2017-10-23 17:16

Újabb Kiss-gól

A szombathelyi Kiss Tamás nevétől hangos a magyar futballsajtó, hiszen a Haladás ifjú játékosa csak novemberben tölti be 17. életévét, de ezúttal is betalált az felnőtt élvonalban, mégpedig a Debrecen ellen. Az immáron kétgólos középpályás remeklése mellett annak a 812 percnek is örülhettünk, amit nyolc csapat tizenkét fiatalja szállított az NB I tizenharmadik fordulójában, többek közt a Ferencváros-Újpest derbin is pályára lépett az MLSZ ajánlásába tartozó labdarúgó.

Leiner Soma Nem sok minden változott egy hét alatt a labdarúgó NB I-ben, már ami a fiatalszabály kihasználtságát illeti. Szerencsére ezúttal ezt pozitív értelemben jelentjük ki, hiszen az előző hétvégén gólnak és növekvő U20-as játékidőnek örülhettünk. Ha gól, akkor Kiss Tamás: a Haladás mindössze 16 esztendős középpályása már a harmadik percben meglódult a DVSC elleni bajnokin, majd bődületes erejű lövéssel szerzett vezetést a vendég szombathelyieknek, akik kezdőjében Tóth Máté (19) és Kiss Bence (18) is helyett kapott. Mindhárman végigjátszották az 1-1-es döntetlennel végződő találkozót, míg a cívisvárosiak együttesében ezúttal nem lépett pályára 1997. január elseje után született labdarúgó.

Kiss Tamás (b) bombájával szereztek vezetést a szombathelyiek Debrecenben Forrás: haon.hu
A Ferencváros–Újpest derbit is szombat délután rendezték, a lilák csapatában az elmúlt hetekhez hasonlóan ott volt a középhátvéd Pávkovics Bence (20), ám nem örülhetett a lefújást követően: a zöld-fehérek – akik ezúttal sem vetettek be 20 év alatti játékost – Böde hajrában szerzett góljával otthon tartották a három pontot. Öt együttes viszont az első sípszótól az utolsóig a pályán tartott ifjú futballistát: a Paks-Mezőkövesd (1-1) találkozón két 19 esztendős védő teljesített kilencven percet: a hazai csapatban Zachán Péter, míg a vendégegyüttesben Szalai Attila kapott bizalmat. Egy-egy félidőn osztozott Vogyicska Bálint (19) és Szivacski Donát (20) a Vasasban, de a Balmazújváros elvitte a három pontot (1-2) az albérletben játszó angyalföldiektől, ráadásul Haris Attilával (20) a soraiban. A Diósgyőr viszont legyőzte ideiglenes otthonában a Honvédot (2-1), piros-feketék Banó-Szabó Bencével a kezdőben léptek pályára a debreceni mérkőzésen, a 18 éves középpályást Herjeczki Kristóf (19) váltotta a második játékrész derekán. A „hazaiak” a kétgólos Óvári Zsoltot az elmúlt héthez hasonlóan ezúttal is csak a kispadra nevezték, Bódog Tamás a hajrában cserélte be a 20 esztendős szélsőt. Az egyetlen mérkőzés, ahol nem lépett pályára az MLSZ ajánlásába tartozó labdarúgó, az a Videoton és a Puskás Akadémia összecsapása (2-0) volt. A felcsútiak – egyedüli csapatként ebben a fordulóban – a kispadon sem szorítottak helyet U20-as játékosnak. Rekordközeli értéket mértünk a tizenkettedik fordulóban, hiszen 812 perc jutott tizenkét ifjú labdarúgónak, ennél az idén mindössze két alkalommal játszottak többet az 1997 január elseje után született játékosok egy fordulón belül. Ha ilyen ütemben nő a fiatalok játékideje, a következő fordulókban akár 1000 percet is mérhetünk, erre még nem volt példa ebben a z évadban.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN 1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott. 2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott. 3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott. 4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott. 5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott. 6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott. 7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott. 8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott. 9. forduló. 8 csapatban 10 játékos 612 percet játszott. 10. forduló (5 mérkőzésen) 6 csapatban 7 játékos 317 percet játszott. 11. forduló. 5 csapatban 7 játékos 620 percet játszott. 12. forduló. 9 csapatban 14 játékos 765 percet játszott. 13. forduló. 8 csapatban 12 játékos 812 percet játszott. A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Haris Attila (Balmazújváros) 957 perc 2. Tóth Máté (Haladás) 884, 3.Óvári Zsolt (DVTK) 799, 4. Kiss Bence (Haladás) 807, 5. Szivacski Donát (Vasas) 716, 6. Banó-Szabó Bence (Honvéd) 511, 7. Herjeczki Kristóf (Honvéd) 482, 8. Murka Bendek (Vasas) 479, 9. Pávkovics Bence (Újpest) 450, 10. Szalai Attila (Mezőkövesd) 417, 11. Csernik Kornél (FTC) 343, 12. Kiss Tamás (Haladás) 315, 13. Szűcs Kristóf (Újpest) 315, 14. Vogyicska Bálint (Vasas) 275, 15. Zachán Péter 271, 16. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 214, 17. Kleisz Márk (Vasas) 180, 18. Bódis István (Balmazújváros) 90, 19. Csonka András (FTC) 56, 20. Szabó Bence (Videoton) 34, 21. Csősz Richárd (DVSC) 33, 22. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 23. Fejős Áron (Paks) 21, 24. Kitl Miklós (DVTK) 20, 25. Kundrák Norbert (FTC) 4, 26. Ternován Patrik (DVTK) és Bíró Péter (DVSC) 1-1 A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT 1. Haladás 2063 perc, 2. Vasas 1650, 3. Budapest Honvéd 1205, 4. Balmazújváros 1047, 5. DVTK 844, 6. Újpest 765, 7. FTC 403, 8. Mezőkövesd 417, 9. Paks 292, 10. Videoton, DVSC 34, 12. Puskás Akadémia 26. GÓLSZERZŐK 2 gól: Óvári Zsolt (DVTK), Kiss Tamás (Haladás), 1 gól: Haris Attila (Balmazújváros), Szivacski Donát (Vasas), Pávkovics Bence (Újpest)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.