2017-08-18 15:06

Elrontott végjáték

Az U16-os fiúválogatott bár kilenc ponttal is vezetett, végül tizennégy ponttal alulmaradt az ukránokkal szemben a Szófiában zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon, így a torna záró napján a hetedik helyért játszhat.

L. G. Az angolok ellen elveszített negyeddöntőt követően az ötödik helyért folytathatta az U16-os fiúválogatott a Szófiában zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Az első helyosztón azok az ukránok következtek, akikkel a tornát megelőzően kétszer is összecsapott a magyar csapat felkészülési mérkőzésen. Váradi Attila együttese előbb 72-61-re nyert, majd 64-57-re kikapott.

A magyar csapat a végét rontotta el Forrás: FIBA
A mérkőzés elején felváltva potyogtak a kosarak, majd az ukránok léptek el hét ponttal (5. perc: 5-12). Válogatottunk azonban nem engedte magát leszakítani, és a negyed végére két pontra zárkózott fel. A második szakaszban fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a mieink 8-0-s rohammal kilencpontos előnyt harcoltak ki (17. perc: 32-23), amelyből a nagyszünetre is megmaradt hét. A térfélcserét követően a fiúk rövid ideig tartották a kilencpontos különbséget (23. perc: 40-31), az ukránok azonban egyre inkább belelendültek a játékba. Fokozatosan ledolgozták a hátrányukat, majd a vezetést is átvették (26. perc: 42-43). Azt követően felváltva vezettek a csapatok, a záró negyed egypontos magyar előnyről indult. Az utolsó szakaszban aztán semmi sem sikerült a mieinknek, az ukránok állva hagyták válogatottunkat. Az ellenfél 21-6-ra nyerte az utolsó tíz percet, így 73-59-es vereség lett a vége. Válogatottunk az elrontott végjáték miatt az Európa-bajnokság utolsó napján a hetedik helyért léphet pályára. A mérkőzés magyar idő szerint 12.45 órakor kezdődik, az ellenfél a belga–cseh mérkőzés vesztese lesz. További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.

FIÚ U16-OS B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZÓFIA Mérkőzés az 5-8. helyért Ukrajna–Magyarország 73-59 (17-15, 11-20, 24-18, 21-6) Magyarország: Fekete 9, Verasztó, Kovács 12/6, Balsay 6/3, Pallai 12/6. Csere: Kopácsi 3, Csikai 4, Filipovity 9, Kiss, Dokmanovic, Lukács 4. Szövetségi edző: Váradi Attila