Atlétika

2017-07-16 22:58

Pont került a végére

A bydgoszczi U23-as atlétikai Európa-bajnokság záró napján hét magyar érdekeltségű döntőt rendeztek, ám az előző napokkal ellentétben ezúttal nem sikerült dobogón végeznie egyik versenyzőnknek sem. 3000 m akadályon Juhász Bence ötödik lett, de a női 4x100-as váltónk is pontot szerzett a hatodik helyével. Sikeres kontinensviadalon vannak túl fiatal atlétáink, két arannyal, egy-egy ezüsttel és bronzzal, pontszerző helyekkel.

Leiner Soma Az előző napok kiváló teljesítményét követően már meg sem lepődtünk, hogy hét szám döntőjében volt magyar versenyző, illetve váltó a bydgoszczi atlétikai Európa-bajnokság utolsó napján. A pontot az i-re újabb éremmel tehették volna fel versenyzőink, a dobogóra többen is jó eséllyel pályáztak. A legközelebb Juhász Bence járt, aki a 3000 méteres akadályfutás döntőjébe egyéni csúccsal jutott, mégpedig negyedikként. A fináléban megismételte kiváló teljesítményét, remekül hajrázott, mindössze tizenöt századdal maradt el a selejtezőben futott idejétől. Hetedik helyen kvalifikált olasz riválisa viszont több mint öt másodpercet javult a fináléra, de a Debreceni SC versenyzője így is az előkelő ötödik helyen zárt.

Mindenki kitett magáért Forrás: atletika.hu
Korosztályos csúccsal, az ötödik helyen jutott a 4x100 méteres női váltónk a szám fináléjába, ahol négyesünk további tizenhét századot javított a magyar U23-as rekordon. Ennek ellenére ők is visszacsúsztak egy helyet, a pontszerző, hatodik pocizóban értek célba. A férfiak szintén a döntőbe jutottak, ám az nekik roppant szerencsétlenül alakult: az első váltásnál elejtették a botot, így majd tíz másodperces hátránnyal, hetedikként végeztek. Két kilencedik hely is jutott a záró nap délutánján a magyar versenyzőknek. A gerelyhajító Szilágyi Réka ugyan javított 20 centit a döntőben, de nem tudott beleszólni az élboly küzdelmébe. Ugyanúgy a mezőny második felében vitézkedett a 4x400 méteres női váltó, amelynek nem volt reális esélye pontszerző helyezésre. Két riói olimpikonunk is rajthoz állt 20 kilométeres gyaloglásban, Venyercsán Bence tizenkettedik, Récsei Rita pedig kilencedik lett. A férfiaknál Kovács Soma és Bagdány Tomasz is elindult, előbbi huszonnegyedikként ért célba, míg utóbbit kizárták a versenyből. Mindent összevetve eredményes négy napon van túl a magyar U23-as válogatott, hiszen Halász Bence és Rivasz-Tóth Norbert aranyérmet szerzett, Pásztor Bence második, Kozák Luca harmadik lett. A mieink az éremtáblázat tizenegyedik helyén zárták a bydgoszczi kontinensbajnokságot.

U23 ATLÉTIKAI EURÓPA-BAJNOKSÁG, BYDGOSZCZ (LENGYELORSZÁG) A nap Európa-bajnokai és a magyar eredmények Férfiak 800 m: Andreas Kramer (Svédország) 1:48,15. 4x100 m: 1. Németország (Roger Gurski, Kai Köllmann, Philipp Trutenat, Daniel Hoffmann) 39,11… 7. Magyarország (Pázmándi Zsolt, Boros Bence, Balogh Péter, Köcse Richárd) 50,97. 4x400 m: 1. Nagy Britannia (Lee Thompson, Ben Snaith, Sam Hazel, Cameron Chalmers) 3:03,65. 400 m gát: 1. Karsten Warholm (Norvégia) 48,37 – korosztályos Eb-csúcs. 3000 m akadály: 1. Yohanes Chiappinelli (Olaszország) 8:34,33… 5. Juhász Balázs 8:45,90. 20 km gyaloglás: 1. Diego García (Spanyolország) 1:22:29…12. Venyercsán Bence 1:26:20...24. Kovács Soma 1:33:50, Bogdány Tomaszt kizárták. Hármasugrás: Nazim Babajev (Azerbajdzsán) 17,18. Tízpróba: Jirí Sykora (Csehország) 8084.  Rúdugrás: Ben Broeders (Belgium) 5,60. Diszkoszvetés: 1. Sven Martin Skagestad (Norvégia) 61,00. Nők  1500 m: 1. Konstanze Klosterhalfen (Németország) 4:10, 30. 5000 m: 1. Yasemin Can (Törökország) 15.01,67 – korosztályos Eb-csúcs. 4x100 m: 1. Spanyolország (Paula Sevilla, Ane Petrirena, Lara Gómez, Cristina Lara) 43,96… 6. Magyarország (Kozák Luca, Ferenczi Melinda, Répási Petra, Nádházy Evelin) 45,03. 4x400 m: 1. Lengyelország (Dominika Muraszewska, Adrianna Janowicz, Mariola Karas, Aleksandra Gaworska) 3:29,66… 9. Magyarország (Nádházy Evelin, Ferenczi Melinda, Sajtos Anna, Osváth Krisztina) 3:39,33. 400 m gát: 1. Ayomide Folorunso (Olaszország) 55,82. 20 km gyaloglás: 1. Klavgyija Afanaszjeva (Oroszország) 1:31:15…9. Récsei Rita 1:37:20. Távolugrás: Yanis David (Franciaország) 6,56. Gerelyhajítás: 1. Sara Kolak (Horvátország) 65,12…9. Szilágyi Réka 55,53. Az éremtáblázat végeredménye 1. Németország (4-6-8) 2. Nagy Britannia (3-4-3) 2. Lengyelország (3-4-3)...11. Magyarország (2-1-1)

További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.