2017-08-21 18:30

Gól, rekord

A labdarúgó NB I hatodik fordulója előrelépést hozott a fiatalszabályba tartozó játékosok szerepeltetésében. Az előző heti adatokhoz képest nőttek a játékpercek annak ellenére is, hogy egy mérkőzés elmaradt. Ezúttal mind a tíz klub szerepeltetett 1997. január 1. után született labdarúgót, sőt: Szivacski Donát (Vasas) gólt szerzett a Debrecen ellen.

Bruckner Vince Az előző forduló enyhe javulását követően újra előreléptek az élvonalbeli csapatok az 1997. január 1. után született futballisták játékperceiben. Az ötödik fordulóban tíz csapat tizenkét fiatalja futott ki a pályára. A hatodik játéknapon annak ellenére pozitív változásról számolhatunk be, hogy a Videoton−Paks találkozót szeptemberre halasztották (igaz, eddig egyik csapat sem volt túl aktív az ifjak szerepeltetése terén). Mi több, idei rekord született a lejátszott 864 játékperccel, a gól pedig már csak ráadás.

Szivacski Donát gólt szerzett a Debrecen ellen Forrás: Vasas FC
Ugyanis megszületett a harmadik U21-es találat is, méghozzá a Debrecen−Vasas találkozón. A mérkőzés 66. percében a vendégek szélsője, Szivacski Donát talált a tizenhatos vonaláról a kapuba. Mérsékelten árnyalja a képet, hogy az 20 éves játékos a hazaiak 4-0-s vezetésénél volt eredményes. Az összecsapáson egyébként még három fiatal játékos kapott szerepet: a DVSC-ben Csősz Richárd (20), az angyalföldiek együttesében Vogyicska Bálint (19) és Murka Benedek (20), utóbbi sérülés miatt idő előtt lejött a pályáról, minek nyomán a piros-kékek tíz emberrel fejezték be a bajnokit. Az FTC−Haladás mérkőzésen három fiatal futballista kapott lehetőséget: a vendéglátók csapatában Csernik Kornél (19) végig játszott a 2-0-ra megnyert meccsen, a szombathelyiek kezdő tizenegyében az összecsapást sárga lappal befejező Tóth Máté (19) 66, míg a csereként beálló Kiss Bence (18) 24 percet játszott. A Mezőkövesd−Honvéd találkozón egy-egy U21-es labdarúgó jutott lehetőséghez: a hazai együttesben játszó Szalai Attila (19) mellől fejelte Kabangu a kispestiek győztes gólját, míg Herjeczki Donát (19) a lefújásig a pályán volt a végül győztes vendégcsapatban. A forduló egyik pozitívuma, hogy a bajnokság hatodik fordulójában már a felcsútiak trénere, Pintér Attila is csatába küldött egy fiatal játékost: a 20 esztendős Sallai Roland 26 percet kapott a 2-1-re megnyert mérkőzésen, míg a balmazújvárosi Haris Attila (20) továbbra is vezeti a játékpercek rangsorát, a Puskás Akadémia elleni összecsapást is végigjátszotta. Az Újpest−Diósgyőr találkozón mindkét csapatban egy-egy fiatal játszott; a lassanként alapembernek számító Szűcs Kristóf (20) és Óvári Zsolt (20) szereplése nem számít meglepetésnek. Utóbbi a 41. és a 89. percben is gólhelyzetbe került, ám mindkétszer elpuskázta a lehetőséget. Ebben a fordulóban mind a tíz csapat szerepeltetett U21-es labdarúgót, a felcsúti Sallai Roland pályára lépésével pedig már csak a Paksban nem kapott lehetőséget fiatal futballista.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN 1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott. 2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott. 3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott. 4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott. 5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott. 6. forduló, 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott.  A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Haris Attila (Balmazújváros) 540 perc, 2. Óvári Zsolt (DVTK) 490, 3. Murka Bendek (Vasas) 479, 4. Tóth Máté (Haladás) 459, 5. Herjeczki Kristóf (Budapest Honvéd) 431, 6. Kiss Bence (Haladás) 429, 7. Szivacski Donát (Vasas) 407, 8. Csernik Kornél (FTC) 298, 9. Szalai Attila (Mezőkövesd) 270, 10. Szűcs Kristóf (Újpest) 225, 11. Kleisz Márk (Vasas) 180, 12. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 144, 13. Vogyicska Bálint (Vasas) 57, 14. Sallai Roland (Puskás Akadémia) 26, 15. Szabó Bence (Videoton) 23, 16. Petró Bence (Haladás) 12, 17. Csősz Richárd (DVSC) 7, 18. Kundrák Norbert (FTC) 4, 19. Ternován Patrik (DVTK) és Bíró Péter (DVSC) 1-1 A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT 1. Vasas 1123 perc, 2. Haladás 900, 3. Budapesti Honvéd 575, 4. Balmazújváros 540, 5. DVTK 491, 6. FTC 302, 7. Mezőkövesd 270, 8. Újpest 225, 9. Puskás Akadémia 26, 10. Videoton 23, 11. DVSC 8, 12. Paks 0 GÓLSZERZŐ 1 gól: Óvári Zsolt (DVTK), Haris Attila (Balmazújváros), Szivacski Donát (Vasas)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.