Karate

2017-07-05 11:30

Laura, az úttörő

Négy éremmel térek haza a magyar versenyzők a horvátországi Umagban rendezett ifjúsági karate Világ Kupa-versenyről. Sterck Laura harmadik helyezése azért különleges, mert hivatalos WKF-világversenyen és -korosztályban női formagyakorlatban magyar versenyző korábban nem állhatott a dobogóra.

UP-info Egy ezüst- és három bronzérmet nyertek a magyar fiatalok a horvátországi Umagban megrendezett ifjúsági karate Világ Kupa-versenyen, amely a Karate Világszövetség, a WKF hagyományos nemzetközi edzőtáborának a lezárása volt. A monumentális eseményen közel 80 ország 2500 fiatal versenyzője mutatta meg tudását.

sterckbuchler
A magyarok közül Hecker Bojána (UTE) ezüst-, Sterck Laura (MTK Budapest), Jakubovics Dalma (UTE) és Loyal Lili (UTE) bronzérmet nyert. Sterck Laura U21-esek között elért eredményének különlegessége, hogy hivatalos WKF-világversenyen és -korosztályban női formagyakorlatban magyar versenyző korábban nem állhatott a dobogóra. Az umagi edzőtáborba öt kontinens 69 országából érkeztek a jövő reménységei, köztük több magyar klub fiatal karatékái, akik a hét során a közelmúlt legnevesebb kata- és kumiteversenyzőitől, világ- és kontinensbajnokoktól tanultak. A WKF táborába a magyar fiatalokat elkísérte a világjátékokra készülő Tadissi Martial is.

A magyarok eredményei U21. Női kata: 3. Streck Laura. Férfi kata: 7. Forgács Tamás. Junior. Fiú kata: 9. Szilágyi Gergő. Fiú kumite: 5. Fehér Péter (55 kg), 7. Kapdebdo Botond (76 kg) Kadet. Fiú kata: 9. Kertész Bálint U14. Leány kata: 7. Szőcs Kamilla. Fiú kata: 7. Bárdos Ádám. Leány kumite: 3. Jakubovics Dalmas (47 kg), 7. Kovács Dominika (+47 kg) U12. Leány kumite: 2. Hecker Bojána (35 kg), 3. Loyal Lili (40 kg), 7. Szabó Eliza (45 kg)