2017-10-18 19:51

Magabiztos győzelem, továbbjutás

Meggyőző játékkal 1-0-ra nyert hazai pályán a Budapest Honvéd-MFA U19-es együttese a montenegrói bajnok FK Szutjeszka ellen a labdarúgó UEFA Ifjúsági Ligában. Simon Miklós együttese az első perctől irányította a mérkőzést, és megérdemelten győzött. Összesítésben 3-2-vel jutottak a kispestiek a következő körbe, amelyben az orosz Krasznodarral találkoznak.

Bruckner Vince, Leiner Soma Az idegenbeli döntetlent követően a Bozsik Stadionban harcolhatta ki a továbbjutást a Budapest Honvéd-MFA U19-es együttese az UEFA Ifjúsági Ligában. A hazai nézőknek fenntartott részen jó hangulatot teremtett a kispesti tábor, a piros-feketék pedig a szurkoláshoz méltó játékkal rukkoltak elő.

Magabiztos játékkal jutott a  következő körbe a Honvéd U19-es csapata az Ifjúsági Ligában Forrás: MFA
Magabiztos játékkal jutott a következő körbe a Honvéd U19-es csapata az Ifjúsági Ligában Forrás: MFA
Nem kellett sokat várni az első komoly lehetőségre: a hatodik percben Nagy Gergő lódult meg a baloldalon, beadását követően Stoiacovici ordító helyzetben lőtt centikkel a jobb sarok mellé. Néhány pillanattal később Májer Milán húzott befelé jobbról, lövése pedig nem sokkal tévesztette el a felső sarkot. Ahogy teltek a percek, úgy lett egyre nyomasztóbb a kispestiek fölénye, Novák Richárd közvetlen közelről bólintott a kapu mellé. A 24. percben viszont már nem menekültek meg a vendégek: Kovács játszott össze Májerrel a jobb oldalon, utóbbi pedig higgadtan fejezte be a tetszetős támadást (1-0). A gól után sem változott a játék képe, a Honvéd továbbra is uralta a játékot, és akár növelhette is volna előnyét. Az első vendéglehetőségre 32 percet várni, Becsirovics szabadrúgására négy fehérmezes startolt rá a tizenhatoson belül, de egymást zavarták, így Berla Attilának nem kellett közbeavatkoznia. Az első félidő meggyőző hazai játékot hozott, karnyújtásnyira került a továbbjutás, hiszen a montenegrói csapatnak minimum két gólt kellett volna szereznie a párharc megfordításához. A szünetet követően egyik csapat sem diktált igazán magas tempót, a kispestiek magabiztosan tartották a labdát és az eredményt, míg a Szutjeszka igyekezett a fizikai fölényére építeni, ennek a hazai játékosok látták kárát - egyre több piros-fekete mezes maradt a földön, Cseh Gergőt le is kellett cserélni sérülés miatt. A játékrész legnagyobb helyzete a mieink előtt adódott a hajrában: Soltész szabadrúgását Májer csúsztatta meg a kapunak háttal, a fejes a lécről pattant az alapvonal mögé. A 80. percben a játékvezető megelégelte a vendégek túlzottan agresszív játékát, és kiállította Anto Babicsot, tegyük hozzá, a szabálytalanságot nem ő követte el. A labdaelrúgásért viszont teljesen jogos volt a második sárga. A hátralévő időben már nem alakult ki komolyabb lehetőség, a Budapest Honvéd-MFA U19-es együttese magabiztosan nyert hazai pályán, és ezzel kiharcolta a továbbjutást az Ifjúsági Ligában. A kispestiek következő ellenfele az FK Krasznodar lesz: nehéz párharc vár a második körben Simon Miklós tanítványaira, hiszen az oroszok a kazah bajnok Kajrat Almati együttesét 11-2-es összesítéssel búcsúztatták, miután hazai pályán 9-0-ra nyertek. A lefújást követően elégedetten nyilatkozott honlapunknak a csapat vezetőedzője, Simon Miklós: „Rengeteget elemeztük az ellenfél játékát, és ezt a játékosok visszaadták a pályán, ami az edzőnek mindig nagy öröm. Jól futballoztunk, akár már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. A fordulást követően visszaálltunk, ami abszolút nem volt tudatos, de megoldották a srácok, és esélyt sem adtak a montenegróiaknak. Fantasztikusak voltak a szurkolók, köszönjük, hogy az egész mérkőzésen énekeltek, buzdították a csapatot. A Krasznodarról még nem sokat tudunk, de igyekszünk őket is meglepni.” Természetesen mosolyogva értékelt a gólszerző Májer Milán is: „Nagyon örülünk a továbbjutásnak, kulcsfontosságú volt, hogy a mérkőzés elején, ahogyan Montenegróban is, remekül működtek a letámadásaink. A gólomnak külön örülök, készültem rá, hiszen már a hétvégén is jó formában voltam. A szurkolók csodálatosak voltak, ők jelentették a különbséget az első mérkőzéshez képest. Készülünk a Krasznodar ellen, az vélhetően még a mostaninál is nehezebb párharc lesz.”

UEFA IFJÚSÁGI LIGA BAJNOKI ÁG, ELSŐ FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ Budapest Honvéd-MFA−FK Szutjeszka 1-0 (1-0) Bozsik Stadion, 2300 néző V.: Ocenas (szlovák) Budapest Honvéd-MFA: Berla − Kovács N., Temesvári, Bodrogi, Nagy G. − Szendrei, Cseh (Soltész 74.), Stoiacovici − Májer, Novák (Cipf 84.), Bíró (Szabó P. 62.).  Vezetőedző: Simon Miklós FK Szutjeszka: Dubljanics – V. Vlahovics, Babics, A. Vlahovics, Krulanovics – Vujacsics (Erakovics 78.), Micunovics (Pajovics 84.), Bubanja – Becsirovics, Marusics, Oszmajics. Vezetőedző: Dragan Mijanovics Gól: Májer (24.) Kiállítva: Babics (80.) Továbbjutott a Budapest Honvéd-MFA 3-2-es összesítéssel

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.