2024. április 24.

Asztalitenisz

2017-07-23 20:16

Fanni Európa-bajnok

Harasztovich Fanni az ifjúsági párosban szerzett aranyérmével megkoronázta a magyar küldöttség eddig is kiváló szereplését a guimaraesi asztalitenisz utánpótlás Európa-bajnokságon. A 16 éves versenyző a bolgár Marija Jovkova oldalán nyert aranyérmet a kontinensviadalon, mellette két fiúpáros is harmadik lett.

Bruckner Vince Rég volt már hasonlóan sikeres utánpótlás Európa-bajnoksága a magyar asztalitenisznek, mint az idei. Eleve nem minden évben adatik meg, hogy még az utolsó játéknapon is versenyben van játékosunk, vasárnap azonban három párosunk is már biztos érmesként állhatott asztalhoz.

Harasztovich Fanni Európa-bajnok ifjúsági párosban Forrás: MOATSZ
Reménykedhettünk benne, hogy 2014, azaz három év után újra magyar versenyző állhat a dobogó legtetején. Erre az esély csak tovább nőtt, amikor Harasztovich Fanni a bolgár Marija Jovkova oldalán győzött az elődöntőben a német Sager, Wolf kettős ellen. A nagy meglepetésre, de hatalmas bravúrokat végrehajtó magyar-bolgár duóra a fináléban még nehezebb ellenfél vár, mivel kínai származású, de azeri színekben versenyző játékosok készültek ellene. A páros ennek ellenére sem kezdett megilletődötten, remek játékkal nyerte az első játszmát, majd az azeri egyenlítés után újra vezetett. Végül döntő játszmára került sor, amelyben a remek mentális erejüket is bizonyították a „mieink”, kiélezett csatában 11-9-re nyertek. Ami azt jelenti, hogy Harasztovich Fanni ifjúsági párosban Európa-bajnoki címet szerzett. Nem sikerült a döntőbe jutás két fiúpárosunknak, Molnár István Patrik a moldovai Putuntica oldalán és a Juhász Patrik, Nagy Norbert kettős is vereséget szenvedett az elődöntőben, előbbi 3-1-re, utóbbi 3-0-ra. Ennek ellenére mindkét duó megérdemel minden dicséretet, mivel nagyon kellemes meglepetést okoztak, és messze túlszárnyalták a kitűzött célokat. Ami az egyest illeti, a serdülők mezőnyében nem történt meglepetés, a fiúk és lányok között aratott orosz siker várható volt, valamint az azeri színekben induló, kínai származású versenyző ifjúsági leányegyesben szerzett aranyérmétől sem esik le az állunk. Az igazi szenzáció az ifjúsági fiúk fináléjában történt, ugyanis a görög Joannisz Szguropulosz nagy meglepetésre 4-3-ra legyőzte a nagy esélyes román Cristian Pleteát. Remekül helyt állt a magyar küldöttség a portugáliai Eb-n. Természetesen akadnak számok, amelyekben többet vártunk, de a négy érem az elmúlt évekhez képest feltétlenül előrelépés.

IFJÚSÁGI ÉS SERDÜLŐ EURÓPA-BAJNOKSÁG, GUIMARAES (PORTUGÁLIA) Ifjúsági fiú egyes Döntő Joannisz Szguropulosz (görög)–Cristian Pletea (román) 4-3 (9, -10, 8, 9, -7, -3, 10) Végeredmény: Európa-bajnok: Joannisz Szguropulosz (Görögország), 2. Cristian Pletea (Románia), 3. Simon Söderlund (Svédország) és Rares Sipos (Románia) Ifjúsági fiú páros Elődöntő Molnár István Patrik, Andrei Putuntica (moldovai)–Cristian Pletea (román), Gyenyisz Ivonyin (orosz) 1-3 (-7, 6, -8, -9), Juhász Patrik, Nagy Norbert–Simon Söderlund (svéd), Cedric Meissner (német) 0-3 (-8, -7, -11) Döntő Pletea, Ivonyin–Söderlund, Meissner 3-0 (7, 8, 9) Európa-bajnok: Cristian Pletea (Románia), Gyenyisz Ivonyin (Oroszország),2. Simon Söderlund (Svédország), Cedric Meissner (Németország), 3. Molnár István Patrik (Magyarország), Andrei Putuntica (Moldova) és Juhász Patrik Nagy Norbert (Magyarország) Ifjúsági leány egyes Döntő Jing Ning (azeri)–Anasztaszija Kolisz (orosz) 4-0 (3, 9, 9, 7) Európa-bajnok: Jing Ning (Azerbajdzsán), 2. Anasztaszija Kolisz (Oroszország), 3. Adina Diaconu (Románia) és Marija Tajlakova (Oroszország) Ifjúsági leány páros Elődöntő Harasztovich Fanni, Marija Jovkova (bolgár)–Luisa Sager, Jennie Wolf (német) 3-1 (-7, 6, 7, 8) Döntő Harasztovich, Jovkova–Jing Ning, Xingtai Chen (azeri) 3-2 (6, -7, 2, -5, 9) Európa-bajnok: Harasztovich Fanni (Magyarország), Marija Jovkova (Bulgária), 2. Jing Ning, Xingtai Chen (Azerbajdzsán), 3. Luisa Sager, Jennie Wolf (Németország) és Izabela Lupulesku, Sabina Surjan (Szerbia) Serdülő fiú egyes Döntő Vlagyimir Szidorenko (orosz) – Truls Moregardh (svéd) 4-2 (-7, -7, 9, 7, 5, 13) Európa-bajnok: Vlagyimir Szidorenko (Oroszország), 2. Truls Moregardh (Svédország), 3. Samuel Kulzyczki (Lengyelország) és Makszim Grebnyev (Oroszország) Serdülő fiú páros Döntő Vlagyimir Szidorenko, Makszim Grebnyev (orosz) – Truls Moregardh, Martin Friis (svéd) 2-3 (11, -9, 9, -6, 6) Európa-bajnok: Truls Moregardh, Martin Friis (Svédország), 2. Vlagyimir Szidorenko, Makszim Grebnyev (Oroszország), 3. Jules Cavaille, Myshaal Sabhi (Franciaország) és Bilal Hamche, Dorian Zheng (Franciaország) Serdülő leány egyes Döntő: Jelizavjeta Abraamjan (orosz)–Wenna Tu (német) 4-2 (7, -7, 7, 3, -11, 6) Európa-bajnok: Jelizavjeta Abraamjan (Oroszország), 2. Wenna Tu (Németország), 3. Anastasia Bondareva (Németország) és Elena Zaharia (Románia) Serdülő leány páros Döntő Sophia Klee, Anastasia Bondareva (német)–Arina Szlautyina, Natalja Malinyina (orosz) 3-1 (-9, 2, 7, 8) Európa-bajnok: Sophia Klee, Anastasia Bondareva (Németország), 2. Arina Szlautyina, Natalja Malinyina (Oroszország), 3. Jekatyerina Zirjonova, Jelizavjeta Abraamjan (Oroszország) és Ozge Yilmaz, Ece Harac (Törökország)