Kajak-kenu

2017-06-25 22:20

Változatlanul a csúcson

A belgrádi ifjúsági és U23-as Európa-bajnokság vasárnapi, záró napján újabb három aranyérmet szereztek egységeink az 500, illetve 200 méteres finálékban. A huszonkét dobogós helyezésnek köszönhetően a magyar küldöttség az éremtáblázat élén zárt.

Leiner Soma Szombaton az 1000 méteres döntőket rendezték meg a szerb fővárosban, míg a kontinensviadal utolsó napján előbb felezték, majd ötödölték a távot – szerencsére, a magyar sikerek aránya nem változott az ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokságon. Erős oldalszélben kezdődött a félkilométeres program, az első döntőben rögtön komoly esélyekkel szállt vízre az ötös pályán a női négyesünk. Egy évvel ezelőtt a mieink nyertek ebben a számban, most sem adta volna alább a Lucz Noémi, Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter és Szénási Zsófia alkotta négyes, és bár bő három másodperccel megjavították a tavalyi időt, ezúttal ez „csak” a második helyre volt elég, a lengyelek örülhettek. A szombati ezüstérmet követően ezúttal nem fért fel a dobogóra a világbajnokságra készülő Varga Ádám, országos bajnokunk negyedik helyen végzett. Hiába volt a következő számokban rendre magyar induló a finálékban, az igazi robbanás egyelőre váratott magára, bár a tizenhetedik születésnapját a jövő héten ünneplő Nagy Bianka második lett kenu egyesben, illetve bronzérmet szerzett a Csokor Erik, Bálint Gergő kettős. Ezután jött a fiú kenuduók fináléja, ahol a négyes pályáról indult a szombaton ellentmondást nem tűrő versenyzéssel aranyat szerző Slihoczki Ádám, Szőke Attila páros. És amire számítottunk, bekövetkezett – az 1000 méteres első hely után fél kilométeren sem találtak legyőzőre, meggyőző, másfél másodperces előnnyel értek célba. Alig negyedórával később újabb duplázót köszönthettünk: Bíben Karina és Bakó Olga kajakkettőse ugyanazon forgatókönyv szerint járt el, mint a fiúk. Alakulóban volt a záró nap, és az éremtáblázat első helye.

Vasárnap sem tudták legyőzni a Slihoczki-Szőke duót Forrás: MKKSZ
Az 500 méteres finálékban további dobogós helyezéseket is szereztek a magyar fiatalok – az ifjúságiak versenyében ezüstérmet nyert C-4-ben a Kállai Róbert Gida, Kocsis Ádám, Zombori Dominik, Adolf Balázs alkotta kvartett, és bronzérmet vehetett át leány négyesünk, Szendy Lilla, Gamsjäger Lisa-Maria, Lazúr Margaréta és Gábor Netta. Az U23-as korosztályban a szombati 1000 méter után 500-on is a második helyen zárt Koleszár Mátyás és Németh Viktor, csakúgy, mint a Racskó Fruzsina, Sólyom Dóra páros. Délután a legrövidebb távokra, a 200 méteres döntőkre került sor az Ada Ciganlija tavon. Ahogy fél kilométeren, ezúttal is egy másodperc hiányzott Nagy Biankának az üdvösséghez, de az újabb ezüstérem is szép eredmény. Ha kenuban nem is, de kajakban összejött a nap harmadik aranya – a 18 éves Orosz Adrienn ugyan két másodperccel elmaradt Homonnai Luca egy évvel ezelőtti világbajnok idejétől, így is öt tizedet vert a mezőnyre, és felállhatott a dobogó legfelső fokára. Csendesebben szerepeltek a magyar egységek az utolsó órákban, de a végén még volt tartalék – előbb az U23-as kenupárosunk, Bónyai Regina és Molnár Rebeka vehetett át bronzérmet, majd a nap és a kontinensviadal utolsó fináléjában alig négy századdal maradt le az aranyról Varga Márk és Csizmadia Kolos kettőse. Panaszkodni azonban igazán nincs okunk, a magyar küldöttség az éremtáblázat élén, összesen huszonkét dobogós helyezéssel (7 arany, 11 ezüst, 4 bronz) zárta a belgrádi Európa-bajnokságot. A fiatalokra július második felében további komoly feladatok várnak – a győri EYOF mellett a legjobbaknak világbajnokságot is rendeznek Romániában. Hasonló sikerekkel ott is beérnénk.

IFJÚSÁGI ÉS U23-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG, BELGRÁD Az 500, illetve 200 méteres számok magyar helyezései Ifjúságiak Fiúk. K-1 500 m: 4. Varga Ádám, C-1 500 m: 4. Zombori Dominik, K-2 500 m: 3. Csokor Erik, Bálint Gergő, C-2 500 m: 1. Slihoczki Ádám, Szőke Attila, K-1 200 m: 17. Molnár Martin, C-1 200 m: 9. Kállai Róbert, K-2 200 m: 7. Nikodém Patrik, Lazur Barnabás. Leányok. K-1 500 m: 7. Gazsó Dóra, C-1 500 m: 2. Nagy Bianka, K-2 500 m: 1. Bíben Karina, Bakó Olga, K-4 500 m: 3. Szendy Lilla, Gamsjäger Lisa-Maria, Lazúr Margaréta, Gábor Netta, C-1 200 m: 2. Nagy Bianka, K-1 200 m: 1. Orosz Adrienn, C-2 200 m: 4. Szamosi Blanka, Molnár Csenge. U23 Férfiak. C-4 500 m: 4. Lelovics Dávid, Kiss Balázs, Némedi Konrád, Takács Mihály, K-4 500 m: 7. Béke Kornél, Kuli István, Gecse Márton, Györgyjakab Máté, K-1 500 m: 9. Gecse Márton, C-1 500 m: 6. Khaut Kristóf, K-2 500 m: 2. Koleszár Mátyás, Németh Viktor, C-2 500 m: 9. Lelovics Dávid, Dóri Bence, K-1 200 m: 5. Kuli István, C-1 200 m: 7. Kiss Balázs, K-2 200 m: 2. Varga Márk, Csizmadia Kolos. Nők. K-4 500 m: 2. Lucz Noémi, Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter, Szénási Zsófia, K-1 500 m: 7. Mihalik Sára, C-1 500 m: 4. Kisbán Zsófia, K-2 500 m: 2. Racskó Fruzsina, Sólyom Dóra, C-1 200 m: 7. Kisbán Zsófia, K-1 200 m: 9. Kiss Blanka, C-2 200 m: 3. Bónyai Regina, Molnár Rebeka. Az éremtáblázat élén: 1. MAGYARORSZÁG ( 7 arany, 11 ezüst, 4 bronz) 2. Ukrajna (7 arany, 2 ezüst, 1 bronz) 3. Oroszország (6 arany, 3 ezüst, 9 bronz)

További korosztályos hírek KAJAK-KENUBAN a sportági aloldalunkon.