2024. április 27.

2017-05-06 18:34

Hatalmas lépés a továbbjutás felé

Ellenfelénél jobban játszva 1-1-es döntetlent ért el az U17-es labdarúgó-válogatott a skótok ellen a horvátországi Európa-bajnokságon. Szerető Krisztofer pazar szabadrúgásgólt lőtt, Szélesi Zoltán együttese pedig az egy ponttal is elégedett lehet, hiszen jó helyzetből várhatja az utolsó csoportkört a továbbjutáshoz.

Majer Dániel Sorsdöntő, győzelem esetén negyeddöntőbe jutást érő mérkőzés elé nézett az U17-es labdarúgó-válogatott a horvátországi Európa-bajnokságon. Az ellenfél az a skót együttes volt, amely a teljes selejtezősorozatot és az Eb első meccsét is beleértve minden mérkőzését megnyerte, ezalatt pedig a teljes mezőnyben a legkevesebb gólt kapta.

Szerető Krisztofer (hetes mezben) Szoboszlait ölelgeti gólja után Forrás: mlsz.hu
Szélesi Zoltán két helyen változtatott a franciák elleni győztes meccs kezdőcsapatán, a védelem közepén Bolla Bendegúz helyett Mocsi Attila, csatárposzton Torvund Alexander helyett Szendre Norbert kezdett. Szoboszlai Dominik továbbra sem épült fel teljesen sérüléséből, így bár a padra leülhetett, végül nem állt be. Nagygorica helyett ezúttal Lucko volt a helyszín, a helyi másodosztályú együttes stadionjába pedig szép számú magyar nézősereg is elkísérte a csapatot. A szövetségi edző mindenkit óva intett az elbizakodottságtól a franciák elleni győzelem után, mondván, a skótok is nagyon erős csapatot alkotnak, az általuk játszott fizikailag nagyon megterhelő futball miatt pedig jobban fog fájni játékosainak ez a meccs az előzőnél. Nem is rontott neki egyből ellenfelének a magyar együttes, bő tíz percig puhatolózott mindkét gárda, mígnem negyed óra elteltével a franciák ellen duplázó Csoboth Kevin unta meg a tétlenséget, lövését azonban McCracken szögletre mentette. Ezután a magyar válogatott percei következtek, a legaktívabb Csoboth volt, de a 24. percben Schön Szabolcs is megvillant, középre tett labdáját Houstonnak kellett kivágnia a kapu torkából. Hiába támadtak többet és ötletesebben a mieink, Csonka szabálytalanságát követően a magyar térfél háromnegyedétől felívelt szabadrúgásból, egészen pontosan az azt követő lövésből megszerezték a vezetést a skótok. A franciák ellen parádézó Ásványi Balázs lehúzhatta volna a labdát, de az átcsúszott a hóna alatt, Rudden pedig négy méterről nem hibázott az üres kapu előtt. A félidőből hátralevő időben egykapuzott a magyar együttes, a rendes játékidő utolsó percében pedig Szerető ki is egyenlíthetett volna, de ismét a gólvonal elől mentettek a skótok. A második játékrészt már nem olyan óvatosan kezdtük, mint az elsőt, Szélesi együttese inkább onnan folytatta, ahol az első félidő végén abbahagyta. Az 50. percben Torvundot is pályára küldte a szövetségi edző, egy perccel később azonban nem ennek, hanem Szerető Krisztofer rúgótechnikájának köszönhetően egyenlített. A Stoke City légiósa balról, a kaputól több mint húsz méterre megítélt szabadrúgást tekerte lélegzetelállítóan a bal felsőbe, a skót kapus rá sem tudott mozdulni a lövésre. Sokatmondó, hogy Szerető egyből a pálya szélén álló Szoboszlaihoz szaladt ünnepelni. Netán kapott pár tanácsot a szabadrúgások salzburgi mesterétől? Az egyenlítés hatására a skót együttes szakított a vezető gólja óta látott passzivitással és többször is helyzetbe került, a 61. percben mégis a magyarok kerülhettek volna közelebb a vezetéshez, miután Mayo lebirkózta Torvundot a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban a lelátón helyet foglaló magyar drukkerek hangos nemtetszése ellenére nem ítélt tizenegyest. Sebaj – gondolta Schön és 14 méterről eleresztette egy lövést, amely a kapu mellé ment, a 68. percben pedig Mocsi is helyzetbe került, de mellé fejelt. Az utolsó tíz percet a skótok kezdték helyzettel, Schön azonban hamar válaszolhatott volna, Csonka passzát azonban egy ütem híján de nem tudta ellőni, Welsh közbelépett. A hajrára a magyarok ismét a kapuhoz szögezték az ellenfelet, a három perces ráadásban Torvund ollózott kapura, de a védőkön fennakadt a lövés, így maradt a döntetlen, amely egyértelműen a skótokra nézve hízelgő. Szomorkodnunk azonban így sem kell, a magyar válogatott továbbjutása a saját kezében van, amelyet az eddig a négyesből igencsak lefelé kilógó feröeriek ellen már egy döntetlennel bebiztosíthatja azt. A magyar együttes kedden délután négy órakor lép pályára a Feröer-szigetek válogatottja ellen az Eb-n. További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, LUCKO (HORVÁTORSZÁG Skócia–Magyarország 1-1 (1-0) Magyarország: Ásvány Balázs – Kovács Krisztián, Opavszky Balázs (Bolla Gergő, 71.), Mocsi Attila, Majnovics Martin – Csonka András, Bencze Márk – Csoboth Kevin, Schön Szabolcs (Timári Norman, 78.), Szerető Krisztofer – Szendrei Norbert (Torvund Alexander, 50.) Gólszerzők: Rudden (31.), ill. Szerető (51.)

A csoport másik mérkőzésén: Franciaország–Feröer-szigetek 7-1 A csoport állása két kör után: 1. Magyarország 4 pont, 2. Skócia 4 pont, 3. Franciaország 3 pont, 4. Feröer-szigetek 0 pont