehország 9 pont (6–1-es gólkülönbség), 2. Magyarország 6 (4–2), 3. Ausztria 3 (4–6), 4. Skócia 0 (1–5)