2017-05-03 16:28

Szenzációs rajt az U17-es Európa-bajnokságon

Szoboszlai Dominik nélkül is megy, de még hogy! Az utolsó pillanatban megsérült csapatkapitányát nélkülöző U17-es labdarúgó-válogatott az első csoportmérkőzésén, bravúrt végrehajtva, legyőzte a horvátországi Európa-bajnokság egyik esélyesét, a kétszeres győztes francia válogatottat. Ráadásul hátrányból felállva. A Salzburg légiósának hiányában Csoboth Kevin, a Benfica támadója vette hátára az együttest, amely óriásit lépett a továbbjutás felé.

Majer Dániel Hihetetlen bravúrt hajtott végre a magyar válogatott az U17-es Európa-bajnokságon lejátszott első csoportmérkőzésén, 3-2-re legyőzte ugyanis a végső győzelemre is esélyesnek tartott, korábbi négyszeres döntős. kétszeres U17-es Eb-győztes franciákat. Szélesi Zoltán együttese rendkívül fegyelmezetten és szervezetten játszott, ráadásul hátrányból fordítva, az utolsó percig két góllal vezetve érte el a sikert.

Csoboth Kevin (pirosban) volt a mérkőzés hőse Forrás: mlsz.hu
A találkozó előtt pár órával nagyon rossz hírt kapott a magyar együttes, egyik legjobbja, az elitkörből a válogatottat a kontinenstornára lövő Szoboszlai Dominik ugyanis a délelőtti edzésen bokasérülést szenvedett, így nem léphetett pályára a franciák ellen. A csapatkapitány hiánya ide vagy oda, óriási iramban kezdtek a csapatok, a franciákról pedig rögtön kiderült, amit eddig is sejteni lehetett: igen magas szinten űzik ezt a játékot. Ennek ellenére az első helyzet Szélesi Zoltán együttese előtt adódott, Bencze Márk lőtt a tizenhatos előteréből laposan jobbal, de Cremillieux fogta a labdát. A franciák is ébredezni kezdtek, lövésükből azonban ismét a magyar együttes alakított ki lehetőséget, a magyar állampolgársággal együtt az U17-es válogatott meghívót is megkapó Torvund Alexander tüzelt balról kiszorított helyzetben, a franciák kapusa azonban ezt is védte. A 7. percben a rendkívül pörgősen induló meccs addigi legnagyobb ziccerét hagyták ki a franciák, köszönhetően a kapusunk, Ásványi Balázs reflexeinek. Gouiri hat méterről tesztelte a Puskás Akadémia portását, aki jobbal belekapott a lövésbe, és hárított. Egy perccel később ismét a magyar kapusra volt szükség Tchouami próbálkozásával szemben. A 9. percben aztán már ő is tehetetlen volt, fejesénél, de szerencséjére Adli lesről fejelt a magyar kapuba. Adli rövidesen lábbal is megpróbálta, veszélyes lövése alig kerülte el a kapunkat. Pozitívum, hogy azért a magyar együttes is el-eljutott az ellenfél tizenhatosáig, és több szögletet is kiharcolt. Az ígéretesnek induló magyar támadások rendre elhaltak a franciák kapujának közelében, a 26. percben pedig ismét a kékek veszélyeztettek, Adli remek centerezését a középen érkező Geubbels azonban csak csizmaszárral találta el, a labda így fölé ment. A kezdeti rohanást mostanra megfontoltabb játék váltotta fel. Így aztán derült égből villámcsapásként jött a kékek vezető találata. Adli villant meg, és ugratta ki Gouirit, aki elé ugyan megpróbált a labdát fedezve beállni Majnovics Martin, ám elszámította magát, így a franciák kilencese jobbal kipókhálózta a bal felsőt (0-1). Egy perc sem kellett azonban, Majnovics javított: a franciák térfelének közepéről szenzációs mozdulattal, bal külsővel indította Csoboth Kevint, aki még parádésabb megoldással fejezte be az akciót és jobb külsővel, bokából a bal alsó sarokba pörgette a labdát (1-1). Mielőtt túlságosan belemerültünk volna a második félidő forgatókönyvének elképzelésébe, a szünet után szinte pislogni sem volt időnk, Csoboth ismét jött, és bevette a gallok kapuját, gyakorlatilag négy perc alatt megfordítva a találkozót. Jóllehet, ezúttal a franciák ügyetlenkedése is kellett hozzá: rossz beadást csúsztatott meg Collet a saját kapuja irányába, azzal pedig gyakolatilag ziccerbe hozta a Benfica magyarját, aki az utolsó pillanatig kivárva, a levegőből a kapu jobb oldalába belsőzte a labdát (2-1). A játék képe ezután sem változott, sőt, a franciák mintha még többet birtokolták volna a labdát, a 47. percben pedig kis híján egyenlítettek, Adli öt méterről leadott fejesét azonban Ásványi bravúrral védte. Az 52. percben aztán olyasmi történt, amire talán a legvérmesebb magyar szurkolók sem számítottak (ha az eddigieket számolt egyáltalán valaki): a magyar válogatott kétgólosra növelte az előnyét, miután Bencze Márk megindult középen, de ahelyett, hogy kiadta volna a szélre a labdát, a tizenhatos közelébe érve ballal eltekerte azt a jobb alsóba (3-1).
Háromszor is gólnak örülhetett Szélesi Zoltán együttese Forrás: mlsz.hu
Több sem kellett a franciáknak, teljesen kinyíltak, rövid idő alatt Schön Szabolcs kontrából kétszer is betalálhatott volna, noha a túloldalon közben Bianda is kihagyott egy ordító helyzetet, ballal az üres kapu mellé lőtt. A 62. percben újra hajszálon múlt a gall szépítés, Gouiri vitte egy az egyben Ásványira, de ő is célt tévesztett. A 66. percben érkezett a második Ásványi-bravúr, a Puskás Akadémia kapusa Isidor beadás utáni fejesét kapta a combjai közé, úgy védett. Itt máris érdemes kiemelni a magyar kapus teljesítményét, hiszen nemcsak a bravúrjaival tartotta életben csapata győzelmi esélyeit, de minden szituációban is rendkívül magabiztosan teljesített, legyen szó távoli lövésről, beadásról, vagy betekert szögletről. A 80 perces rendes játékidő leteltével négy perc hosszabbítást jelzett a játékvezető, a ráadás harmadik percében pedig ismét kisebb showt tartott Ásványi Balázs, a 84. percben azonban tehetetlen volt Gouirivel szemben. A francia támadó az Opavszky által ellene elkövetett szabálytalanságért kapott büntetőt váltotta gólra (3-2), és noha a labdával még elrohant közepet kezdeni, a hátralevő pár másodperc már nem volt elég újabb helyzetre. Így óriási meglepetésre a magyar válogatott 3-2-re legyőzte a kétszeres U17-es Európa-bajnokot. A magyar együttes az elitkörben látott szervezett játékát mutatta azzal a különbséggel, hogy ezúttal támadásban is maradandót alkotott, és kíméletlenül kihasználta az előtte adódó helyzeteket. Szélesi Zoltán együttese legközelebb szombaton délután négy órakor játszik azokkal a skótokkal, akik a csoport másik mérkőzésén 2-0-ra verték Feröer-szigetek válogatottját.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, NAGYGORICA (HORVÁTORSZÁG) Magyarország–Franciaország 3-2 (1-1) Magyarország: Ásványi Balázs – Kovács Krisztián, Opavszky Balázs, Bolla Gergő, Majnovics Martin – Csonka András, Bencze Márk – Szerető Krisztofer (Szendrei Norbert, 71.), Schön Szabolcs, Csoboth Kevin (Timári Norman, 72.) – Torvund Alexander (Kiss Tamás, 79.) Gólszerzők: Csoboth (38., 41.), Bencze (52.), ill. Gouiri (36., 84. – 11-esből) A csoport másik mérkőzésén: Skócia–Feröer-szigetek 2-0 (0-0)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.