2024. április 19.

2017-05-29 18:23

Öröm és szomorúság

Véget ért a labdarúgó NB I aktuális szezonja, így az MLSZ ajánlásának korhatárába tartozó fiatalok teljesítményét nyomon követő sorozatunk is. A záró játéknap rég nem látott izgalmakat tartogatott több U21-es futballistának is, hárman végül bajnoki címet ünnepelhettek a Honvéddel, de akadt olyan is, aki a kiesés miatt szomorkodhatott.

Majer Dániel Befejeződött a labdarúgó NB I 2016/17-es szezonja, így a 21 éven aluli fiatalok szerepléséről szóló sorozatunk is utolsó darabjához érkezett. Az ifjoncok némelyike nagy izgalmakat élt át a záró játéknapon, akadt, aki a kiesés elkerüléséért lépett pályára csapatában, olyan is, aki a bajnoki címért küzdött, de egy újabb gólszerzőt és egy debütálót is köszönthettünk.

Koszta Márkkal (20), Gazdag Dániellel (21) és Zsótér Donáttal (21) a soraiban ünnepelhetett bajnoki címet a Budapest Honvéd Forrás: Facebook
Máskor, amikor a Ferencváros és az Újpest találkozik egymással, mindenki arra a mérkőzésre figyel. A Honvéd–Videoton bajnoki csata árnyékában ez most nem így volt, de derbi mégiscsak derbi, ráadásul a bajnokság szempontjából is volt még tétje, a negyedik helyen álló zöld-fehérek ugyanis győzelmük, valamint a Vasas Mezőkövesd elleni veresége esetén feljöhettek a negyedikről a harmadik helyre. A kezdőcsapatokban csak az újpesti oldalon találtunk 1996. január elseje után született fiatalt, a korábbi mérkőzésekkel ellentétben kettőt is, Pávkovics Bende (20) és Szűcs Kristóf személyében.  Előbbi a védelem közepén, utóbbi a jobb szélén kapott helyet. A 31. percben Pávkovics került a figyelem középpontjába, de aligha azért, amiért, szeretett volna, egy Radó András ellen elkövetett szabálytalanságával ugyanis tizenegyeshez juttatta a zöld-fehéreket. A büntetőt Hajnal Tamás értékesítette, megszerezve a vezetést a Ferencvárosnak. A második játékrészben is a hazaiak kezdeményeztek, Varga Roland a 60. percben belőtte a másodikat is, beállítva a 2-0-s végeredményt. A 79. percben a zöld-fehérek is pályára küldtek egy fiatalt, Csernik Kornél (18) váltotta Kleinheislert, így három U21-es játékossal a pályán fejeződött be a meccs. Na de nézzük, mindez elég volt-e a harmadik hely megkaparintására, vagy a Vida Mátéval (21) és Murka Benedekkel (19) rohamozó Vasas legalább egy pontot otthont tudott tartani a fiatalok nélkül kiálló Mezőkövesddel szemben. A 33. percben Vida gyönyörűen, kapásból lőtt a tizenhatoson belülről, a ballal kapura küldött labdája azonban elkerülte a hosszút. A második félidőre Kleisz Márk (18) érkezett Murka helyére, a 60. percben pedig – már egygólos mezőkövesdi vezetésnél – nagyjából 35 méterről szánta el magát lövésre, Tujvelnek résen kellett lennie, hogy kiüsse a kapu bal oldalába tartó löketet. A 72. percben a jobb szélen tűnt fel Kleisz és adott középre, az érkező Vaskó pedig kiegyenlített. Maradt is az 1-1, a Vasas a harmadik helyen zárta a bajnokságot, a Ferencváros a negyedik lett. Jóval nagyobb volt a tétje a Paks–MTK mérkőzésnek, a fővárosiaknak ugyanis mindenképpen nyerniük kellett, hogy bennmaradáshoz. Ehhez Korozmán Kevint (20) és Katona Mátét (19) nevezték a kezdőbe, míg a paksiak Lenzsér Bencében (21) bíztak. Élet-halál harc ide vagy oda, az MTK-ból ezúttal is hiányzott az átütő erő, jóformán helyzete sem akadt a kékeknek, a 90. percben ráadásul gólt is kaptak. Hrepka a 92. percben ugyan egyenlített, ezt követően azonban szinte rögtön véget is ért a mérkőzés, az MTK kiesett. Mivel egy időben rendezték a találkozókat, az egyaránt a kiesés elől menekülő Diósgyőr és a Debrecen is az életéért ment, az MTK győzelme esetén ugyanis bármelyikük a másodosztályban találhatta volna magát. Fiatal csak a hazai együttesben szerepelt, Makrai Gábor (20) kezdett, de csak az első félidőben játszott, Ternován Patrik (19) pedig a rendes játékidő utolsó 17 percére jött be. Nem a fiatalokról szólt azonban a mérkőzés, a Debrecen simán nyert, az MTK döntetlenje miatt mindkét együttes örülhetett. A Haladásban pedig a fiatalok örülhettek, hiszen akárcsak az egész szezonban, ezúttal is rengeteg játékperc jutott nekik. Mészöly Géza Kiss Bencét (17), Rácz Barnabást (21), Jancsó Andrást és Tóth Mátét (18) nevezte a kezdőbe, ráadásul mindannyian végigjátszották a mérkőzést. Az ellenfél a Gyirmót volt, amelyben Szegi Vince (19) kezdett. Nem is akárhogyan, a 7. percben vezetést szerzett a már kiesett együttesnek, egyben első élvonalbeli gólját lőtte. Szegi Vince gólja a Haladás ellen: A folytatásban Rácz Barnabás léc alá tartó szabadrúgással veszélyeztetett, a lövést azonban Rusák Edvárd fölé tolta. A második félidőben Tóth Máté harcolt ki tizenegyest, amelyet Williams értékesített. Mindössze hét percig maradt csak az 1-1, Máté János szabadrúgásból ismét vezetést szerzett a Gyirmótnak, de Tóth Máté hamar válaszolhatott volna, 16 méterről azonban a kapu fölé tekert. A hajrára a Haladásba Polgár Kristóf (20) érkezett, a Gyirmótban pedig első NB I-es meccsén léphetett pályára Szabó Tibor (20) Szegi Vince helyett. Az eredmény maradt 2-1. És akkor elérkeztünk a mindenki által leginkább várt mérkőzéshez, a bajnoki címről döntő Honvéd–Videoton összecsapáshoz. A hazaiaknak már a döntetlen is elég volt a végső győzelemhez, a fehérváriaknak pedig mindenképpen nyerniük kellett. Marco Rossi Gazdag Dániellel (21) és Koszta Márkkal kezdett, a Videotonban nem szerepelt fiatal. A teltházas, rendkívül feszült hangulatú mérkőzésen sokszor inkábba a szabálytalanságok játszották a főszerepet, mintsem a záporozó helyzetek. Utóbbiból azért Koszta előtt is akadt egy, a 45. percben 25 méterről tüzelt a rövid alsóra, a Kovácsikról kipattanó labdára Gazdag repült rá, de nem tudta elfejelni azt a kapus elől a hálóba. A második félidőbe fél órára Zsótér Donát (21) is érkezett a kispestiekhez, akik Eppel góljával 1-0-ra nyertek és elhódították a bajnoki címet.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott. 2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott. 3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott. 4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott. 5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott. 6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott. 7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott. 8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott. 9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott. 10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott. 11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott. 12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott. 13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott. 14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott. 15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott. 16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott. 17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott. 18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott. 19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott. 20. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1093 percet játszott. 21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott. 22. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 940 percet játszott. 23. FORDULÓ: 7 csapatban 14 játékos 1025 percet játszott. 24. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 976 percet játszott. 25. FORDULÓ: 7 csapatban 16 játékos 871 percet játszott. 26. FORDULÓ: 9 csapatban 22 játékos 1181 percet játszott. 27. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1134 percet játszott. 28. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 1105 percet játszott. 29. FORDULÓ: 8 csapatban 17 játékos 1027 percet játszott. 30. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1017 percet játszott. 31. FORDULÓ: 9 csapatban 19 játékos 1381 percet játszott. 32. FORDULÓ: 9 csapatban 22 játékos 1413 percet játszott. 33. FORDULÓ: 9 csapatban 21 játékos 1315 percet játszott ♦♦♦ U21-ES GÓLLÖVŐLISTA Koszta Márk (Honvéd) 6 gól; Makrai Gábor (DVTK) 4 gól; Jancsó András (Haladás), Zsótér Donát (Honvéd) 3-3 gól; Murka Benedek (Vasas), Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót) 2-2 gól; Hegedűs János (Haladás), Tóth Máté (Haladás), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf (Újpest), Lenzsér Bence (Paks), Szegi Vince (Gyirmót) 1-1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Rácz Barnabás (Haladás) 2650 perc, 2. Gazdag Dániel (Honvéd) 2587 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 2182 perc, 4. Jancsó András (Gyirmót/Haladás) 2056 perc, 5. Lenzsér Bence (Paks) 2047 perc, 6. Koszta Márk (Honvéd) 2028 perc, 7. Vida Máté (Vasas) 2025 perc, 8. Kecskés Ákos (Újpest) 1893 perc, 9. Vogyicska Bálint (MTK) 1635 perc, 10. Pávkovics Bence (Újpest) 1486 perc, 11. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 12. Szivacski Donát (Vasas) 1328 perc, 13. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 14. Zsótér Donát (Honvéd) 1240 perc, 15. Murka Benedek (Vasas) 1222 perc, 16. Kleisz Márk (Vasas) 1190 perc, 17. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 18. Katona Máté (MTK) 1135 perc, 19. Korozmán Kevin (MTK) 1123 perc, 20. Makrai Gábor (Diósgyőr) 1033 perc, 21. Zachán Péter (Paks) 1023 perc, 22. Tóth Máté (Haladás) 765 perc, 23. Szegi Vince (Gyirmót) 653 perc, 24. Szűcs Kristóf (Újpest) 604 perc, 25. Kiss Bence (Haladás) 534 perc, 26. Szatmári István (MTK) 350 perc, 27. Kitl Miklós (Diósgyőr) 319 perc, 28. Szalai András (Paks) 289 perc, 29. Jelena Richárd (Paks) 195 perc, 30. Csernik Kornél (FTC) 181 perc, 31. Lőrincz Patrik Márton (Diósgyőr) 180 perc, 32. Ternován Patrik (Diósgyőr) 159 perc, 33. Szalánszki Gergő (Gyirmót) 151 perc, 34. Kundrák Norbert (FTC) 114 perc, 35. Kiss Tamás (Haladás) 92 perc, 36. Bukrán Erik (Diósgyőr) 90 perc, 37. Szalóczy Dávid (Diósgyőr) 90 perc, 38. Tóth Patrik (Újpest), Veres Szilárd (Gyirmót) 69-69 perc, 39. Takács Ronald (MTK) 60 perc, 40. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 41. Szabó Tibor (Gyirmót) 35 perc, 42. Schäfer András (MTK) 33 perc, 43. Tömösvári Bálint (Honvéd) 26 perc, 44. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 45. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 46. Kovács Dániel (Honvéd), Winkler András (Haladás) 6-6 perc, 47. Barna Szabolcs (Debrecen), Tucsa Róbert (Diósgyőr) 4-4 perc, 48. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 49. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen) 1-1 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.