2017-05-08 20:57

Megint gól(ok)

Újabb forduló telt el a labdarúgó NB I-ben, így újabb lehetőséget kaptak a bizonyításra az MLSZ ajánlásába tartozó, 1996. január elseje után született fiatalok. Most is akadt közöttük, aki góllal hálálta meg a kapott perceket és olyan is, aki első élvonalbeli mérkőzésén majdnem a kapuba talált.

Majer Dániel Az előző fordulóhoz hasonlóan a labdarúgó NB I 30. fordulójában is lőtt gólt az MLSZ fiatalokat érintő ajánlásának korhatárába eső futballista – ezúttal egy helyett kettő –, és mutatkozott be ifjú ígéret is. A legtöbb fiatalt ismét a Haladás küldte pályára.

Makrai Gábor (pirosban) ünnepelteti magát a Gyirmót ellen Forrás: DVTK Facebook
Ezúttal nem hozott szerencsét a szombathelyieknek, hogy Mészöly Géza szokás szerint a legtöbb fiatalt küldte pályára a fordulóban, a szombathelyiek ugyanis 2-0-s vereséget szenvedtek a bajnoki címért küzdő Videotontól Felcsúton. A fehérvári együttesben szokás szerint nem lépett pályára U21-es játékos, a Haladásban Kiss Bence (17), Rácz Barnabás (21) és Jancsó András (21) kezdett. Már 16 perc elteltével megszerezte a vezetést a „hazai” csapat. A 40. percben esélyük nyílt egyenlíteni a vendégeknek, Jancsó iramodott meg a bal szélen, sarkazta tovább Halmosinak, akinek a beadását ugyan kifejelte a védelem, az akciót elindító Jancsó érkezett középen és 23 méterről kapásból rátűzte, Kovácsik azonban védett. A második félidő közepén Rácz gondolt egyet, és szlalomozott a Videoton tizenhatosának közepére, a lövését azonban blokkolták. A 81. percben ismét a Haladás fiatalja veszélyeztetett, de remek kiugrást követően az ötös sarkáról a kijövő Kovácsikot találta el. A mérkőzést a hajrában az MLSZ ajánlásából ugyan már kicsúszott, de még mindig fiatal, 22 éves Géresi Krisztián találata döntötte el. Úgy tűnt, a kiesés elől menekülő, a már kiesett Gyirmóthoz látogató Diósgyőrben fontosabb szerep jut az 1996. január elseje után születetteknek, azaz annak az egynek, aki pályára lépett. A mostanában remek teljesítményt nyújtó, az előző fordulóban a Vasas ellen is betaláló Makrai Gáborról (20) van szó, aki már a második percben vezetéshez juttatta a DVTK-t. Az akció nagy részét Novothny Soma hajtotta végre, védőjét lerázva elfutott a jobb szélen, majd jó ütemű beadását az ötösön becsúszó Makrai lőtte be. Makrai gólja a Gyirmót ellen: A túloldalon Szegi Vince (19) kezdett, az 56. percben pedig csatlakozott hozzá az NB I-ben bemutatkozó Szalánszki Gergő is. A futballistacsaládból származó, 18 éves játékos Balassagyarmaton nevelkedett és a télen, Újpestről igazolt Gyirmótba. Mostanáig az NB III-as csapatban játszott, elmondása szerint pedig alig hitt a fülének, mikor Urbányi István a Diósgyőr elleni keretbe nevezte. A 61. percben kis szerencsével mindjárt gólt is lőhetett volna első élvonalbeli meccsén, miután Novák beadására robbant rá, az ötösön megelőzve Tamás Márkot, jobbal kapura tett lövését azonban az éppen jó helyen álló Antal Botond védte. Az egyenlítés így sem maradt el, Radeljic a 93. percben mentett pontot a Gyirmótnak. Mind a három egység begyűjtését tervezte a Vasas a Szusza Ferenc Stadionban, hogy életben tarthassa dobogós reményeit, és megőrizze helyét a hajrázó Ferencvárossal szemben. Ehhez Kleisz Márkot (18) küldte pályára Michael Oenning a kezdőben, méghozzá a bemelegítés során megsérült Murka Benedek (19) helyett. Csertői Aurél Lenzsér Bencének (21) szavazott bizalmat. Hogy milyen jól tette, azt a paksiak fiatalja által a nyolcadik percben szögletből szerzett fejesgól mutatta, amellyel megszerezte a vezetést a vendég együttes. A 10. percben kis híján érkezett a válasz a másik ifjonc, Kleisz révén, aki 35 méterről gondolt egyet, és szétlőtte a bal kapufa tövét. A második félidőre Vida Máté (21) is érkezett, de hiába támadtak az angyalföldiek, gólt lőni nem tudtak, a ráadásban pedig a Paks újabb két találatával eldöntötte a meccset. Lenzsér gólja a Vasas ellen: Jóval korábban zárta le a találkozó érdemi részét a Ferencváros az új Hidegkuti-stadion első örökrangadóján, hiszen a szünetben már 3-0-ra vezettek a zöld-fehérek. Egyedül az MTK-ban kezdett fiatal, mégpedig Katona Máté (19), de sem ő, sem az utolsó fél órára beszálló Korozmán Kevin (20) nem tudta megakadályozni a vereséget, 1-3 lett a vége. Jobb élményekben volt része a honvédos Zsótér Donátnak (21), aki egyedüli fiatalként kezdett a Mezőkövesd ellen, és nagyban hozzájárult ahhoz, hogy csapata 1-0-s hátrányból fordítva végül 5-1-re nyert, megőrizve első helyét. Az utolsó öt percre Koszta Márk (20) is beszállt, és akár még gólt is szerezhetett volna, ha Lanzafame a végén legurítja neki a ziccert, de az olasz végül maga lőtt a hálóba. Talán senki nem hibáztatja. Minden mérkőzésen játszott U21-es labdarúgó, így a DVSC–Újpest találkozón is. Igaz, mindössze egy, a lila-fehér mezben szereplő Szűcs Kristóf személyében, aki végig a pályán volt, de csapata 1-0-s vereséget szenvedett.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott. 2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott. 3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott. 4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott. 5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott. 6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott. 7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott. 8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott. 9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott. 10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott. 11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott. 12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott. 13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott. 14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott. 15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott. 16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott. 17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott. 18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott. 19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott. 20. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1093 percet játszott. 21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott. 22. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 940 percet játszott. 23. FORDULÓ: 7 csapatban 14 játékos 1025 percet játszott. 24. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 976 percet játszott. 25. FORDULÓ: 7 csapatban 16 játékos 871 percet játszott. 26. FORDULÓ: 9 csapatban 22 játékos 1181 percet játszott. 27. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1134 percet játszott. 28. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 1105 percet játszott. 29. FORDULÓ: 8 csapatban 17 játékos 1027 percet játszott. 30. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1017 percet játszott. ♦♦♦ U21-ES GÓLLÖVŐLISTA Jancsó András (Haladás), Koszta Márk (Honvéd), Zsótér Donát (Honvéd), Makrai Gábor (DVTK) 3-3 gól; Murka Benedek (Vasas), Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót) 2-2 gól; Hegedűs János (Haladás), Tóth Máté (Haladás), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf (Újpest), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Gazdag Dániel (Honvéd) 2407 perc, 2. Rácz Barnabás (Haladás) 2380 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 1984 perc, 4. Kecskés Ákos (Újpest) 1875 perc, 5. Jancsó András (Gyirmót/Haladás) 1829 perc, 6. Koszta Márk (Honvéd) 1826 perc, 7. Lenzsér Bence (Paks) 1777 perc, 8. Vida Máté (Vasas) 1755 perc, 9. Vogyicska Bálint (MTK) 1635 perc, 10. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 11. Pávkovics Bence (Újpest) 1395 perc, 12. Szivacski Donát (Vasas) 1328 perc, 13. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 14. Murka Benedek (Vasas) 1107 perc, 15. Zsótér Donát (Honvéd) 1119 perc, 16. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 17. Kleisz Márk (Vasas) 1035 perc, 18. Korozmán Kevin (MTK) 963 perc, 19. Zachán Péter (Paks) 933 perc, 20. Katona Máté (MTK) 871 perc, 21. Makrai Gábor (Diósgyőr) 808 perc, 22. Tóth Máté (Haladás) 569 perc, 23. Szegi Vince (Gyirmót) 508 perc, 24. Szatmári István (MTK) 350 perc, 25. Szűcs Kristóf (Újpest) 334 perc, 26. Kitl Miklós (Diósgyőr) 319 perc, 27. Szalai András (Paks) 289 perc, 28. Kiss Bence (Haladás) 264 perc, 29. Lőrincz Patrik Márton (Diósgyőr) 180 perc, 30. Jelena Richárd (Paks) 177 perc, 31. Csernik Kornél (FTC) 162 perc, 32. Ternován Patrik (Diósgyőr) 142 perc, 33. Kiss Tamás (Haladás) 92 perc, 34. Bukrán Erik (Diósgyőr) 90 perc, 35. Szalóczy Dávid (Diósgyőr) 90 perc, 36. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 37. Takács Ronald (MTK) 60 perc, 38. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 39. Szalánszki Gergő (Gyirmót) 34 perc, 40. Schäfer András (MTK) 33 perc, 41.Tömösvári Bálint (Honvéd) 26 perc, 42. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 43. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 44. Kovács Dániel (Honvéd), Winkler András (Haladás) 6-6 perc, 45. Barna Szabolcs (Debrecen), Tucsa Róbert (Diósgyőr) 4-4 perc, 46. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 47. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen) 1-1 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.